DPP vs LightRoom 4

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tessicz 5. 3. 2013 19:57

Zdravím všechny foto nadšence,

mám 7D a fotím do rawu, pro úpravy nyní používám aktuální DPP, ale mám možnost koupit od kamaráda licenci na LR4 za velmi rozumný peníz. Otázka zní co je lepší na úpravu fotek v rawu, jejich export do TIFF/JPG a jejich správu?

Je lepší DPP nebo LR4?

Budu vděčen za všechny názory a zkušenosti
tessicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 5. 3. 2013 20:49

Bundlovaný SW od výrobce je většinou spíš do počtu, aby bylo s čím začít.
U DPP mě kromě nulové ceny napadá jen jedna další výhoda, a tou je DLO. Ve všem ostatním je lepší LR. Osobně si nedovedu představit, jak zpracovávám třeba 300 fotek v DPP.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessicz 6. 3. 2013 16:16

Takže myslíš že i kvalitou výstupu je LR4 lepší než DPP?
tessicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Calven 6. 3. 2013 17:36

Povedal by som, že 80% kvality výstupu je v rukách. Zvyšných 20% je SW. Samozrejme v tomto súboji jasne vyhráva LR.
Nebolo by najlepšie stiahnuť si LR4 a počas 30 dní si ho sám otestovať, či Ti bude vyhovovať?
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 6. 3. 2013 18:38

Souhlas s Calvenem, stáhni si LR a během třiceti dnů vyzkoušej. Já LR považuji za svou asi nejlepší fotografickou investici. A ne ani tak kvůli zlepšení fotek samotných (i když jeho odšum je fakt dobrý), ale kvůli promyšlené podpoře workflow.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 7. 3. 2013 11:18

LR má sice odšum slabší než ostatní editory a některé věci umí třeba DxO lépe, ale jeho síla je především v rychlosti a dobrému wrokflow.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 7. 3. 2013 12:31

Vierzbowski: Asi jak u kterého foťáku. U mého Nikonu D7000 je LR4 výrazně lepší, zvlášť v odstraňování barevného šumu.
Naposledy upravil lemming dne 7. 3. 2013 13:03, celkově upraveno 1
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 3. 2013 12:40

LR má naopak od v3 odšum dost slušnej, skoro na úrovni noise ninja, noiseware atd.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 7. 3. 2013 14:31

Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 3. 2013 15:19

Tak ten test odšumu je dost podivnej, jelikož ten náhled vpravo u LR má snad ještě víc šumu než vlevo. Tipnul bych si, že vůbec nezapnul Luminance NR (u LR defaultně na 0, takže neaktivní) ale u ostatních ano. Je to tam i napsáno v těch popiskách. Z tohohle se závěr dělat nedá.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 7. 3. 2013 17:32

hoax: Nojo, je to tak, autor toho testu měl buď momentální zatmění, nebo je mamlas co neumí s LR... Fotka z LR vlevo má default nastavení, tedy 100% barevný odšum, 0% jasový a vypadá způsobem, který bych čekal.

Fotka vpravo má nastavení 12% barevný odšum a 36% zvýraznění detailů - tedy i šumu, odšumování jasového šumu zůstalo vypnuté. A taky podle toho vypadá - jsou tam barevné fleky a šum je ještě horší, protože je nastavením ještě zvýrazněný.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 3. 2013 18:32

Jo vypadá to tak, navíc test highlights dělat na jpegu nevim nevim..Jenom dodatek, LR má barevnej odšum ne na 100 ale na 25 ze 100. Tady je jinak o dost víc vypovídající porovnání odšumu z raw konvertorů:
http://www.twin-pixels.com/best-photo-raw-converters/
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 8. 3. 2013 00:14

Jo, to je fakt, default je 25, ne 100. Já to měl zafixované jako maximální, protože už s tímhle nastavením mi to odstraňuje všechen barevný šum, takže to nikdy nezvyšuju.
lemming
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků