DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 1. 2019 19:43

Nemáte někdo dobrý tip na výuková videa či kurz na DXO Photolab?

Na Lightroom je toho spousta i na C1 je výborný kurz na Paladixu, ale na DXO jsem toho moc nenašel. Něco jsem viděl od nějakého Němce, ale to mne moc nezaujalo.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 1. 2019 20:36

Koukal jsem na stránky Petra Bambouska -> http://www.sulasula.com/cs/dxo-photolab-prvni-testy/ zeptal by jsem se přímo jeho jestli něco nechystá když už se pustil do testování, také by jsem to uvítal :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 1. 2019 20:55

Ahoj, předem bych rád poděkoval za založení vlákna k tomuto editoru. Už jsem to chtěl také udělat.
Mám DxO Photolab 2 od listopadu 2018, ve verzi Essential.
Můžeme si zde navzájem pomáhat řešit různé nejasnosti.

K dotazu zakladatele vlákna:
DxO Academy asi už jsi objevil, že?
https://www.dxo.com/dxo-academy/

Používám ten editor na RAWy z Panasonicu a výstup mi přijde lepší než z jejich nativního SilkyPixu.
Ale zatím se stále s programem seznamuji a tak jeho potenciál využívám tak max. na 20%... :-)
Zatím jsem se vůbec nedostal k využití Local Adjustments...
Ale už jsem si osvojil ovládání přes kláves.zkratky a hned je to o něčem jiném...

Co mi vadí a nefunguje/neumím nastavit:
- při exportu nejde nastavit aby se ve složce s RAWy vytvořila vždy podsložka kam se nahrají exportované JPEGy...
- trochu mi vadí že pomocné soubory s úpravami se míchají s RAW soubory v jedné složce dohromady. U jiných editorů to běžně je v samostatné podsložce a není v tom takový chaos...
- co jsem koukal tak MAC verze má drobet víc funkcí než WIN verze :-(
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 1. 2019 16:51

Pri exporte do jpeg to môžeš nasmerovať do "custom folder", alebo ak Ti ide o to aby si nevidel už upravené RAWy alebo zároveň ich jpegy môžeš si to rôzne nastaviť v "filter images" ikona lievik (trychtýř :) ) blízko ľavého dolného rohu. Položka "show rgb images"
Local adjustments funguje veľmi podobne ako v Nikoňáckom Capture NX, kedysi. Nie je tam nič zložité.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2019 23:13

Ahoj, díky za příspěvek, ohledně té custom folder - vím o tom, ale to je jen do jedné konkrétní složky.
Takže když exportuji foto z více akcí, tak je to pak naházené v jedné složce a je v tom guláš...
Zatím to řeším tak, že to vyexportuji do té custom folder a pak si to přesunu do mnou vytvořené konkrétní složky...
Šlo mi o to, že jiné editory (SilkyPix, Nikon Capture...) umí nastavit pro každý export konkrétní podsložku tam kde jsou zdrojové RAWy a tím se mi usnadní dodatečná folderizace :-)
To local adjustments mám v plánu co nejdříve "prozkoumat"...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 1. 2019 21:52

Teď jsem koukal na toho Bambouska a všiml si, že má některé panely s českými názvy. Např.místo "Geometry" tam má "objektiv a ořez"...
Kde to přenastavil? Nebo na to někdo dělal/nedodělal češtinu?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2019 20:25

Zdravím,
nemáte někdo nějakej (jednoduchej) fígl, jak v DxO přidat kreativní vinětaci, aniž by se musel pořizovat FilmPack (což je blbost)? Je to docela elementární věc a dělat jen kvůli tomu mezikrok přes další program se mi věru moc nechce.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 4. 3. 2019 23:07

Nema DXO lokalny radialny filter ? Alebo pouzit NIK collection plugin ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2019 23:16

RF nemá.
Ten NIK mě napadl, ale stejně je to už meziúkrok. Ale zkusím jít tím směrem. Stejně jako asi s finálním doostřováním.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 3. 2019 14:34

metatron píše:Nema DXO lokalny radialny filter ? Alebo pouzit NIK collection plugin ?


Čo tým konkrétne myslíš, neviem sa v tom zorientovať ?
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 5. 2019 19:02

Pár, možné hloupých dotazů k DXO.

- Pokud fotím do RAW+JPG, umí DXO zobrazit oba soubory jako jeden náhled? Respektive umí ignorovat JPG verzi téže fotky jako to dělá Lightroom?

- Pomocné soubory ve kterých si ukládá DXO informace o provedených úpravách jsou .DOP že ano. K čemu jsou potom .XMP soubory? Od jakého softwaru pochází .XMP od C1?

- Jak si v DXO vyjedu historii úprav fotky?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 6. 2019 11:15

DXO Elite je v akci za 89€ s kódem SUMMER-GIFT-BY-DXO, tj. sleva o 55 %!
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2019 16:41

Aktuálně stahují DxO PhotoLab 3 Elite, upgrade za 69 Euro. HSL vypadá povedeně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 23. 10. 2019 22:09

Prosím poreferuj. Sám se na to momentálně nemohou podívat. až do příští středy jsem na cestách.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 10. 2019 09:31

Jo, už jsem tu psal, těch zajímavavých a užitečných novinek je tam letos docela dost. Asi nic úplně převratnýho (co taky ještě vymýšlet), ale věci, co ulehčí/urychlí práci. Počínaje "maličkostma" typu, že už půjde invertovat výběr v lokálních úpravách a že už i ve Win verzi půjdou kopírovat (i jen) pouze globální úpravy.
Ferin
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků