DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 1. 2019 19:43

Nemáte někdo dobrý tip na výuková videa či kurz na DXO Photolab?

Na Lightroom je toho spousta i na C1 je výborný kurz na Paladixu, ale na DXO jsem toho moc nenašel. Něco jsem viděl od nějakého Němce, ale to mne moc nezaujalo.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 1. 2019 20:36

Koukal jsem na stránky Petra Bambouska -> http://www.sulasula.com/cs/dxo-photolab-prvni-testy/ zeptal by jsem se přímo jeho jestli něco nechystá když už se pustil do testování, také by jsem to uvítal :-)
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 1. 2019 20:55

Ahoj, předem bych rád poděkoval za založení vlákna k tomuto editoru. Už jsem to chtěl také udělat.
Mám DxO Photolab 2 od listopadu 2018, ve verzi Essential.
Můžeme si zde navzájem pomáhat řešit různé nejasnosti.

K dotazu zakladatele vlákna:
DxO Academy asi už jsi objevil, že?
https://www.dxo.com/dxo-academy/

Používám ten editor na RAWy z Panasonicu a výstup mi přijde lepší než z jejich nativního SilkyPixu.
Ale zatím se stále s programem seznamuji a tak jeho potenciál využívám tak max. na 20%... :-)
Zatím jsem se vůbec nedostal k využití Local Adjustments...
Ale už jsem si osvojil ovládání přes kláves.zkratky a hned je to o něčem jiném...

Co mi vadí a nefunguje/neumím nastavit:
- při exportu nejde nastavit aby se ve složce s RAWy vytvořila vždy podsložka kam se nahrají exportované JPEGy...
- trochu mi vadí že pomocné soubory s úpravami se míchají s RAW soubory v jedné složce dohromady. U jiných editorů to běžně je v samostatné podsložce a není v tom takový chaos...
- co jsem koukal tak MAC verze má drobet víc funkcí než WIN verze :-(
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 1. 2019 16:51

Pri exporte do jpeg to môžeš nasmerovať do "custom folder", alebo ak Ti ide o to aby si nevidel už upravené RAWy alebo zároveň ich jpegy môžeš si to rôzne nastaviť v "filter images" ikona lievik (trychtýř :) ) blízko ľavého dolného rohu. Položka "show rgb images"
Local adjustments funguje veľmi podobne ako v Nikoňáckom Capture NX, kedysi. Nie je tam nič zložité.
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2019 23:13

Ahoj, díky za příspěvek, ohledně té custom folder - vím o tom, ale to je jen do jedné konkrétní složky.
Takže když exportuji foto z více akcí, tak je to pak naházené v jedné složce a je v tom guláš...
Zatím to řeším tak, že to vyexportuji do té custom folder a pak si to přesunu do mnou vytvořené konkrétní složky...
Šlo mi o to, že jiné editory (SilkyPix, Nikon Capture...) umí nastavit pro každý export konkrétní podsložku tam kde jsou zdrojové RAWy a tím se mi usnadní dodatečná folderizace :-)
To local adjustments mám v plánu co nejdříve "prozkoumat"...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 1. 2019 21:52

Teď jsem koukal na toho Bambouska a všiml si, že má některé panely s českými názvy. Např.místo "Geometry" tam má "objektiv a ořez"...
Kde to přenastavil? Nebo na to někdo dělal/nedodělal češtinu?
foto1977
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor