Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 9. 2017 08:25

Předplatné není o penězích, ale o preferencích. Sám jsem rád, že jsem se CC již zbavil. A žádné peníze kvůli tomu jistě neušetřím, prostě je ten "měsíc" vyhodím za nějakou blbost.

Ale jsem potěšen že jsou nějaké zprávy o LR7, před prohlášením že usilovně pracují na modernizaci kódu, jsem tomu nedával žádnou šanci, ale po něm již začal doufat. Protože nové jádro je jistě lákavý důvod pro upgrade. Tak snad se jim to povede.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 9. 2017 08:53

n3pi, je vidět, že jsi nepochopil pointu. Podle toho co píšeš, je Adobe Verva, zatímco Capture one, Dxo, Affinity atd. jsou ONO. Zkus si někdy jiné editory a raw konvertory a uvidíš, že každý je alespoň v něčem lepší než LR nebo PS a mnohé z nich jsou minimálně srovnatelné. Pro tebe možná není důležité mít možnost volby, ale pro mne ano. Když si vytvořím katalogy v LR s úpravami atd. a rozhodnu se přikoupit jiný SW, ve světe SW jako časově omezené služby skončím tak, že pokud chci mít nadále přístup k datům, na kterých jsem v minulých letech strávil mnoho času, budu platit dvě licence. Já se do této pasti opravdu nechci dostat, vím, jaké to je. Kdybych měl po skončení předplatného nárok na používání plné ale neaktualizované verze bez cloudových služeb, vidím to jinak, ale tuhle možnost mi Adobe nedává. Programované životnosti čehokoli se říká *****ítko, proč ne u SW. Když si chceš koupit auto na operativní leasing a bydlet v pronájmu, prosím, ale nehaň mě, když upřednostňuju koupi do osobního vlastnictví.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 20. 9. 2017 15:14

Mnoho lidí jsem tu svým crackováním asi pohoršil. Co už....

Já mám už starší PC a když jsem zkusil stáhnout oficílní nejaktuálnější verzi, tak mi to sotva jelo - spíš nejelo.

Teď mám verzi 6.0 v češtině (cracknutou) a PC to zvládá úplně v pohodě. Nebude o nic horší než LR 5, který mě bohatě stačil. Nebýt té nepodpory D7200 nemám důvod upgrade.

Takže opravdu platit nějaké předplatné by pro mě nemělo cenu. A jak zde někteří píší, tak jsem toho názoru, že netřeba aktualizace pokud jsem spokojený.

A jeslti mi někdo napíše, ať si koupím nové PC, tak víte co:)

Takže jsem spokojený a chyba byla pouze v provedení exportu fotek. I když stejně nechápu v čem. Ale to teď nebudeme řešit.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 9. 2017 15:19

Pohoršil, tak nějak se bere, že by měl zloděj stát v koutě a šoupat nohama a ne se s hrdostí být v prsa. Ale což každý je nějaký.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 9. 2017 05:54

Vyssie spomenute dovody su aj pre mna zasadne v neprospech CC. Moznost prenajmu programu nie je zla, no cenu uplne zbytocne navysuje Photoshop (aj ked nepopieram, ze je to vyhodna ponuka). Ak by existovala alternativa v podobe napr. LR + Elements za 6€, ci samostatny LR za 4-5€ tak by som ju vyuzil skor.

Druhy problem je ta nefunkcnost po preruseni/skonceni predplatneho - chyba mi tam nieco ako: "zaplatite nam 130% hotnotu programu v predplatnom a mozete ho pouzivat uz navzdy".
Za LR + Elements som od r2009 az doteraz zaplatil asi 600€ (nemal som kazdu verziu, Elements mi staci jeden). Klasicky Photoshop mi nikdy nechybal, takze som oproti (teoretickemu) predplatnemu usetril 400€ za 7r a kazdy rok sa ten rozdiel zvysuje...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 21. 9. 2017 07:45

Ono se dá koupit jednotlívá jedna aplikace, ale stojí tuším 22 euro. Jestli jsem to dobře pochopil. Takže to je vlastně velmi nevýhodné.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 9. 2017 09:14

Nechápu, odkud se bere potřeba to pořád řešit. Nakupujete skla za desetitisíce, víte proč to děláte, ale software v měsíční ceně jedné večeře bez polívky je problém.
Tak si za 7300 kupte C1 a je vyřešené.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 9. 2017 09:26

Nic ve zlým, ale je to jak mluvit s hluchými.

-- 21. 9. 2017 10:28 --

Ti, kteří obhajují časově neomezené standalone verze SW, to nedělají proto, aby si je nekoupili.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 9. 2017 11:23

Len ide o to, ze ak maju jednu verziu LR, za ktoru dam cca 35€ za rok (standalone s upgradom kazdy druhy rok), alebo tu mierne aktualnejsiu, ktora vyjde 144€ rocne (aj s programom navyse, ktory nepotrebujem), tak si vzdy vyberiem tu vyrazne lacnejsiu...
Ak vyjde LR7, tak dufam ze budu pokracovat aj vo vyznamne lacnejsej standalone verzii, ktoru si kupujem dlhodobo. Nemam az taky problem najst tych par eur mesacne, ale je blbost platit 4x viac za to iste, ked nemusim.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 9. 2017 17:37

Tak asi sa mozeme tesit na LR7 v oktobri
https://photorumors.com/2017/09/21/adob ... n-october/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 21. 9. 2017 21:07

Tak hlavně aby to neuspěchali a ten výkon tam byl. Přijde mi to docela rychlý najednou. Napřed roky nic a teď během dvou měsíců to vyřešili?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 9. 2017 06:42

Tohoto sa aj ja obavam, mozno by to bola verzia na preskocenie :D
On side note: bear in mind that in my workflow I am strictly following every possible advice on speeding LR there is. Things like BIG cache setting in LR, RAM, SSD, CPU with 4 cores, DNG conversion... etc. are part of my everyday workflow.

Dufam, ze aj okrem lepsej efektivnosti, dokazu rozdelit pracu medzi viac jadier, nez len 4 (co mal tusim uz prvy LR niekedy v praveku). Pre rok 2018+ by som ocakaval lepsie vyuzivanie vsetkych jadier CPU (aspon 8-16 realne pridavajucich vykon).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 10. 2017 13:47

Neviem, ci to niekto skusal, ale momentalne sa pre jedneho znameho babrem s takymto ovladanim na LR, tak sa podelim o skusenost...

Program: http://rsjaffe.github.io/MIDI2LR/

Nastavenie je jednoduche, staci nainstalovat ten program, pripojit Midi, pustit LR a zacat nastavovat tlacidla (stalic - nastavit). V Menu LR (File -Plugin extras - options) sa navyse daju nastavit konkretne klavesove skratky alebo filtre, ci spravanie sa programu, je to maximalne jednoduche a prisposobive.

Ma to skoro neobmedzene moznosti nastavenia ovladacov, posuvnikov, skratiek, aplikovania filtrov a pod.
Program funguje na rozne Midi ovladace, na fotke je Behringer X-Touch mini za cca 70€. Ma vyrazne lepsie nastavenia, ako ponukaju nativne specialne ovladace pre LR (tie su navyse niekolkonasobne drahsie), no tlacidla sa tazsie stlacaju a ovladacie kolieska su zbytocne vysoke.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 5. 10. 2017 14:04

Mám 2 x-touch mini. Používám už nějakou dobu, bez toho jsem jak bezruký :) Tlačítka jsou tužší, ale výška enkodérů mi nikdy nevadila.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 23. 10. 2017 07:35

A máme tady novinku. Já si říkal co se mi to nabízí za novou instalaci ... :-l
https://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/softver/novy-lightroom-cc/
rnechvatal
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků