Rozmístění fotek na papíře ??fotokoláž??

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod voracek 22. 4. 2017 11:43

Zdravím, celé dopoledne se snažím najít nějaký prográmek na tvorbu fotokoláže, jednodušeji řečeno, mám asi 30 fotek, které bych chtěl vytisknout na cca 6 A3 papírů, slepit k sobě a plácnout na zeď.

Bohužel fotografie nejsou jednotného formátu- většina 16:9 na šířku, pár jich je na výšku, asi 4 panorámata, a něco dokonce 4:3 takže automatické rozmístění třeba v Zoner PS nefunguje jak má.
Chtěl bych je rozmístit trochu inteligentně, tedy aby mezi fotografiemi byla vždy stejná mezera... něco jako je tady http://atelier.fotosterba.cz/uploads/pics/004_02.jpg

Hledám tedy prográmek, který by mi dokázal po naflákání pár obrázků na A3 formát udržet třeba 5mm mezeru mezi obrázky a já si je mohl zvětšovat, zmenšovat, ořezávat, přesouvat atd....

Zkoušel jsem Zoner PS, Word, Excel, pak nějaké prográmky speciálně na koláže, ale vždy to bylo jen nekonečné utrpení.
Dost možná to budu v budoucnu dělat ještě s dalšími fotografiemi, takže by bylo fajn, najít nějaký šikovný prográmek.

Díky :)
voracek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voracek 22. 4. 2017 19:59

Teď jsem našel online maker https://www.ribbet.com/app/?chrome=1#/home/welcome který se velmi blíží tomu, co hledám, jen by to ještě chtělo možnost zadat formát papíru, a ne poměr stran.....né že by se to nedalo dopočítat a nastavit....

Nevíte o něčem podobném, nejlépe asi ke stažení, mám pomalý net a upload trvá fakt dlouho :/
voracek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirekeqx 22. 4. 2017 22:13

Bohužel je třeba se NAUČIT každý program ovládat. Výše zminěné Zoner a Word by takovou jednoduchou koláž měly zvládnout, nevidím důvod, proč by to nešlo .....
Ještě je možno přidat GIMP ať ve Widlích či Linuxu - ale zase - je nutné se jej naučit používat, a to konkrétně u Gimpu platí dvojnásob .....
Mirekeqx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 4. 2017 22:52

Mám dojem, že něco takového uměla Picasa.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 4. 2017 04:05

Nebo tak v zásadě jakýkoliv program na sazbu. InDesign nebo Corel
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 23. 4. 2017 15:41

Normalne photoshop ... proste je naskladas jak chces a pak si nechas vytisknout cele najednou zadne A3 ale dokupy na velky format v nejake tiskarne kde maji plotr.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voracek 23. 4. 2017 22:32

Nakonec jsem si celkem porozuměl s prográmkem Photo collage MAX, který až na pár nepřesností funguje skvěle, výstup posuďte sami:
https://ulozto.cz/!ZM4JZMOltUJ5/page5-png
heslo:koláž

Tohle je jediný na pohled systematický obrázek, a taky jediný kde není nic, co by nesměl spatřit svět internetu :twisted: ostatní jsou více "rozházené"

Je pravda že na Photoshop jsem nějak zapomněl, běžně používám Zoner....
Napravím a vyzkouším....

Jinak samozřejmě že to pak vytisknu na něco lepšího, jen si teď chci vytisknout co nejlevnější náhled a zkusit to plácnout na stěnu, abych viděl, jak to bude vypadat...

Pokud máte tipy na způsob tisku s dobrým poměrem kvalita/cena, tak dejte vědět, jinak zatím asi vede plotr, který nalepím na nějakou desku, aby to šlo pověsit na zeď a nemusel jsem to natrvalo lepit....

Díky :)
voracek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků