Jak simulovat filtry pomocí grafického editoru

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod adamek.jan 16. 7. 2005 07:45

Photoshop: Když vám chybí filtry
článek na DigiArena.cz ze dne 15/07/05

Použití filtrů ve fotografické praxi je velmi rozšířené a existuje velké množství druhů, od základních UV filtrů, přes přechodové až po polarizační či barevné. Link níže Vás odkáže na článek, kde je popsáno jak jednoduchým způsobem některé filtry simulovat pomocí grafického editoru, např. Photoshopu.

Celý článek je umístěn zde, na webu DigiArena.cz.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinetizz 13. 1. 2006 14:07

Super program je Opanda Photo Filter, simuluje fitry od Hoyi Kodaku a Cokinu,
kinetizz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod serf 14. 1. 2006 12:32

Za vyzkouseni stoji i produkt FilterSim spolecnosti Mediachance. Jedna se o Freeware.
serf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalsen 2. 1. 2008 16:26

nik Color Efex Pro v2.007 Complete Edition for Adobe Photoshop
Mobil: Sony Ericsson XPERIA X1i
Foto: Canon EOS 400D + Tamron SP AF 17-50MM F/2.8
dalsen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cc355 17. 6. 2009 19:50

Zkoušel jsem fitry v Zoneru a zjistil jsem, že filtr nelze PŘESNĚ simulovat. Např přechodový filtr... opravdový filtr sníží např jas oblohy, dá jí kresbu a tam kde ten filtr nezasahuje (opačná část snímku) tam se "zvětší " dynamický rozsah čipu (barvy jsou lepší). Softový filtr sice ztmavý oblohu, ale kresba tam už nebude a spodek snímku tím není vylepšený. Popsal jsem to krkolomně...:-) Raději bych ušetřil na opravdový filtr. S ostatními softy na filtry nemám zkušenosti, tak možná že ty to umí líp.:-)
cc355
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nill 17. 8. 2009 21:28

Jak simulovat barevné filtry pro černobílou fotografii je popsáno na http://blog.flor.cz/cernobila-fotografie/
Nill
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 7. 6. 2010 13:17

Na simulovanie okrem inych veci aj filtrov - ako prechodovych, farebnych aj pre BW fotografiu mi pripada ako idealny (pre OS Windows) program Adobe Lightroom 2. Najlepsie v kombinacii s RAW.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Denda 9. 8. 2010 17:46

Software pro simulaci filtrů je prima věc. Ale:

nasazení filtru na objektiv trvá cca 30s. Úprava a aplikace filtru v PC trvá cca 3min.

Při nafocení 10-ti snímků: nasazení filtru na objektiv trvá cca 30s. Úprava a aplikace filtru v PC trvá cca 30 min.

Máte opravdu tolik času babrat se v software a vyrábět tak nekoukatelné přesoftěné paskvily, kterých jsou plné galerie? Není lepší věnovat přípravě fotografování oněch 30s a těch ušetřených 30 minut věnovat svojí slečně (manželce, dětem, kamarádům, pivu, atd ...) ?
www.blog.fishfoto.cz
www.databazefotografu.cz
Denda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 9. 8. 2010 17:56

Na druhou stranu, nasazenim ruznych barevnych, prechodovyech nebo efektovych filtru automaticky a (temer) neopravitelne degradujes obraz. Pokud neco nevyjde a fotka s filtrem nedopadne jak mela, muze se rovnou vyhodit. A pritom by treba v barve bez fitru byla OK? Z meho osobniho pohledu, je to jako fotit digitalem do cernobile. Prichazis o barvu a ve vetsine pripadu ten B&W ani nahodou nebude vypadat tak dobre, jako kdyz si s fotkou pohrajes v editoru. Kazda mince ma dve strany ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Denda 9. 8. 2010 20:30

Nepoužívám různé barevné a efektové filtry. K čemu taky? vystačím si jen s přechodovým graduálním filtrem 0,6 a 0,9. A když se fotka nepovede? Nebudu tvrdit, že se mi povede vždy. Ale když se nepovede, jedinou rychlou úpravou v PC, kterou s ní provedu je aplikace tlačítak Delete. Protože když se nepovede, žádný soft filtr ji nezachrání.
www.blog.fishfoto.cz
www.databazefotografu.cz
Denda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 28. 3. 2014 14:12

Zde jsem ve photoshopu pouzil modrou a oranzovou vrstvu na doladeni atmosfery. Neni nutne neco placat na sklo ktere pak neni tak ostre jak by clovek chtel diky dalsimu prvku.
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků