Jak nastavit FINEPIX F770EXR pro potřeby focení na eshopu

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Učedník 12. 1. 2018 11:57

Zdravím všechny,
a zvlášť ty, kdo mi budou schopni poradit.
1) potřebuji fotit různobarevné drobné skleněné předměty pro potřeby především prezentace na e shopu
2) neumím fotit, ale musím to zvládnout
3) mám primitivní vybavení, ale musí to stačit /FINEPIX F770EXR od FUJIFILMu
4) mám “studio” s prosvícenou ložnou plochou (mléčné plexi) a osvícením ze všech stran – oboje denní světlo
5) ve studiu mohu fotit ze vzdálenosti cca 10 - 15ti cm
Co nechápu je jak nastavit nejlépe tento fotoaparát tak, aby fotil jak potřebuji s tím, že další úpravy budu provádět v například Paint netu. Ne že by se fotografie nedařily, nejhorší je fotit čiré bezbarvé sklo, ale já prostě netuším, jaké nastavení je pro tyto cíle nejvhodnější.
Potřebuji docílit velikosti jednot.fotografií ve velikosti cca 160x160px dle požadavku webmastera a s čím si nevím rady je přinejmenším nastavení
a) citlivosti (možnosti jsou AUTO 400/800/1600/3200 )
b) velikosti (možnosti jsou S 4:3/M 16:9/M 3:2/M 4:4/L16:9/L3:2
c) kvalitu mám na FINE
jinak zaostření obličeje vypnuto,režim ostření STŘED (je ještě možnost ZAMĚŘENÍ)
a mám automatický snímací režim a dalších režimů má aparát několik, jako třeba EXR pro detailní snímání / P program AE/autom.režim s progr.nastavením/S progr. s man.nast.času AE /autom.rež.s man.nast.clony/man.režim s možným nast.clony a času. Samozřejmě je tu i režim MAKRO.

No a to je asi tak vše co já laik doufám, že by mohlo stačit k tomu, aby jste mi poradili, budete-li tak moc hodní…
A jinak vím, že focení skla je jeden z největších problémů, ale musím to zvládnout sám, nemám totiž prostředky na to, abych to někomu zadával, tak se mnou prosím mějte trpělivost, děkuji předem.

Učedník
Učedník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 12. 1. 2018 12:53

Najprv to chce statív, stačí ministatív za pár šupov. Potom citlivosť najnižšiu možnú ako to len ide. Už si to presne nepamätám, ale tých 400 mal fuji na nejakej automatike a v nejakom rozšírenom móde. Vypnúť a ak sa dá tak ISO 100 (200)!
Skús tie režimy s automatickým nastavením času, clonu skús akú budeš potrebovať, chce to pár skúšobných cvakov a pozrieť na monitore.
No a fotenie priehľadných predmetov, to je hlavne o nastavení svetla, to je taká vyšší dívčí. (Samozrejme žiadny priamy blesk - vypnúť)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Učedník 12. 1. 2018 15:01

Děkuji za info.
lze nastavit i ISO 100, ale jen u režimu M/A/P nebo EXR.
Dále s autom.nastavením času, to nevím co přesně myslíš promiň..
Režim EXR AUTO má uvedeno "vhodné pro snímání objektu detailně" a v tomto režimu jsou další možnosti jako a) "priorita roz. - vhodné mpro snímání obj.detailně/ ,b) V.ISO a N.ŠUM - "pro snímání čistě s minim.šumem"/ c.PR.D-RANGE - " zamezuje vyblednutí a zachycuje odstíny jasných scén".

Pak jsou tu ty režimy co jsem psal níže kde lze také nastavit ISO 100 :
P = autom.režim s program.nastavením
A = autom.rež.s man.nast.clony
M = man.režim s možným nast.clony a času

Který máš tedy na mysli, EXR,M,A nebo P ?
Učedník
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků