hledám úpravu

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dragonerix 3. 6. 2017 20:57

Ahoj, nedávno jsem narazil na článek ale už ho nemohu najít.. šlo v něm o vyfocení třeba 20 stejných snímků a 20ti se zakrytým objektivem. nějak to celé nazvaly a ten fotograf to v nějakém program sloučil vše dohromady nějak a z těch černých udělal mapu šumu a odebral to z výsledný fotografie a pak fotka vypadala dokonale. chtěl bych vědět jak na to a zda na to je nějaký program. díky
Dragonerix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 4. 6. 2017 12:00

Tohle se dělá třeba u astrofotografie a v případě těch černých snímků se v angličtině používá termín "dark frame subtraction". Dá se to udělat manuálně v editoru (asi i pomocí akcí), nebo jsou na to specializované programy, které to automatizují.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RuthScholz 27. 9. 2019 06:37

Dragonerix píše:Ahoj, nedávno jsem narazil na článek ale už ho nemohu najít.. šlo v něm o vyfocení třeba 20 stejných snímků a 20ti se zakrytým objektivem. nějak to celé nazvaly a ten fotograf to v nějakém program sloučil vše dohromady nějak a z těch černých udělal mapu šumu a odebral to z výsledný fotografie a pak fotka type my essay vypadala dokonale. chtěl bych vědět jak na to a zda na to je nějaký program. díky


Nevím ani, zní to zajímavě i pro mě.
RuthScholz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 27. 9. 2019 09:06

To co je popsáno odpovídá standardní redukci šumu při dlouhých expozicích kterou může dělat foťák, jen tohle si udělá člověk sám v editoru odečtením vrstvy, takže trochu lépe. Pro časově přijatelně podobný efekt stačí jen jeden snímek šumu na konci série. Obojí je takové polovičaté, i když lepší než vyžehlení jen softwarově.
Používám víc stejných snímků a ty potom zprůměrovat, vypadne vše náhodné co není na každém z nich. Nic na pohybující se scénu, ale tu v noci nefotím.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 9. 2019 07:17

No ony se ty hvězdy na noční obloze také docela hýbou... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 30. 9. 2019 13:57

Tak je to jen nástřel postupu, až si to najde podrobně na netu uvidí že snímky musí zarovnat.
Allydamm
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků