Jak zmenšit fotky na FB ?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dendyna 31. 10. 2016 16:35

Zdravím, prosím znáte nějakou fintu jak zmenšit fotky aby na facebooku byly ucházející ? Zkusila jsem zmenšit na polovinu a doostřit, ale zrníčkuje to, pak jsem se někde dočetla že dobře vypadá když má kratší strana 1000, zase doostřeno a výsledek děsný. Žeby přeostřeno ? :shock: Už fakt nevím. A ještě jsem se chtěla zeptat jak řešíte když odevzdáváte práci klientovi a zároveň se chcete prezentovat na webu nebo fb, existuje "univerzální " zmenšení ? Děkuji :-)
Dendyna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 31. 10. 2016 16:59

Na FB je jistota 960px, vyšší může být (až do 2048px), ale jen v případě, že máš při nahrávání zaškrtnuto vysoká kvalita (aspoň u alb to tak je). Jinak to vypadá právě jak popisuješ, protože FB ti to nekvalitně zmenší a to nechceš. Nejlépe si to vyzkoušet nanečisto na zjištění aktuálního stavu. A taky dneska chodí většina lidí na FB přes mobil a tam to ani není vidět. Druhé otázce asi nerozumím. Ideální je mít pro každý účel vlastní velikost, podle typu webu, tak aby nedocházelo k další komprimaci, respektive změně velikosti.
Naposledy upravil hoax dne 31. 10. 2016 17:16, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník


Odeslat příspěvekod bob222 31. 10. 2016 18:24

Osobne používam rozmer 2048x2048, nahravanie vo vysokej kvalite, bez exifu, mierne preostrené. Ksychtokniha mrší vždy, ale takto sa dá na to trochu pozerať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vendda 31. 10. 2016 20:41

No já na to mám fintu: Na Xichtobook nedávám žádné fotky, už qůli jejich xichtopodmínkám, dávám je jinam (Zonerama) a na Xichtoknihu dám jenom odkaz, kde jsou. Zonerama má výhodu v tom, že tam fotky nezmenšují a neupravují, kdo chce, může si fotku,(když je to povolené ode mne), stáhnout v takovém rozlišení, v jakém ji tam nahraju. A je to taky zdarma.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 31. 10. 2016 22:12

Tak to je vážně finta za všechny prachy. Ale abych nebyl úplně OT používám taky 2048px long edge. Moc to neřeším, 99,5 % lidí to stejně nepozná.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 10. 2016 22:22

Pro běžné sdílení vádám 960px dlouhá hrana, FB by to neměl moc řešit. 2048px dlouhá hrana pokud mám pocit, že by to mohl někdo poznat :). FB obvykle neumí jemné barevné přechody a posterizuje (čtverečky, slévání barev do ploch).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 1. 11. 2016 07:40

Jak píšou ostatní. Dávám 2054px dlouhá strana mírně přeostřeno a zaškrknuto na FB vysoká kvalita. Už jsem se ale setkal s tím, že mou fotku si někdo dal na svůj profil, nic s ní nedělal a vypadalo to hrozně. Podle mě je tam důležité to zatržítko nahrávat ve vysoké kvalitě.
Jinak vím, že někdo tam dává fotky ve fullsize a kvalita v poho (v poho na FB).
smikoto
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků