PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 11. 2016 16:09

Jo, to mně hned napadlo, že 1080 (mám v práci) na výšku není jako 1200 (mám doma). Zas ale celkově se ti rozlišení zvedlo, víc místa na boční panely v editorech apod.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 21. 11. 2016 16:26

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2016 16:51

Dolgor:
ano, urcite je to krok dopredu, no a na 16:9 si holt zvyknem, co ine mi ostava. Ale inac je to pekny kus HW a ta zabudovana autokorekcna sonda je fajn vychytavka.

chel:
nepopieram, ze to moze byt dobry monitor,ale:
- 27 je pre mna nemozna
- tovarenska kalibracia bude u Eiza urcite vacsia istota ako u inych znaciek
- 5 rokov zaruka
- stojan a celkovo, co sa tyka mechanickeho prevedenia, Eizo je myslim top, ked som mal moznost vidiet niektore monitory a ich "stabilitu", no neviem
- no a na zaver, nech to znie akokolvek - Eizo je Eizo :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chel 21. 11. 2016 16:54

v praci mam 27" + dalsi dva mensi a doma jen 24", ale chtel bych 34" nebo neco vetsiho s IPS. Proc? Nepotreboval bych druhy a treti monitor na praci. Vse by se vlezlo na jediny.
A druha ec, je vubec videt okem rozdil IPC benq a Eizo? Je to vubec k necemu? Ja totiz delam na 24" ips benq fotky a kdekoliv jsem je pak videl tak vypadaly tak jak si predstavuju. Urcite to ma nejaky plus ale az takovy abych si kupoval za velke prachy malicky monitor? Neni to sebemrskacstvi?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2016 17:02

No ale pre mna nie je 23" maly monitor...mal som doteraz 22" Eizo a kupil by som ten moj novy model tiez v 22", ale sa bohuzial nevyraba. Jednoducho z priestorovych dovodov sa to u mna neda mat vacsi monitor.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 11. 2016 17:12

Když jsem loni procházel recenze, tak jsem myslím BenQ nakonec vyloučil kvůli rovnoměrnosti podsvícení. Jinak to byla hodně zajímavá volba. Tenhle ale myslím tehdy ještě nedělali, to bych si pamatoval, parametry má velmi zajímavé a cenu taky.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 11. 2016 17:25

Ja som uz pisal vyssie bol som spokojny aj s tou 22-kou Eizom, ale predsa bol to S-TN panel atd...takze ten pocit mat IPS atd.by ma aj tak zozieral :-) Ale naozaj uprimne povedane, rozdiel vo farbach medzi nimi som skoro nepostrehol - ale to je moj subjektivny pohlad :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod jack08 21. 11. 2016 20:07

barvy jsou na všech monitorech stejné, záleží na kalibraci. Rozdíly jsou pouze v černé, kontrastu, podsvícení, rychlosti odezvy a samozřejmě pozorovacích úhlech TN vs IPS.
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 11. 2016 20:44

Mno, nevím, jak jsou na tom dnes lepší monitory "konzumních" značek s tovární kalibrací, ale když porovnám svoje fotky na domácím Eizo (základní model pro hobby fotografy S2243W, wide gamut, samozřejmě s profilem a správou barev) s týmiž fotkami na různých monitorech v práci, rozdíl jasně vidím. Např mám v práci 23palcový základní IPS od LG, v základním sRGB modu - barvy jsou takové špinavější, posunutý kontrast, stíny tmavší, navíc teď po 5ti letech šíleně bliká podsvícení = buď vyhodit, nechat spravit *****ítka (asi nějaký šikovně umístěný kondenzátor) nebo počkat, až mě odrovná záchvat a zaměstnavatel se slituje a koupí mi nový. Ostatní monitory jsou na tom s přesností, blikáním a dalšími neduhy podobně, jen každý jinak, včetně "grafických" modelů od HP, které máme dva (5-7 let staré).

-- 21. 11. 2016 21:56 --

Čili můj názor je takový, že si buď koupím kvalitní HW (třebaže s horšími parametry jako rozlišení a uhlopříčka), který mě bude těšit 5-10 let a ani mě nenapadne, že by potřeboval měnit. Nebo koupím něco, co vypadá super v poměru cena/výkon, ale za dva tři roky začnu přemýšlet o novém, protože mě na něm něco začne štvát. Obě strategie mají svoje výhody. Někoho ty výhodné modely třeba ani štvát nezačnou, může mít štěstí na kus, mít horší barevné vnímání, nemít srovnání, nebo mu prostě jenom nevadí drobné odchylky a neřeší je atd. Scénářů je plno.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 11. 2016 21:19

Nevím jestli na 10 let, těch 5 vidím jako optimum, pokud vydrží, budu rád. Určitě ale vidím rozdíl mezi tím, kdy jsem jel na TN Samsungu, starším MPVA monitoru, levném TNku nebo teď když mám továrních 98% sRGB každý měsíc kalibrováno. Stačí si projít fotky v katalogu a různé barevné posuny jsou jasně viditelné.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2018 19:39

Testy novych Intel i7 9700K a i9 9900K v programoch Photoshop CC a LR CC:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ting-1257/
Vykonnostny posun oproti i7 8700K je len minimalny. V Lightroome je to 4% a 6%, v PS su novinky o 12% a 16% lepsie. Samotny export fotiek z LR je priblizne o 10% rychlejsi u oboch novych CPU.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 10. 2018 20:13

Kalí to jen fakt, že ty procesory jsou víceméně nedostupné a když tak za absurdní ceny.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2018 20:41

Ceny a dostupnost su u Intelu katastrofa.
V mojom obchode je i7 9700K za cenu i7 8700K, tak som dal objednavku a uvidim kedy (alebo ci vobec) pride.
K nemu bude 32GB RAM, 500GB M.2 SSD na system + datovy disk zo sucasneho PC (2TB SSD).
Vsetko pojde do miniITX bedne, nech nezabera cely stol.
Dufam ze do mesiaca-dvoch sa ho dockam, lebo s i5 z roku 2013 je dost narocne spracovavat 42Mpx RAW fotky a uz treba upgrade. Tento novy pocitac by mal mat tak 2-3x vyssi vykon.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 10. 2018 20:57

Hlavně to v tý malý bedně chce dobře uchladit. Intel udává typické TDP, ale maximální může být výrazně vyšší.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2018 21:04

Hej, tu je maximalne az cez 180W (9700K) a vyse 200W (9900K) - bude si to pytat slusny chladic, nie nejake orezavatko za 20-30€. Tieto CPU maju nastastie trocha nizsiu teplotu ako i7 8700K, lebo konecne dali to lepidlo prec a su poriadne privarene (netreba robit delid).
Nemam zaujem o nejake taktovanie ci extremne testy, len chcem aby mal slusny vykon na par rokov dopredu.
Zatial bude grafika len integrovana a ak sa Adobe rozhybe s vyuzitim GPU pri spracovavani fotiek, tak dokupim nejaku serioznu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků