Záchrana fotek

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mdxx 15. 5. 2016 11:03

Dobrý den,
poradíte někdo jak zachránit takové fotky? V Lightroomu 6?
Děkuji za rady!
Přílohy
DSC_7542.jpg
DSC_7463.jpg
DSC_7439.jpg
DSC_7431.jpg
mdxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2016 14:53

Zachrane se rika v tomto pripade postprodukce. Uprava fotek. Prece necekas ze te tu ted nekdo nauci upravovat fotky? A tetovani se spatne odstranuje. To chtelo jinou modelku. At jen ale nerypu tak v te preexponovane oblasti se selektivne stahne expozice ale k tomu potrebujes raw, jpg nestaci.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 15. 5. 2016 15:59

Tady ti žádný Lightroom nepomůže. Použij koš. Tyhle fotky tady byly před týdnem, takže troll?
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 15. 5. 2016 16:15

jack08: tiez ma to napadlo ...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KájaNikon 15. 5. 2016 16:55

Jaká oprava? Toto je ve formátu raw? Pokud ano, chtělo by to pouze postprodukci a trošku si s tím vyhrát ve photoshopu :)
Naposledy upravil KájaNikon dne 15. 5. 2016 17:48, celkově upraveno 1
KájaNikon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2016 16:55

Asi jste chteli usetrit a to nejpodstatnejsi jste zanedbali.... Postprodukci. To je ta nejvetsi fuska. Nafotit to neni az tak tezke. Kazda fotka z fotaku vypada bidne, to az fotografovy upravy delaji fotku fotkou. Ted jsem zvedavy kdo bude chtit upravovat cizi fotky. Ale je to fajn protoze kdo neni blby rekne ze to je spatne nafocene a ze to bude drazsi :D
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 5. 2016 18:06

držte se tématu, chce poradit co s tím, tak pokud k tomu nemáte co říct, doporučuji realizovat se jinde
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirekeqx 15. 5. 2016 22:32

Já jsem totální amatér, příspěvky víceméně zde jen čtu, ovšem domnívám se, že podstatné zde bylo řečeno :
RAW a pak lze mluvit o "záchraně".
Jinak, troll to asi není, pokus o záchranu chápu, jen ZDE nebylo řečené jaký výstup .... minulé vlákno povídalo cosi o e-shopu (1200 fotek ??? ) .... asi by to chtělo vědět konečné rozlišení....
Zdůrazňuji, jsem amatér......
Mirek
Mirekeqx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 5. 2016 08:24

chel píše:Asi jste chteli usetrit a to nejpodstatnejsi jste zanedbali.... Postprodukci. To je ta nejvetsi fuska. Nafotit to neni az tak tezke. Kazda fotka z fotaku vypada bidne, to az fotografovy upravy delaji fotku fotkou. Ted jsem zvedavy kdo bude chtit upravovat cizi fotky. Ale je to fajn protoze kdo neni blby rekne ze to je spatne nafocene a ze to bude drazsi :D


Každá fotka vypadá "bídně" v uvozovkach, ale tady, narozdil od toho smazaneho tematu, kde byly jine fotky, jsou faily sviceni primo videt.
Vubec nevim jak vzniklo to peklo dole v oblasti noh, ta mlho-difuze, to jsem jeste nevidel, to vypada, ze to neni zdroj, ale ze s tim uz neco nekdo delal.
Je to spatny, u te modelky v modrym to vypada, jako kdyby neodpalil fles, paradoxne nejlip dopadla bila na bilem. Asi nahoda.

Jinak modelky dobre, pravdepodobne investovali do modelek jakoze opravdu, ne "kamaradka co foti".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 16. 5. 2016 10:20

S tímhle se nic udělat nedá. mdxx zřejmě čeká návod, jak v LR potáhnout nějaké dva jezdce doleva a jeden doprava, a fotka bude v pořádku, ale nebude. Když si někdo bude hrát s jednou fotkou hodinu, možná z toho bude pro katalog fotka použitelná, ale pořád ne dobrá, a navíc upravovat 1200 fotek není reálné. Jedinou reálnou možností je vše přefotit, tak nechápu, proč tu mdxx ztrácí čas a raději nehledá fotografa. Pokud se mdxx smíří s přiznanou podlahou, tak to lze nafotit i bez nutnosti postprodukce.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 16. 5. 2016 12:18

Radek71: ten závoj přes nohy mě taky zaujal.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KájaNikon 16. 5. 2016 12:31

jpeg.jpg
Stáhla jsem si první jpeg a toto je za 5 min ve photoshopu.
KájaNikon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod STigre 16. 5. 2016 14:59

KájaNikon: No však taky k žádné pozitivní změně na fotce nedošlo. A i kdybys každé fotce věnovala jen těch pět minut, tak pro 1200 fotek to je 100 hodin, nějaké přestávky na jidlo a sociální potřeby, a jsi na měsíční pracovní době. A výsledek stejně nepoužitelný. Asi tak.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 5. 2016 17:17

A vybrala tu nejlepsi... otazka je, jestli nekdo vybral 4 nejhorsi, nebo 4 nejlepsi z te serie.

Nebo nekdo dela diplomku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2016 17:25

Ja to vidím jednoznačne. Na pravo desiatky hodín skúseného grafika s neistým výsledkom, naľavo obvolať modelky, overený fotograf a všetko nanovo.
Čo bude lacnejšie to treba vybrať.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků