Náhled RAW(NEF) versus Camera Raw

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bullittcz 6. 5. 2016 08:49

Zdravím vás kolegové. Včera jsem se setkal s následujícím problémem. Pořídil jsem si nový objektiv sigmu 70-200 2,8 k D7100. Mám nastavený flat image profil, snížený kontrast a sytost pro post process v PS, adobe RGB barvy (Stejně tak nastaveno i v PS) vyfotil jsem fotku (RAW v pravo - tak se mi jeví na displayi fotoaparátu, stejně tak v náhledu ve win ve viewnx, prohlížeči obrázků atd.) ale když otevřu RAW v camera raw(fotka vlevo) v PS CS6 tak je fotka značně rozdílná, vysoký kontrast sytost atd, mohl by mi někdo říct čím to? Toho rozdílu jsem si všiml i dříve s mými staršími skly ale nebylo to tak moc jako v tomto případě...
Děkuji vám moc za rady!

https://i.imgsafe.org/a0875da.jpg
bullittcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 6. 5. 2016 09:33

Koukni v camera raw do profilů, je možný, že tam nemáš flat, ale jinej. Případně se dá uložit jako výchozí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 6. 5. 2016 09:39

Camera Raw neumí převzít nastavení barevných profilů ve foťáku. Navíc foťák i nějaký prohlížeč RAWů jen zobrazují náhled a nezpracují reálná data z RAWu. Ten náhled bude odpovídat tomu nastavenému profilu. Ergo: natavování profilů ve foťáku má smysl jen pro focení do JPG.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bullittcz 6. 5. 2016 09:45

Ten profil mi tam zůstal po experimentování s videii, kde je flat image nutnost, tak jsem to chtěl zkusit i pro fotky, ale z logiky věci máš pravdu, pro raw je to zbytečné, tam si flat image udělám v camera raw.. Každopádně jsme zase o něco chytřejší, o tom že CR neumí profily foťáku jsem něvěděl takže vám mockrát děkuji, je vidět že jsem se obrátil správně! :-)
bullittcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 6. 5. 2016 10:47

CR má simulaci Nikon profilů, jmenují se Camera Standard, Neutral, Vivid, BW atd. Liší se od Adobe Standard, který je výchozí. Nevím jak CR ale LR přerendruje při načtení snímek, napřed ukáže uložený JPG náhled a po chvíli vyrobí nový. v CR určitě půjde ten profil změnit. btw, D7100 umí jen neutral, flat je až u nových D810, D750, D7200, asi i D5500. Neutral je takový kompromis oproti FLAT. Starý procesory neumí nastavit stejný počet parametrů zpracování obrazu jako nový (tuším, že tam je stažená clarity, ale nemám model, který by to uměl, tak bez záruky).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 6. 5. 2016 13:43

ako vravi Lotrandor:

D7100 nema v ACR profil FLAT, D7200 ho ma. Mne vyhovuje najviac profil CAMERA NEUTRAL.
landov
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků