SW pro album.

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 1. 2016 14:43

výkon, organizace, workflow
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 11. 1. 2016 14:53

bosonozka: ved si stiahni 30 denni trial LR (da sa doinstalovat aj CZ jazyk) a vyskusaj. Ja som bol na ZPS od v 12 do 17, viem o com hovorim. Upravy RAW a hlavne aj to co ty pouzivas (upravy preplov/podpalov) su rozdiel galaxie. O celkovom workflow ani nehovorim.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bosonozka 11. 1. 2016 18:15

Ok, díky, odkouším a ještě zvážím.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoskape 25. 1. 2016 22:39

Zdravím. Nepochybně pravdu mají všichni ti co to umí a používají zpracování fotografií v RAW. Pohybuji se asi tak na stejné cestě, jako to popisuje Bosonozka. Něco jsem také nafotil v JPG + RAW a zkoušel zpracovávat v RAW pro Olympus, ale nakonec z časových důvodů jsem skončil zase jen u JPEG. Příklad si z toho nikdo neberte. Dnešní fotoaparáty toho pro moji potřebu dokáží hodně a to většinou tisknu na A4 a s tou Epsonkou dnes již velice levně.
Dostala se mi nyní do rukou krabicová verze Adobe Photoshop Elements 11, která je už v češtině a k tomu jsem si v kamenném obchodě Luxor přikoupil verzi Videokurz "Upravujeme digitální fotografie ve Photoshop" od naprostých základů až po pokročilé úpravy, včetně tištěné 47 stránkové doprovodné přílohy. V roce 2014 od Romana Bureše vydalo Computer Press. Vřele doporučuji, kdo začíná a chce upravovat digitální fotografie ve Photoshopu jak pro práci v JPEG, tak i kdo se chce začít učit pracovat se soubory v RAW.
Hoska
hoskape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod houghs 26. 1. 2016 16:42

Já bych ze své zkušenosti doporučil zapomnět, že nějaký OV3 vůbec existuje. Kdo ho spustí s úmyslem zpracovat pár fotek v raw, musí být neskutečně otrávený a pokud nezkusí něco jiného, začne fotit jen do JPEG. Neskutečně pomalé, nepoužitelné. Zkusil jsem OV3 tak i ZPS na raw a po mnoha hodinách zkoušení a velké snahy jsem byl zralý na Chocholouška a dospěl k závěru, že tudy cesta nevede. Na zvládnutí základní práce s LR mě stačila půlhodina, a to jsem nikdy předtím ten program ani neviděl. Workflow velmi dobrý, ale patřím asi k té menšině, které zrovna nevyhovuje systém katalogů. Nehodlám na počítači udržovat desetitisíce fotek, chci je zpracovat, převést do JPG, vybrat fotky do fotolabu a k uložení na Flickr. Pak to přenesu na externí HD a z PC smažu.

Myslím, že ke zvládnutí práce s LR ani nejsou nezbytně nutné učebnice či video tutoriály. Je fakt škoda, že hodně lidí fotí jen do JPEG proto, že trefili na blbý SW, a zkusili ho protože byl zdarma (OV3) nebo velmi levný (ZPS). Možná poslední verze ZPS je lepší, nevím, nechci jim křivdit.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 26. 1. 2016 23:13

OV3 je na nic, Aperature taky nic moc, nelepší cracknutej Lightroom 5.6 nebo Photoshop CC
Iamc00l
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků