SW pro album.

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoskape 6. 1. 2016 21:08

Prosím,
můžete mi někdo poradit typ na jednoduchý a dobrý software v češtině pro tvorbu a tisk alba ?
Děkuji,
Hoska
hoskape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 6. 1. 2016 22:03

Nemaji to primo ty firmy co tisknou alba knihy? Webova aplikace nebo si od nich stahnes a tam to udelas a rovnou posles na tisk .. alespon tak jsem to videl u vice firem.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoskape 6. 1. 2016 22:21

Ano, ty to fakt mají. Koupil jsem Epsonku L800, zatím spokojenost, nějakou tvorbu alb má, žel není v češtině, (jiné tiskárny ji i mají) proto bych přivítal koupi samostatného programu, který to zvládne, možná i něco navíc a je v českém jazyku.
Děkuji za info.
hoskape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 1. 2016 23:19

Tvorbu a tisk alb moc pěkně zvládá Lightroom (modul kniha), je pro něj čeština a umí toho spoustu navíc :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod refugees welcome 7. 1. 2016 23:19

zkuste si zadarmo nainstalovat předposlení plnou verzi Zoner (ofic. zadamo)
a podivejte se tam, Lightroom by to měl mít mnohem líp propracované, ale jestli s tim umí český weby a fotolaby spolupracovat, to nevim před 2 lety s tim byly problémy
refugees welcome
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoskape 8. 1. 2016 23:22

Flor, děkuji poohlédnu se i když mi to jen na vytváření alba připadá zbytečně nevyužité, fotografie zpracovávám jen v JPG a již od počátku prodeje je můj SW ZMExplorer jsem zvyklý pracovat se ZPS.

Refugees, taktéž vám děkuji, moje poslední ZPS je právě šestnáctka. Má sice vytváření pohlednic, nebo šablony či lze tvořit i koláže, není to ono, představuji si na stránku navolit několik fotografií a s nima různě manipulovat (např. v SW pro alba z Minilabu) a případně doplnit textem, uložit, neposílat, ale vytisknout na svoji tiskárně. Koukal jsem na ZPS18, tam je navíc jen poskládaný obrázek z více fotek, respektive to samé "pohlednice". Trochu se to dá nahradit postupem "obrázek do obrázku", v postupu ani ve výsledku to stále není ono. Něco si přečtu o Lightroomu.
hoskape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 9. 1. 2016 17:17

Mít Lightroom jen na alba by byla škoda. Tady je trocha motivace proč fotit do RAWu ;) http://blog.flor.cz/jeste-nefotite-do-r ... richazite/
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 9. 1. 2016 17:31

Radim to iste ako Flor.cz. Pokial sa chcete seriozne venovat fotografii, tak fotit do RAW a ked upravovat RAW, tak bud v programe dodavanom k fotaku, za seba ale urcite radim ist do LR - nielenn uprava RAW, ale aj kompletne workflow, katalogizacia fotografii... Ja mam aktualne cca 120.000 fotiek a dakuem za LR :-)
V kazdom pripade, pokial sa rozhodnes pre RAW, tak ruky prec od ZPS !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bosonozka 10. 1. 2016 09:59

Chtěl bych se zeptat proč ruce pryč od ZPS? Teď používám v trial verzi a líbí se mi rychlost a přehlednost na základní úpravy raw - alespoň proti programu, co sem dostal s foťákem (kde každá úprava trvá několik sekund - se ZPS prakticky okamžitě).
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2016 20:31

aky program si dostal k fotaku ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bosonozka 10. 1. 2016 22:05

Olympus Viewer 3
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 1. 2016 23:05

Oproti OV3 je každej program rychlík :-)) . Na zpracování rawu není ZPS zrovna nejlepší, i když se v posledních verzích celkem polepšil, ale oproti např. Lightroomu nebo Capture One je na míle pozadu.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 11. 1. 2016 10:12

Jasný - momentálně hledám něco levného na začátek, čim nahradit OV3 a ZPS mi přišel jako dobrá volba (zkoušel sem třeba ještě rawtherapee, ale moc mi nevyhovoval - např. mi přijde mi obtížné se v něm vyznat) - že jsou lepší/vybavenější programy mě momentálně netrápí. Hlavně mě zajímalo, jestli je nějaký opravdu dobrý důvod, proč neinvestovat do ZPS dřív než si ho koupím
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 1. 2016 10:33

Je asi jen jeden důvod, proč neivestovat do ZPS a to je focení do RAWu. Pokud se totiž chystáš přejít na RAW kompletně, pak je lepší začít rovnou s LR (ať už stand alone, nebo CC). Pokud chceš RAW jen jako doplněk, pak může ZPS na těch pár desítek fotek, co budeš upravovat stačit. ZPS je dobrý editor a organizátor fotek, pokud je zpracovávaným formátem JPG. Jen ještě dodám, že vytáhnout z RAWu to, co tam umí foťák (in-camera JPG engine), chce nějaký čas a dost ochoty se učit. Zdrojů je na internetu docela dost. V opačném případě, není čas, ochota, nebaví komp, je lepší zůstat u JPG.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosonozka 11. 1. 2016 12:19

RAW používám spíš jako doplněk - typicky když fotka je z jedné strany moc světlá a zároveň stíny moc tmavé, dodání barevnosti/živosti fotky, ořezy, úpravy expozice, apod. (zjednodušeně když se zrovna jpeg nevyleze z foťáku dle mých představ - možnost jak zachránit fotku před vyhazovem). Je mi jasný, že bez náležité praxe těžko dosáhnu takové kvality úprav jako má LR v propagačních fotkách úprav - to by takovejch fotek byl plnej internet.
Když pominu lokální úpravy, které já pro své fotografování bych ani moc nevyužil, v čem konkrétně je na úpravy RAW ZPS horší (na třízení fotek mám vlastní systém)?
bosonozka
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků