LOOK

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 6. 2015 16:25

V poslednej dobe sa veľa rieši kvalita objektívov, ich svetelnosť a LOOK aký dávajú. niekto dokonca tvrdí že je to možné aj bezzrkadlom :-) alebo kompaktom.

priložím tu jedno foto.. ide o to, ako vplýva na fotografa - teda prvé čo ho napadne - a či by si vedel tipnúť čip, sklo, clonu a ohnisko.. exif nemažem.. ani neviem..

zaujímal by ma váš následný názor, napíšte svoj odhad a potom si pozrite exif.. môžeme to potom prediskutovať.. aké sú možnosti a ceny/výkon..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 6. 2015 22:21

Me to prijde jako delsi ohnisko okolo stovky s normalnim podanim cehokoli.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 6. 2015 22:48

první co se mě napadlo dobrý snímač, ale asi ne FF, delší sklo, dof zvládnutelná i na APS-C. Pak jsem se podíval.
Asi by se dalo vycházet i z bokeh, který mi přijde dobrý až lepší, levnější prime na Nikon prasí bokeh víc.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 6. 2015 23:02

Podobné fotky robí aj bežný 24-70 :D ale zle sa to odhaduje, táto fotka sa mi zda byť na to trocha nešťastná, najmä keď je hlavný motív v tme a pozadie biele + je vyťahovaný v editore...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 6. 2015 23:03

Tipuju cca 80-120mm, clonu baj voko f4. Exif jsem nezkoumal, necham se prekvapit.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 6. 2015 15:56

ondrej.. jo.. bola trochu mimo slnka a ostatné na slnku..
je to FF a T 24-70 na 70mm a clona 4,5 ale snažil som sa o look okolo 2,2-2,8 clony..
ondrej.. ako si vedel že bola v tme???
ma desíš. :-)
a fakt to vidno že je to f4 +- ??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 6. 2015 16:28

Pisal som to na mobile, teraz pozeram exif, akurat som cakal nizsiu clonu. Vyzera ako by boli tahane tiene + nejake lokalne zosvetlenie s vacsim stetcom...
Mne len nesedi to pomenovanie "look" - akoby to clovek cakal od nejakej konkretnej techniky, napr. nie "50/1,4" ale "Otus 50/1,4" ...velmi ma take veci neberu. Dobra fotka a pekny look sa daju urobit aj s mobilom ak to fotograf vie a ma take podmienky (tie su niekedy aj o stasti).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 6. 2015 16:36

jasan.. len som chcel poukázať že clona nie je všetko.. že sa dá dosiahnuť "look" teda výzor svetelného skla aj s normálnou clonou..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 6. 2015 16:50

To je ale nesmysl :D Neco takoveho bych cekal od tveho bratra, ne od tebe. Jasne ze je poznat, ze to neni zadna f2.8, nerkuli jeste svetelnejsi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 6. 2015 17:04

no.. som sťahoval ostrosť,zreteľnosť a iné na dosiahnutie takého looku ale asi som nepresvedčil :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 6. 2015 17:51

To same muzes ale aplikovat na svetelnym skle a ses tam, kde si byl. DOF tim logicky nenasimulujes.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 26. 6. 2015 19:30

Navíc bych čekal fotku, kde je nějakej specifickej "charakter" zobrazení, tohle dáš fakt skoro s čímkoliv ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 6. 2015 23:14

flat vzhled je obvykle první stopou prozrazující prosvětlování stínů
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 6. 2015 23:33

Ted zkus nejak look na 5/4 palce. Jinak infantilni "looky" nad cca 50mm 35 EQ asi nema smysl resit, co takovy look 400mm ohniska?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 6. 2015 03:57

Sme sa na začiatku nepochopili :-)
Šlo len o to, či sa dá posúdiť z výsledného záberu technika..
Robil som trochu drsnejšie úpravy ako zvyknem.. rozmazania zretelnosť a tak.. aby to vyzeralo na f2, - f2,8..
Look bol nešťastne zvolený nazov
DUDISKO
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků