Přesun fotografií v albu - vlastní řazení

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod agota 16. 4. 2015 16:16

Mám nově WIN 8.1 a Zoner 10. Zjistila jsem, že nemohu přesunovat fotografie v albech. Dříve jsem měla ACDSee 8 - tam jsem si fotky pomocí myši seřadila dle svého, přečíslovala (přejmenovala) a pak toto řazení bylo i v prohlížeči fotografií WIN XP. Dělám někde chybu? Nebo tyto programy to neumožňují. Existuje nějaký program (kromě Picassa), který to dokáže? Děkuji!
agota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JSP070 16. 4. 2015 21:50

Albumy a podobne novodobe hluposti, co vyhladaju vsetky fotky, videa etc. v PC nepouzivam. Presuvat, premenovavat a menit radenie suborov sa da v Zoneri milion sposobmi. Iny prehliadac ale radenie suborov isto neprevezme.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod agota 17. 4. 2015 16:29

JSP070:
Děkuji vám za připomínku k mému dotazu. Bohužel mi nepomohla. Asi každý rozmíme slovu "album" jinak.
Já myslím slovem "album" složku, ve kterých mám fotky třeba z dovolené v roce 2014.V jiné složce mám fotky z výletů, v další květiny, vnoučata...
Poradíte mi prosím alespoň několik z těch miliónů zůsobů, kterými jde v Zoneru přesunovat a řadit fotografie v jednotlivých složkách? Vím, že bych je mohla jednu po druhé přejmenovat, ale dříve mi toto šlo udělat hromadně.
agota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JSP070 17. 4. 2015 16:55

ZPS10 si uz nepamatam, ale myslim, ze to bolo podobne ako teraz. V prieskumnikovi oznacit prvu fotografiu, shift, poslednu, prave tlacitko mysi, vyjmout, kopirovat, presunout do, kopirovat do etc. Alebo cez menu, tusim ze upravy, vybrat pozadovanu volbu.
Premenovanie podobne. Oznacit fotky a v menu "Organizovat" (alebo "Upravit", uz si nepamatam)vybrat hromadne premenovanie.
V menu "Organizovat" sa nastavuje aj sposob radenia suborov. Nastavenie plati pre vsetky adresare. Ale neplati v inych programoch. Npr. Windows prieskumnik ma vlastne radenie. Zmenene nazvy sa prejavia vsade.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod agota 17. 4. 2015 17:06

Vím, že mohu fotky řadit dle různých kirtérií, jako velikost. datum aj. Já si ale chci v určité složce přeřadit fotky třeba takto - č. 1, 18 ,36 ,4, 27 atd. Dříve jsem je do tohoto pořadí přetahala myší, pak jsem je přečíslovala a zůstaly mi takto seřazené.
agota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JSP070 17. 4. 2015 17:30

Organizovať, Zoradiť podľa, Uživateľsky. Potom ostanu zoradené ako si ich popresúvaš myšou. Odporúčam ale potom ich premenovať a zmeniť radenie podľa názvu. Lebo keď vynuluješ užívateľské radenie, vynuluje sa vo všetkých adresároch.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod agota 17. 4. 2015 18:15

To je to, co jsem potřebovala vědět. :tleskani :tleskani Když jsem klikla (dle rady) na Organizovat-Seřadit podle-UŽIVATELSKY, tak teprve potom se mi podařilo myší přetáhnout fotky ve složce. Předtím to nešlo. Ano, potom je přejmenuji (přečísluji). Moc díky!!!!
agota
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků