porucha kalibrační sondy eye-one display2 ?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jurawood 25. 3. 2015 11:04

Dobrý den, potřebuji někoho znalého, kdo dělá se softem od X-RITE a jejich sondami.

Koupil jsem levně tuhle sondu a zřejmě má problém se snímačem... (jeden vadný?)

Při spuštění kalibračního softu v režimu advanced, nastavím kontrast, nastavím jas a poté mám nastavit harwarově RGB kanály na monitoru...
Jenže zde je problém, přijde mě to že zelený kanál reaguje slabě na světlo... viz foto, zelená je na nule i když monitor přepálím zelenou na max.

Když monitor vynuluji, případně provedu pouze EASY kalibraci bez nastavení kontrastů apod.. kalibrace se provede a zelená křivka ICC končí o kus výše než červená a modrá a monitor táhne otřesně do zelené..

Obrázek

Na zahraničních fórech jsem našel dost případů že tahle sonda odešla a firma x-rite se k pozáručním opravám staví prý dost špatně. Prý po záruce už stejně neměří správně a oprava by stála více než nová..
To je jejich ofic. vyjádření.
Dá se to opravit? Co je zespodu na sondě pod těmi filtry? Foto-diody/tranzistory? Co je na tom vlastně tak drahého?

Jinak při koupi jsem projel sondu s tím jejich DIAG programem, obrazovka na sondu zablikala a po 5ti minutách vše PASS..
Jenže prý to reaguje pouze částečně a ne na intenzitu jednotlivých kanálů.

Je to do koše?
Neudělal jsem něco špatně - nemá sonda nějakou vnitřní kalibraci např přes tu funkci ambient light? Že bych ji tím třeba zblbnul?
Děkuji za radu
Jurawood
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků