Převod popisek v exifu - jak a čím?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 2. 2015 11:56

Ahoj mám takový zvláštní požadavek, pokusím se ho vysvětlit:
Vše fotím do RAW a následně edituji a převádím do JPEG.
Vždy když jsem fotky v RAW promazal, upravil, zmenšil (delší strana 800px)a převedl do JPEGu,
tak jsem následně provedl jejich popis (skoro každá má jiný) a hromadně změnil název(vše v Zoneru).
Fotografie jsem pak nahrál na svou webovou galerii.
Zálohu všech fotografií mám jak v RAW tak v tom JPEGu(800px).
Jde o cca 4000 fotografií ve 250 složkách (za cca 9 let).
Za tu dobu se technika a hlavně internetové možnosti dost změnily a rád bych si zřídil novou webovou galerii
s fotografiemi o větší velikoti jež odpovídá dnešním monitorům a hlavně prostoru a rychlosti na webu.

Můj problém je:
- jak a v čem převést popisky fotek ze složek s (jpeg 800px) do nových fotek (jpeg např.2000px).
- nové fotky (jpeg 2000px) budou mít jiný název, ale v exifu obou fotek by měl být stejný datum a čas pořízení.
- v jakém programu bych dokázal udělat export těch popisek z jedné složky (800px) do druhé (2000px)???

Mám Zoner 16 PRO, Total Commander. Nepřišel jsem na to jak to v těchto programech udělat, ale třeba jsem jen špatně hledal...
Nebo doporučíte něco jiného?

Přeci jen popisovat znovu všechny fotky metodou ctrl+C a ctrl+V by bylo na Chocholouška :-)
Předem děkuji za rady a návody, věřím, že podobný problém řešil již někdo z vás...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 15. 2. 2015 13:10

Pokud ty popisky už nemáš jako součást RAWu, přijde mi to jako natolik specifickej požadavek, že bych to viděl jako úkol pro programátora. Můžu se pochopitelně mýlit.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 15. 2. 2015 16:19

Koukni na exiftool, je tam nějaká volba exportu do csv atd.. Není to teda úplně triviální, je to command line. Je i grafická nadstavba exiftool gui (jestli tohle umí nevím)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 2. 2015 18:25

Díky za příspěvky, kouknu na ten Exiftool...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků