farba pod neónkami

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 2. 2015 17:22

krišpín.. bol som zase na jednej akcii a rozhodol som sa to nafotiť celé bez blesku .. nastavým WB na šedú doštičku.. cvakám cvakám.. občas ostrosť 1:1 mrknem.. a dnes upravujem v PC a posledné vlásky trhám.. farby ako šibnuté..
zo začiatku OK .. časy okolo 1/125 - 1/200s pri tancoch som dal 1/500s a tam sa mi to najviac mrví..
ukážka série
IMG_1549.jpg

IMG_1550.jpg

farby.jpg

IMG_1527.jpg

čo s tým.. mám cez 900 fotiek.. stretli ste sa s tým??

najviac ma rozčuľuje že je pol fotky do teplých tónov (žltozelena) a druhá chladná..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 2. 2015 18:41

Ano stretli (foceni volejbalu). Nenadelas nic, pokud potrebujes kratky cas a fotis bez blesku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 2. 2015 19:10

kua.. a vie niekto hranice??
myslím časové.. do kedy sa to stratí.. teda 1/200s by mala byť OK.. jak tie svinky rýchlo blikajú??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 8. 2. 2015 19:34

Asi jediný co s tím můžeš dělat, pokud to chceš publikovat, je vybrat z těch 900 jen ty úplně zásadní fotky a prohnat je Lajtrůmem. Grad-filtr s vhodně zvolenou barvou by to mohl srovnat alespoň natolik, aby to vyloženě nemlátilo do očí, ale i tak to bude opruz.

da-123.JPG

V rychlosti udělané to může vypadat zhruba takhle, ten barevnej pruh je tam furt, ale otázka je, jak moc si ho bude všímat někdo, kdo ho tam nehledá...
Naposledy upravil T-Lama dne 8. 2. 2015 20:06, celkově upraveno 1
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 2. 2015 19:59

ach jo..
nechám to tak.. dnes.. to musím vyspať.. :-(
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 8. 2. 2015 20:13

Tolik fotek jsem nemel ani kdyz jsem fotil cele skole tabla.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 2. 2015 20:43

No je to masakr, ja ze sestihodinoveho foceni maturaku plneho pubertaku dotahl 530 fotek, pricemz nasledny vyber se zuzil na cca 300. Jinak svetelne take lahudka. Nejdrive mate sal temer zhasnuty, tak si nastavite fotak tak, ze ocekavate rozsiveni hl. svetel, ale behem serpovani vam pomateny osvetlovac zacne poustet barevnou "hudbu" tak, ze maturanti maji kazdou vterinu pres sebe jinou barvu od tech barevnych halogenu... fakt lahudka, to jsem jeste nezazil. Pouceni pro priste - ohlidat si i osvetlovace.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 2. 2015 21:27

Co řešíš? Každej přece ví, že vopravdovej umělec dělá fotky zásadně černobílý! :D
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 2. 2015 22:29

Jen pro zajímavost, Canon 7D II má funkci anti flicker, která právě tohle řeší.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 2. 2015 11:34

PL: Barevná hudba je jedno zlo, taková přehlídka v plavkách nasvícená jen stroboskopama má taky svoje kouzlo, především když se na to blikání přejde zcela nečekaně. Nebo nasvícení koncertů, kde při vpuštění fotografů nechá osvětlovač nasvícení jen zezadu, takže členům kapely není vidět do obličeje... ;)
O podobné situace bohužel není nouze.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 10. 2. 2015 08:10

Radek71 píše:Tolik fotek jsem nemel ani kdyz jsem fotil cele skole tabla.

tablo je pohoda.. máš nasvietené len meníš ľudí.. tak jeden prípadne dva cvaky na človeka.. ak kreatívnejšie tak viac samozrejme.. :-)
no bola to reportáž.. 9 hodinová akcia.. 50 gratulantov a každému som stihol 2-3 fotky.. cca 150.. + stolovanie torty, dary, cca 50..
ľudia v akcii.. úvodné tance.. zábava do skorého rána.. momentky + moje experimenty.. no fotením sa aj učím a zabávam.. :-) ostatok
neviem to zatiaľ inak.. pri reporte času na skúšanie a kontolu moc nemám.. tak dôležité fotky fotím dve až tri ak by dačo nevyšlo.. potom triedim a nechám lepšiu.. do štádia report všetko na 100% na prvý raz som ešte nedozrel..
jedna z tancuvačky trochu netypicky na mňa:
http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... user=89765

jo je to dosť na spracovanie a zvlášť tie opravy..
keď som zúfalý tak BW :-)
škoda že sa to nejako softvérom nedá opraviť.. bolo by to fajn.. ale asi to nie je technicky možné.. alebo ak je, tak to nechce canon pustiť len tak do éteru aby ľudia mali ďalší dôvod kupovať..

inak už mám cca 50% spracované.. ide to sakra pomaly. asi najdlhšie čo som robil..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 2. 2015 09:18

kozakm píše:Jen pro zajímavost, Canon 7D II má funkci anti flicker, která právě tohle řeší.


Můžeš to prosím rozvést. Měl jsem dojem že anti-flicker řeší měnící se intenzitu osvětlení tak, že počká na max. Víceméně aby měřil a fotil při ve stejném místě cyklu zářivky.

To co tam má DUDISKO mi přijde jako flare, pro nedostatek výraziva, prostě nějaké odrazy. Jak tohle vlastně vzniká?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 2. 2015 10:03

Ty "odrazy" jsou podle mě světýlka od nějaké "laserové barevné hudby", taková ta věc, co vysílá barevné tečky do okolí. S tím antiflicker nic neudělá :) Řešilo se různé barevné podání horní a spodní části fotky vlivem různě blikajících zářivek. Je ale otázkou, zda by antiflicker pomohl, když na jedno místo svítí dvě různé zářivky.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 2. 2015 12:27

Dík, pak jsem to pochopil správně :).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 2. 2015 13:19

Podobne maju anti-flicker aj 760D (mozno aj 750D?) a obe nove 5DS... takze sa tejto uzitocnej funkcie dockame vo viacerych modeloch - v kombinacii s dvoma moznostami AWB (white a ambient) to moze byt velmi uzitocne...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků