Vyvážení bílé - všechny fotky najednou

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Impressionist 6. 2. 2015 18:54

Dobrý den,
Sestra přijela ze 14 denního pobytu v Itálii a ukázalo se že fotila na vyvážení bílé "žárovka" takže je všechno hrozně modré. Lze nějak fotky upravit všechny najednou nebo musím fotku po fotce upravit zvlášť? Jedná se asi o 500 fotek takže by to bylo celkem na dlouho.

Ukázka problému, before and after:
http://dejmekpeter.rajce.idnes.cz/nastenka
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 6. 2. 2015 19:54

Kedze sa ani raz nepozrela na displej co odfotila, nepredpokladam, ze by fotila do RAW. JPG sa da davkou vyriesit aj v spravcovi suborov. Oznacit vsetky fotky co neboli fotene pri umelom osvetleni a stlacit tlacitko DEL.
Inac hromadne zmenit vyvazenie bielej aj vsetko ostatne sa da. Npr. Zoner.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 6. 2. 2015 20:26

Vzhledem k tomu, že potřebná oprava vyvážení bílé se u jednotlivých fotek liší podle expozice a barev světla i scény, nevěřim, že by to šlo s přijatelnym výsledkem korigovat hromadně. Pokud je navíc kvůli špatnému vyvážení přepálen modrý kanál, nepomůže už nic. Já bych v týhle situaci opravil ručně pár nejlepších fotek a zbytek převedl na černobílý.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Impressionist 6. 2. 2015 22:07

Rada "tlačítko del" mi přijde velice hloupá. Jinak díky.
Dělal jsem to po jednom a zabralo to asi 3 hodiny - 670 fotek.
Koukal jsem na ten foťák a WB bylo ceou dobu na AUTO.. je možný, že jde o nějakou poruchu.
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 2. 2015 22:21

Jestli to bylo na AUTO, tak je otázka jestli si nefotila v nějakém režimu "scény" což kompakty nebo čím to fotila mají. Tam občas je taky WB napevno.

Bohužel je to obvykle udělat ručně..

Nedovedu si jen představit 670 fotek co za to stojí..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Impressionist 7. 2. 2015 09:13

já jsem trpělivý člověk..

Bylo to foceno na "P", což jak všichni víme znamená Proffesional :D
Taky jsem kontroloval vlastnosti fotek a u všech byla WB na auto, tak si myslím, že by ten foťák měl do servisu.
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 10. 2. 2015 10:28

A já fotim furt na A bo jsem amatér. A přitom mi stačí tak málo abych si polepšil :-)
Sorry za OT, nedalo mi to.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phamon 10. 2. 2015 13:08

Impressionist:

Mozna by se fotak nemusel davat do servisu, ale stacilo by se podivat do menu v nastaveni fotoaparatu a opravit to, viz strana 85 ang. manualu.

V exifu ma obrazek White Balance Fine Tune: Red +0, Blue +180


Hezky den a pozdravuj sestru!
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 10. 2. 2015 13:38

Impressionist: V editoru by hromadná úprava neměla být problém. Některé fotky půjdou zachránin a některé pravděpodobně ne. Totiž tam kde bude modrý barevný kanál silně přepálený již fotka nepůjde opravit tak, aby to nebylo poznat.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 25. 6. 2015 08:48

Pěkné dopoledne,
v čem nejlíp nějak "dobře a automaticky" +/- změnit vyvážení bílé? Nějak se mi nedopatřením stalo, že sem si přepla na zářivku a všimla jsem si toho až pozdě:( mám asi 60 fotek, něco sem promazala, bohužel nefotím do rawu (nějak to umě moc nemá zatím smysl) a v zoneru se mi nedaří to nějak vyvážit "ideálně". Furt mi to přijde ne úplně dobrý.

Dá se s tím ještě něco dělat nějakým auto nástrojem, nebo můžu mazat, dávat do čb a nebo se smířit s tou neideální opravou?
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 25. 6. 2015 09:30

Pokud je to přímo v JPEGu, tak je to docela průser, jak už zde bylo zmíněno... stojí za pokus prohnat to hromadným zpracováním, pokud byly všechny snímky pořízené za stejných světelných podmínek, jinak jedině ručně.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 25. 6. 2015 09:49

ale neexistuje teda nejakej soft, co by nejak "sam" zvolil to idealne vyvazeni? me by totiz nevadilo to upravit rucne, ale blby, ze mi prijde, ze nejsu schopna to nejak dobre trefit.
asi se budu muset naucit vyvolavat ten raw pro podobny nehody, i kdyz to se mi taky jeste nikdy nepodarilo udelat nejak rozumne :D
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 25. 6. 2015 09:54

Lightroom - pre tento pokus pokojne v 30 dňovej trial verzii.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 25. 6. 2015 09:56

Foť do JPEG+RAW, aspoň mně se to vyplácí. "Cvaky" pak můžeš přímo bez úprav nahrát, kam chceš, a fotky, na kterých ti záleží, nebo které automatika nezvládla ideálně, "vytáhneš" z RAWu. Samozřejmě je to datově náročnější, ale nic ti nebrání RAWy smazat dodatečně...
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 25. 6. 2015 10:36

soowa no prave sem to tak driv delala s tim, ze ty rawy vsecky stejne pak rovnou po stazeni smazu, takze sem si rekla, ze do toho ani fotit nebudu... ani sem se nenaucila je vyvolavat tak, aby to nevypadalo desne, ale pravda ze to vetsinou byly pokusy a "hratky" s vyvolavanim, vetsinou mi tam zustava hrozne moc sumu. asi se k tomu zas vratim, no.

Calven dik, hned to prubnu:)
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků