Rozluštění rozmazaného textu na fotografii

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Reyals 6. 1. 2015 14:35

Dobrý den,poradíte mi prosím "nejlepší" program pro analýzu fotografie na které je nečitelný text? Mám fotografii v celkem dobré kvalitě a je tam text, který prostě není zaostřený, je trochu rozmazaný a navíc celkem malý. Poradíte mi prosím , jakým způsobem by bylo nejlepší text rozluštit... Děkuji
Naposledy upravil Mr.Reyals dne 6. 1. 2015 17:03, celkově upraveno 1
Mr.Reyals
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 1. 2015 15:14

Problém nečitelného textu je ten, že je nečitelný. Když to nezvládne člověk, nezvládne to ani program. To co ukazují ve filmech, jak z rozmazaného fleku vykouzlí ostrý obličej, je pěkný nesmysl :).
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Reyals 6. 1. 2015 17:03

Tady je pro představu ta fotka... ale jestli to nejde tak se nedá nic dělat no Obrázek
Mr.Reyals
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noxx_cz 6. 1. 2015 22:53

Foceno je na nízkou clonu, proto je podstatná část textu "neostrá", resp. mimo rovinu ostrosti. S tím nikdo a nic už neudělá, jedině to přefotit na vyšší clonové čístlo, tak aby bylo vše v rovině ostrosti.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 7. 1. 2015 00:09

Matne si z prednasky o zpracovani obrazu pamatuju, ze pokud znam parametry rozostreni, tak se daji pouzit nejake matematicke triky s konvolucemi k castecne zachrane. Ale na detaily se me neptej, uz je to pres deset let...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 1. 2015 09:53

V americkem filmu by dokazali precist text i z dalsi stranky a odebrat otisky prstu posledniho ctenare i toho kdo to psal .. ale realita je jinde.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 1. 2015 10:30

Ta prava strana by precital sla, prave na baze niecoho, co spomina E-ryc. Inak ale len clonit, ak teda nejde o jediny exemplat fotky a kniha uz nie je k dispozicii.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod inutihar 7. 1. 2015 12:34

Rozmazaná novogotická kurzívá v latině? Předpokládám, že to je nějaký standardní text typu kronika či deník (aspoň z toho, co jsem tam zběžně přečetl). Na to je nejlepší "program" student historie nebo nějaký důchodce, co se zabývá genealogií. Ten by si s tím za pár stovek mohl přes večer vyhrát. Překvapivě lidský mozek umí vytáhnout dost i z toho rozmazaného textu, některá latinská slovíčka z toho úplně vyskakují.
Naposledy upravil inutihar dne 7. 1. 2015 15:29, celkově upraveno 1
inutihar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 1. 2015 13:22

Jsem jen tak v rychlosti zkoušel pár softů na doostřování rozmazaného, ale větší část je mimo jejich možnosti. Navíc pochopitelně pracují celoplošně, různé intenzity rozostření nepodporují...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 1. 2015 15:06

Mission impossible. Jedine prefotiť. Viac by vedel poradiť Puntík. Ten to robieval profesionálne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jmatus 10. 2. 2015 21:42

Díváš se moc na TV, nech toho a začni se učit fotit.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků