Grafický tablet pro Photoshop - doporučte

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mulder77 4. 12. 2014 16:29

Ahoj,

doporučte, pls, nějaký grafický tablet pro Photoshop. Je to vánoční dárek pro moji fotografku, peníze nehrají roli.

Díky.

M.
Mulder77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 4. 12. 2014 16:50

https://m.alza.cz/wacom/v1465.htm na upravu fotek na jednom monitoru staci ta manga. Tablet za 2700. Sam mam starsi verzi wacom bamboo.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 4. 12. 2014 16:59

Pokud peníze nehrají roli, tak tím Cintiqem určitě nikoho neurazíš :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 10. 12. 2014 12:13

Cintiq mam, ale abych ho kazdemu automaticky doporucoval, to je mimo.
Intuos 3/4 (jedine bazar), nove pak Intuos 5/6/Pro. Jsou to vyborne modely.
Cintiq je saozrejme super, ale obrazovka se stejne neda rozumne zkalibrovat. Nicmene vyhovuje mi to, ze koukam na upravu primo pod rukou, o tom zadna :)
Dzacovsky
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 10. 12. 2014 15:12

Neboli te za krkem kdyz se divas sikmo dolu treba 5hodin? Ja mel po nejake dobe problem se divat do notebooku smerem dolu. Monitory ve vysce oci tohle resi.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicomhk 12. 12. 2014 13:53

V čem byste viděli zásadní přínos Wacom Intuos Pro S oproti Mango S?

Pro mé potřeby by mi stačilo nastavit funkci přítlaku tak, aby se měnila velikost štetce. Pokud jsem to pochopil správně, tak verze Pro snímá i sklon, čímž lze patrně měnit velikost i tvrdost štětce najednou. Nebo se to dá využít jinak?
nicomhk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 12. 2014 14:40

Pokud snímá i sklon, tak to může mít přínos pro někoho, kdo na tom kreslí od ruky a používá to opravdu jako "štětec". Pro editaci fotek, kdy je pohodlnější provádět pouze kratší pohyby a pero tak příliš nemění sklon, mi to přijde jako nevyužitelná fičura.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 12. 12. 2014 15:23

Osobně bych volil ale raději něco většího než S verzi ;)
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 12. 2014 16:09

Sklon ve fotoupravach vubec nevyuzijes ... velikost a tvrdost se meni pres alt. Jak jsem zjistil tohle spousta lidi co maji tablet ani nevi :D

-- 12. 12. 2014 16:10 --

na pruhlednost jsem neprisel jak ji menit rychleji nez klikem na pruhlednost a zmenu cisla 0-100
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jizapo 12. 12. 2014 17:15

Změna průhlednosti, lze nastavit buď přítlak pera, nebo náklon, podle toho co si zadáš v PS. Okna > Stopa > Převod > Kolísání krytí > Řízení. Nebo Kolísání hustoty. Jinak v této paletě toho lze nastavit hodně, ale vždy jen dvě vlastnosti. Jinak je z toho guláš.
jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mulder77 12. 12. 2014 17:23

Díky všem. Já se aktuálně rozhoduji mezi Wacom Intuos Pro S a Wacom Intuos Pro M. Stojí za to ten větší? Někde jsem četl, že se na něm člověk víc "namaká", to mi přijde jako blbost. Ale co si o tom myslíte?

Díky.
Mulder77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jizapo 12. 12. 2014 19:12

Menší je skladnější, počítej že na stole budeš mít tablet i klávesnici. A pro fotografii malá plocha nevadi. Aktivní plocha tabletu vždy zabírá celou obrazovku, takže si lze fotku zvětšit až na úroveň pixelů. Pro kreslení, bych volil větší.
jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 12. 12. 2014 19:45

S velikost staci na jeden monitor, M je asi pro dva .... z photoshop hlediska.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicomhk 13. 12. 2014 09:41

jizapo píše:Změna průhlednosti, lze nastavit buď přítlak pera, nebo náklon, podle toho co si zadáš v PS. Okna > Stopa > Převod > Kolísání krytí > Řízení. Nebo Kolísání hustoty. Jinak v této paletě toho lze nastavit hodně, ale vždy jen dvě vlastnosti. Jinak je z toho guláš.


Jak tedy u Manga nejlépe nastavovat změnu tvrdosti, když bude velikost na sílu přítlaku? Napadá mě namapovat pr. tl. myši, ale to bych zase už od tabletu čekal víc...
nicomhk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qianlie 19. 10. 2018 09:36

Používám XP-Pen DECO 03 , ale rovnou říkám, že to má smysl pro mne,
Na grafickou práci kup XP-Pen , nebudeš litovat.

Nejlevnější Star G430S najdeš na zboží za 650,-Kč a bude lepší než ten wacom bamboo .
např:https://www.xp-pen.com
Pak jsou lepší modely, s tlačítky.
qianlie
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků