Jak vyměnit materiál nábytku na fotce

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cerstve.vyorana.mys 1. 12. 2014 18:17

Zdravím,
potřebovala bych poradit, jak vyměnit na fotce materiál, ze kterého je vyrobena sedačka. Např. jako tohle, ale složitější.: https://ws.elance.com/file/1987acc1206247ecc2db90976173fa54.jpg?crypted=Y3R4JTNEcG9ydGZvbGlvJTI2ZmlkJTNENjUyODQ4NTElMjZyaWQlM0QtMSUyNnBpZCUzRDI2MjQ5NzY= Konkrétní úkol nemůžu ukázat, ale popíšu ho. Mám studiovou fotografii sedačky v bytě a je potřeba její materiál vyměnit za jiný. K dispozici mám fotky podobné sedačky s požadovaným materiálem, vyfocenou už ale obyčejně a v jiném prostředí. Jak byste v takovém případě postupovali? Stačí mi vědět použité programy a nástroje, zbytek už si domyslím/najdu. Já to řešila pomocí maskování a liquify, z jedné sedačky na druhou jsem si materiál po částech přenesla a vytvarovala, kde bylo potřeba, ale nebylo to ono, proto by mě zajímalo, jestli na to není nějaký vhodnější nástroj, který třeba ještě neznám.
cerstve.vyorana.mys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 2. 12. 2014 09:10

Vhodnější nástroj je, jmenuje se 3D renderování. 8-)

Pokud je ten materiál něco jednoduchýho bez vzorů, pak by možná šlo vyextrahovat švy, stíny a celkově to, co odlišuje tvar od pouhý textury a tu texturu pod to vecpat z druhýho objektu. Na netu by na to měly bejt postupy, případně někdo znalejší podobnejch fičur možná poradí.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 2. 12. 2014 09:30

Pokud by slo jen o barvu, tak vybrat a otacet s tim v HSV prostoru. Pokud je i jiny povrch, tak asi jedine piplacka s klonovanim, ale nemyslim, ze by to v pripade amatera bylo koukatelne jinak nez z velke dalky.
E-Ryc
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků