Ligtroom 4.4 problém při exportu

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cernohousmartin 27. 11. 2014 15:43

Dobrý den. Fotím všechny fotografie do formátu RAW který následně upravuji v programu Adobe Ligtroom 4.4. Mam ale problém s exportem fotografie do formátu JPG. Když si fotografii upravím k obrazu svému a následně dám exportovat do JPG tak výsledná fotka po otevření v jiném prohlížeči fotografií (ZPS) nemá takovou ostrost jako v Ligtroomu. Zkoušel jsem výsledný JPG otevírat i v jiných prohlížečích a výsledek je stejný.Jediné na co jsem přišel je to že když ten jpg otevřu např. v tom ZPS a následně fotku o trochu přiblížím tak se najednou doostří. V čem je problém, zkoušel jsem už všemožné nastavení ale na nic jsem nepřišel. Budu za každou radu moc vděčný. Všem moc předem děkuji.
cernohousmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 27. 11. 2014 16:54

Můžeš sem dát odkaz na nějakou takovou fotku? To bude asi nejlepší. Dotazu moc nerozumím. Ale prohlížeče obyčejně vyhlazujou fotky ve větším rozlišení, jinak by na monitoru měly zubatý hrany.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 27. 11. 2014 17:13

JPG jde ukládat pro různé účely, rychlé načtení kostry a pomalé dočítání detailů. To samé prohlížeče mohou zobrazovat rychlý náhled, detaily dotáhnou až při dalším zpracování obrazu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 11. 2014 18:09

Problém je nejspíš v tom, že exportované JPEG fotky jsou velké a prohlížeče je musí pro zobrazení zmenšit, tím dochází ke snížení ostrosti. Závisí na prohlížeči jaké má algoritmy k downsamplingu fotky, některé to zvládají líp jiné hůř. Když se nastaví velikost fotky 1:1, tak by měla být ve všech prohlížečích stejně ostrá.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 28. 11. 2014 09:01

Některé prohlížeče mají více možností nastavení během zobrazování fotek a myslím, že to má i Zoner. Pravděpodobně je to kvůli rychlosti načítání fotek.
Daf
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků