high key

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 10. 2014 11:40

je tisíce obrázkov na nete s označením high key.. dá sa povedať o tejto
IMG_9848.jpg

že je to HK?
nie je to robené svetlami po stranách a na pozadie.. len doma pri žiarovke záber a potom úprava..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2014 18:25

A co toto?

https://www.flickr.com/photos/ervin/3253717146/sizes/z/

High key osvětlení (světlá tonalita) je styl nasvícení fotografické nebo filmové scény, vyznačující se převahou světlých tónů a malým kontrastem mezi světlem a stínem. Výsledný obraz je bez tmavých částí, s výjimkou drobných detailů. To říká definice.

Malý kontrast dělá snímky poetičtější. Nejlepších výsledků je možné dosáhnout při převodu snímků do odstínů šedé, případně při potlačení barevnosti a zvýraznění pouze jemných pastelových odstínů barev (Nik Collection na to má filtr nazvaný Pastel).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 10. 2014 19:40

hmm
som trochu mimo...
za poučku ďakujem.. odaz by som osobne nezaradil do HK ale zatiaľ tomu nerozumiem..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 26. 10. 2014 21:50

To v odkazu není high-key, ale obyč portrét s přepalem v xichtě :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 10. 2014 23:22

Přesně tak, s velkým zahmouřením obou očí by se dal označit za portrét technikou vysokého kontrastu. Ale spíš je to zmršenina.
Vadou pemarova odkazu je přílišná tmavá plocha, která by se v HK neměla vyskytovat. Modelkám se dávají světlounké části oděvu, aby té černé bylo co nejméně, nejlépe jenom v obličeji.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2014 09:00

Já bych se trochy tmavé na high-key nebál:

https://www.flickr.com/photos/bivoir/4868412076/sizes/l
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 10. 2014 10:44

Ty by ses trochu tmavé na HK nebál, protože nevíš, co to je. Technika HK (dosažení specifického charakteru obrazu) vznikla za filmové éry a byla kombinací charakteru scény (nasvícení a všechno ve scéně světlé), nastavení přístroje (mírná podexpozice) a způsobu vyvolávání filmu včetně použití vývojky speciálního složení a teploty. V digi verzi se tomu podobají fotky s tonalitou výhradně od 127 po 255 s velmi malými (!!!) ploškami směrem k nule (nula ovšem musí prakticky být obsažena). Pokud někdo tvůj příklad označí za HK, zcela jistě neví, co to HK je. Už jen dělat ho s brunetou je nesmysl - nelze. :-)
Příklad už jsem sem vložil, byť ne ideální (posterizace) a v ČB verzi. :-)
20082005-3.jpg


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 31. 10. 2014 16:24

No já bych tak striktní nebyl,jinak by mi hrozilo, že high key bude jen toto:

Obrázek

a to se mi zrovna nelíbí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 11. 2014 10:05

Co má kresbu, to HK beze sporu je, co se nám oběma nelíbí, je kompozice a celá část snímku bez kresby (přeexpozice). Tedy technicky špatné. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 11. 2014 13:26

Jednou bych chtel umet delat portrety, treba zrovna high key, jako absolventi fotograficke skoly. Obavam se vsak, ze je to nedostizny cil, kdyz se tak rozhlednu kolem.

Obrázek

Zdravim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 1. 11. 2014 15:21

Jo toto posledné sa mi ľúbi :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2014 15:24

Moc hezká fotka Petře a musím pochválit i přítelkyni, působí velmi sympaticky a je fotogenická a přirozená.

Trochu závidím, a teď nemyslím fotografický talent, ale i to, že je štěstí, když má člověk takové pochopení okolí k tvému koníčku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 11. 2014 16:34

Petr Luňák píše:Jednou bych chtel umet delat portrety, treba zrovna high key, jako absolventi fotograficke skoly. Obavam se vsak, ze je to nedostizny cil, kdyz se tak rozhlednu kolem.
Zdravim.


Stačí počíst ve starší fotoliteratuře, jaké jsou zásady, tedy jak hodnotit Hk. Pak by to neměl být problém. Nebylo by pak za Hk vydáváno kdeco, byť se to líbí. ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 11. 2014 17:18

pemar: dekuji, jen poupravim, ze se jena o pritelkyni byvalou, lec vychazime spolu velmi dobre :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků