Anonymni anketa! Kolik je ve skvele fotce postprodukce?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Technika vs Postprodukce. popis nize
100:0 1 %  10%  [ 1 ]
80:20 5 %  50%  [ 5 ]
60:40 1 %  10%  [ 1 ]
40:60 3 %  30%  [ 3 ]
20:80 0 %  0%  [ 0 ]
0:100 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod chel 8. 10. 2014 09:11

Zajima me co si myslite.
Kolik procent ve vysledne fotce ma technika foceni (chapej vse co umis z foceni a mas) a postrodukce ve fotoeditoru.
Do techniky je zapocteno umeni fotografa jeho fotak, skla, blesky atd.
Do postprodukce upravy na fotce po vyfoceni.
Pro vas odhad pouzijte bezne druhy fotografie, ktere se vam libi a pokud mozno vyradte ty, jenz jsou minoritni (hratky dirkove objektivy atd) nebo jine napr. foceni film.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 10. 2014 11:09

Sis dal ukol kazdy den nove tema?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 10. 2014 12:00

Mě to přijde jako trochu zcestný porovnávání - uměl bych třeba ještě nějak vyhodnotit kolik % času to fotografovi zabralo, ale jen kolik procent "na výsledné fotce". Ten výsledný dojem u těch výborných fotek dělá fotka jako celek a nevim, jak bych udělal nějakou scorecard výsledného dojmu a tam dával něco jako "prsatá modelka" 7,3%, 2x blesk 2,4%, ND filtr 0,007%, občerstvení fotografa během focení 0,7%, úprava oblohy 3,%, retuš beďarů 6%....

Prostě když bude blbý motiv, fotograf nemehlo nebo to domrví v postprocesu, tak to dobrá fotka nebude. A dobrá bude naopak v situaci, kdy mu to všechno vyjde. Samozřejmě čet výjjimkám jako fakt hnusná fotka zcela zásadního momentu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Janeiro 8. 10. 2014 12:02

A myslis treba Sudkovy fotky nebo tvoje? Nebo moji manzelky z mobilu?
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 10. 2014 12:08

ach jo
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 8. 10. 2014 12:09

Je to chyták. Protože bez postrodukce žádná digitální fotka ani neexistuje, i to co dám jako jpg přímo do labu projde postrodukcí.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 10. 2014 12:38

Janeiro píše:A myslis treba Sudkovy fotky nebo tvoje? Nebo moji manzelky z mobilu?


Chel má na mysli svoje fotky a chce abychom zkusili hádat, než se pochlubí ;-)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 8. 10. 2014 12:45

Flor.cz píše:
Janeiro píše:A myslis treba Sudkovy fotky nebo tvoje? Nebo moji manzelky z mobilu?


Chel má na mysli svoje fotky a chce abychom zkusili hádat, než se pochlubí ;-)

Tady nekdo neumi cist .. prectete si muj prvni prispevek. Mych fotek se to netyka. ;-)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blacksquare 8. 10. 2014 12:56

Jak muzu posoudit, u fotek ktere se mi libi, jestli tam ma vetsi vliv technika ci postprodukce?
Jak to mam poznat?

A je to vlastne dulezite? Fotka se snad libi nebo ne (subjektivni, pro kazdeho jinak).
Co na tom, jestli na ni fotograf makal v PP 10 minut nebo 2 dny?
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 10. 2014 13:10

No kdyby to chel zjednodušil na porovnání času, tak nám taky ukáže kolik % tomu PS věnuje a aspoň to půjde nějak vyhodnocovat...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 8. 10. 2014 13:14

blacksquare píše:Jak muzu posoudit, u fotek ktere se mi libi, jestli tam ma vetsi vliv technika ci postprodukce?
Jak to mam poznat?
A je to vlastne dulezite? Fotka se snad libi nebo ne (subjektivni, pro kazdeho jinak).
Co na tom, jestli na ni fotograf makal v PP 10 minut nebo 2 dny?

Cetl jsi muj prvni prispevek??
Mam ti to postupne odkopirovat?
Ja to udelam. Jsem hajzl.
blacksquare píše:Jak muzu posoudit, u fotek ktere se mi libi, jestli tam ma vetsi vliv technika ci postprodukce?
Jak to mam poznat?

Zajima me co si myslite.
blacksquare píše:A je to vlastne dulezite? Fotka se snad libi nebo ne (subjektivni, pro kazdeho jinak).
Co na tom, jestli na ni fotograf makal v PP 10 minut nebo 2 dny?

Tady odpovim.
Nejde o cas, ale o tom jaky prinos ma postprodukce ve vysledne fotce. Zajima me co si myslite. Chci dojem. O tom je cela fotografie a muzu to tak klidne pouzit i zde.

-- 8. 10. 2014 14:15 --

lukas_highenergy.cz píše:No kdyby to chel zjednodušil na porovnání času, tak nám taky ukáže kolik % tomu PS věnuje a aspoň to půjde nějak vyhodnocovat...

Cas me nezajima. Ten nema na fotku vliv.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 8. 10. 2014 13:31

Tohle mi přijde jako pěkně nesmyslmá anketa. Každá fotka, každý fotografický žánr přece vyžaduje rozdílný přístup k postprodukci. Např. skvělé reportážní fotce stačí jen základní vyvolání, zatím co fotka krajiny kolikrát potřebuje výrazný zásah, aby se dokázala přiblížit realitě.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 8. 10. 2014 13:31

Nedokazes zobecnit? To mas velky problem.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 8. 10. 2014 13:38

80% fotograf : 10% technika : 10% postpr. ... z mrkve steak neudelas
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 10. 2014 13:50

chel píše:Nedokazes zobecnit? To mas velky problem.


Spíš se tady nikdo nezabývá analýzou vlivu postprocessu na výsledné působení fotky. Prostě fotograf má nějaký záměr, nějak si to rozdělí mezi focení a postprocess a mě se buď výsledná fotka líbí nebo ne. A nejradši mam ty, co vypadají tak, že mám pocit, že je všechno přirozené a nezkoumám co tam do dohnal v Photoshopu....

U půlky fotek z poslední doby, co se mi líbí, ani nevim, jestli tam ten kopec v pozadí byl a nebo je to postprocess, jestli je nebe originální nebo Photoshop z jiný lokace, jestli ta holka takhle vypadala nebo má jiný oči a nohy. To ani nemam jak vyhodnocovat.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků