Má rychlá úprava portrétu přes Efex Pro 4 filtr smysl?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2014 09:13

Další level je, že nebude ostré vůbec nic, použije se třeba bi-color filtr, wintage camera a kontrast naplno a výsledek se dá do žluté :-)

Proto jsem se pokusil dát nějaký cíl, aby kreativita byla omezena. Marně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 9. 2014 09:43

Proc marne, mas tady sestavu editaci toho RAWu. Jinak toto co tady probehlo, ma narozdil od 99 procent zbytku obsahu digiareny prakticky smysl, protoze je to metrika mezi lidmi, kazdy se muze podivat jak nekdo jiny zije zivot.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 29. 9. 2014 10:43

jojo souhlas
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2014 10:58

No tady je chyba i v marketingu Google. Člověk si chce zachovat U-points, Google k tomu přidá ještě odšum a čtyři další balíčky a člověk aby pak zkoumal, na co je to dobré, jako když si koupí švýcarský zavírací nůž.

Nevím, jestli k tomu byl návod, asi ne, a i kdyby, kdo čte návody, že? To marně bylo až moc pesimistické, ale o nějaké hloubkové diskusi nad jednotlivými filtry a jejich působení směrem k cílovému výsledku nemůže být asi řeč. Navíc je to provázené hobby syndromem, kdy podobně jako třeba zahrádkáři při diskusi o nejdelší mrkvi řešime, jestli je oloupaná a jakou má barvu. Ale zase je to zábava číst :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 9. 2014 11:03

A nakoniec každá úprava má zmysel, ak sa páči autorovi. Ak aj niekomu ďalšiemu, je to o level vyššie. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 9. 2014 12:08

Promažu ty extrémní úpravy, myslím, že už se tím nebude nikdo zabývat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 10. 2014 21:28

Tak jsem nakonec došel k tomu, že úprava portrétu v Color Efex 4 jde, že na to nástroje v Nik Collection jsou, a to:

- Classical Soft Focus - odstraňuje (rozmazává nedokonalosti, třeba tu jizvu na nose)

- Dynamic Skin Softener - vytvoří měkkou pleť

- Pastel - vytvoří portrét v pastlových barvách

- Reflector Efex - simuluje tradiční reflekční odrazová desky

Doporučené workflow je, použít Dfine, pak Efex Pro a pak případně doostřit. S výsledkem ale nejsem spokojen, na místech kde jsem retušoval jizvu je vysoký šum. Problém je zdá se v tom filtru, nebo jsem neměl začít odšumem, nevím.

Lepší výsledek jsem dostal přes odstranění (retuš) jizvy přes Portrait Pro a pak jsem jen nasadil Efex Pro a doostřil selektivně řasy. Tady je výsledek:

Obrázek

Je to rychlé, ve Photoshopu by to šlo lépe, ale trvalo by to (alespoň mně) déle. To přidání světla (Color Efex) přidá i hodně šumu, to ISO 640 tomu asi nesvědčí.
Naposledy upravil pemar dne 2. 10. 2014 20:25, celkově upraveno 4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 10. 2014 07:42

Tohle už vypadá přirozeně(ji). Jen bych ubral s tím ostřením, vytváří ti to tam artefakty.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 10. 2014 11:05

Urcite je to moc, ale na tabletu se mi take zobrazuji silne artefakty, zatimco na monitoru je to preostrene, ale bez tak silnych artefaktu, ktere jsou na tabletu, muze to delat, ze to vkladam 6000x4000.

-- 2. 10. 2014 11:21 --

Taj jsem ty oči odoostřil, vypadá to lépe. zejména na tabletu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 2. 10. 2014 19:24

A zkus trosku podexponovat kuzi ... vsimas si ze to mas silene presvetlene?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2014 16:57

Ještě jedna úprava:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 10. 2014 17:13

Už bych se na to, být tebou, vykašlal, je to čím dál horší
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2014 17:42

Trochu jsem stáhl expozici, jak chel doporučoval, ale ne selektivně, takže to vypadá nic moc.

kozakm: děkuji za upřímnost, která je v tomto případě asi tak přínosná, jako ten váš časopis :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 10. 2014 17:51

Na titulní stránku to zatím ještě holt není ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2014 20:21

Já jsem jen lajdácky zkusil, co by dělala ta chelova úprava. Jinak nevím, já bych ani nechtěl, aby moje fotografie vypadaly takto:

Obrázek

Nebo je to konkurenční časopis?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků