Retuš pleti

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 30. 7. 2014 19:29

Ahoj fotografové.
Mám dotaz.
Trošku si sedím nad jednou fotkou kterou se mi tak nějak nechce smáznout. Chtěl bych ji udělat v BW variantě. Jenom si nějak nevím rady s retuší. Pleť je celkem mizerná a je to portrét z poměrně malé vzdálenosti. Jakou techniku retuše by jste zvolili. Nechci z toho udělat úplně porcelán, ale ten skin je dost flekatej a na výsledném převodu je to hodně vidět.
Zkoušel jsem Dodge a Burn technika a Frequency Separation, ale výsledek nic moc. Nějaké návrhy jak na to.
V příloze zdroj a pro větší názornost BaW se staženým red kanálem.
Přílohy
skin.jpg
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 30. 7. 2014 22:42

Kdyby jsi delal d&b tak se neptas..... aneb fotografie neni snadna.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 7. 2014 08:10

No D&B jsem začal dělat a ještě není hotové. Máš pravdu, že jsem si to chtěl ulehčit a doufal jsem že třeba z někoho vypadne méně pracný postup.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 31. 7. 2014 09:11

Ani ne. Lehke dobre postupy neexistuji .. to si jen lidi preji. Nejlepe na to nejaky plugin ... :D
Pokud budes priste chtit fotit neco takoveho, tak at se nalici ;)

-- 31. 7. 2014 10:15 --

doufam ze mas tablet, jinak se do toho nepoustej .. upadla by ti ruka :D .. za hodku dve by ten portret mohl vypadat slusne

-- 31. 7. 2014 10:20 --

Takhle vypada to co jsem fotil nedavno .. mel jsem vizazistku a holku s krasnou pleti .. ja tam na tu kuzi skoro ani nesahl .. radost retusovat. p.s. Je to vyrez mnohem vetsi fotky.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod chel 31. 7. 2014 11:09

Jen nastrelim ze tohle je klasicky smejd postup. Je to FAIL ... blurnout texturu kuze brrrrrrrrrr ......... ale do zacatku na vyskouseni to asi staci.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 7. 2014 11:11

to chel:
No bylo to takové focení bez přípravy. Pořádné líčení by práci hodně ulehčilo. Nejjednodušší by bylo DELETE a normálně bych to asi udělal, ale celkem se mi ta fotka líbí a donutit objekt k dalšímu focení je trošku problematičtější. :-)) .

Pravdu máš, že kdyby ty retuše šli kliknutím na pár posuvníků, to by bylo :D. Naštestí vím, že to tak nefunguje.

Edit: Taky se mi víc líbí úpravy kdy ta textura je zachovaná.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 7. 2014 12:29

Vyhoda tohoto postupu je, ze je to rychle... a to, ako je textura rozostrena si urci fotograf sam (na tom priklade vo videu je to vyslovene zle - najma na muzov to nepasuje). Da sa tak dosiahnut velmi kvalitny vysledok, pokial clovek pri tom pouzije hlavu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 31. 7. 2014 12:49

Ondrej: ked je to na videu zle, aky je spravny postup?
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 31. 7. 2014 12:58

To bylo asi na me ... nepovim najdi si to :D

-- 31. 7. 2014 14:01 --

Ondrej Bobek píše:Vyhoda tohoto postupu je, ze je to rychle... a to, ako je textura rozostrena si urci fotograf sam (na tom priklade vo videu je to vyslovene zle - najma na muzov to nepasuje). Da sa tak dosiahnut velmi kvalitny vysledok, pokial clovek pri tom pouzije hlavu.

Souhlasim.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 7. 2014 13:38

To "zle" som myslel v tom, ze je to ukazane na muzovi a este aj znacne prehnane, no mozno to bol zamer. Vsetko treba robit s mierou a tak, aby to zodpovedalo zaujmu fotografa/objektu/objednavatela... nieco prehanat za kazdu cenu sa da aj nejakym zlozitejsim "spravnym" postupom :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 31. 7. 2014 14:34

Jinak tohle tema je jedno z nejdulezitejsich pri foceni lidi ... nezvladnes kuzi? Nemuzes fotit lidi kvalitne. Protoze foceni v dnesni dobe znamena i postprodukci.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 7. 2014 17:00

chel píše:Jen nastrelim ze tohle je klasicky smejd postup. Je to FAIL ... blurnout texturu kuze brrrrrrrrrr ......... ale do zacatku na vyskouseni to asi staci.


Nj, to jsou takový ty radikální názory, že existuje je jeden správnej postup a všechno ostatní je blbost. I postup založený na rozmazání kůže se dá udělat decentě a ne na každým portrétu můžu/chci strávit několik hodin práce.

Příklad retuše, kde bylo mimo jiné použito i rozmazání kůže.
http://www.flor.cz/foto-retus

.
Naposledy upravil Flor.cz dne 31. 7. 2014 17:18, celkově upraveno 2
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajinka14 31. 7. 2014 17:02

Existuje nějaký standardní způsob?
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 31. 7. 2014 17:15

Ne, všechny jsou nestandardní, žádný ISO na úpravy portrétů není :)
Mezi nejobvyklejší patří Dodge and burn a nějaká forma rozmazávání kůže+vracení struktury.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků