Jak vytvořit/vyfotit takovou fotografii (viz. obrázek)

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oboda7 6. 1. 2014 18:22

Zdravim všechny,

chtěl bych poradit jak docílit efektu na obrázku:

181453_10201112723445421_1825701887_n.jpg


Konkrétně toho, že je černé pozadí, ale postava je stejně světlá. Nějak tak bych to chtěl udělat.

Nějaké rady? díky
oboda7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 6. 1. 2014 19:03

Vypadá to na 3 světla, nemělo by být těžké uhodnout jejich rozmístění... ;-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 6. 1. 2014 19:03

Co si něco přečíst o světle a svícení? Občas to pomůže
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 6. 1. 2014 19:32

Potřebuješ tři světla, týpka s oholenýma zádama, tričko, nůžky a kamarády Canonisty, aby ti půjčili výbavu :D
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 1. 2014 09:41

Klasická taková ta low key. Podle mě to dáš i se dvouma světlama celkem dobře.
Takhle v zimě, když je zataženo, tak se to dá fotit dobře i venku a nemusíš ani moc extrémně clonit.

Nastav M, ISO 100, synchro čas světla (1/250 nebo tak) a cloň dokud to nebude úplně černé. Pak zapni světla a už musíš jen ladit sílu světel a rozestavení, dokud to nevyjde tak, jak si představuješ.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 28. 3. 2014 09:43

Jedno svetlo nad hlavu, dve zezadu z boku a pak mozna jeste dalsi dve zezadu z boku ale jiny uhel .. takze bud 3, ale mozna i 5blesku a asi i nejakou odrazku zepredu aby jsi videl nejakou texturu pokud bude zepredu malo svetla. Mam neco na to tema Obrázek

-- 28. 3. 2014 10:43 --

tohle jsou 3 svetla
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 3. 2014 11:01

Tak zase to neprehanejme s tim poctem :) Tohle je predevsim vysledek tkzv. dodge&burn postprocesu, originalni fotka vypada podstatne jinak, ze ano ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 28. 3. 2014 11:56

Jiste ze takhle original uplne nevypada, ale pokud to tak nenasvitis tak mas problem. Leda ze jsi skvely malir.
Proc by se to se svetlama nemelo prehanet? Ja si dokazu u tehle fotky svitit 5 bleskama. 3 jsou minimum a 5 ti da vice moznosti.
Zda se to moc? Ne.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 3. 2014 13:53

Tenhle typ postprocesu nema do malire vubec daleko, nebot se vytvrari, respektive zvyraznuji stiny a svetlo, ktere ne ze by uplne v originale nebyly, ale dost toho je vytvoreneho "umele". Je to takova libivejsi kultivovana obdoba HDR. Ostatne proc to zrovna tobe vykladam, kdyz to vis moc dobre sam ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 28. 3. 2014 14:07

jj mas pravdu. Ale pouziva se to i v portretni fotografii treba v retusi. Nemusi se to prehanet jak jsem to ukazal. Jde to i takhle Obrázek Ta foka je obri takze je lepsi si ji stahnout a mrknout na ni ve foto prohlizeci .. webove prohlizece nekdy preostruji obraz.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 3. 2014 14:29

Tak ono se to podle meho nazoru pouziva predevsim v portretni fotografii. Mozna ted prileze diplomovany pan tecka a zacne me poucovat o tom co je a co uz neni portretni fotka, ale my, co krome diskutovani i fotime, na nejake tahani za slovicka kasleme :)
Me osobne se to, priznam se, vetsinou libi, kdyz je ten postproces zvladuty dobre a takova uprava dava konkretni fotce "smrnc".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 3. 2014 15:27

chel píše:jj mas pravdu. Ale pouziva se to i v portretni fotografii treba v retusi. Nemusi se to prehanet jak jsem to ukazal. Jde to i takhle Ta foka je obri takze je lepsi si ji stahnout a mrknout na ni ve foto prohlizeci .. webove prohlizece nekdy preostruji obraz.
Nejak jsem nemohl prijit na to, co mi na tvych fotkach vadi. Je to takova ta dermakolova barva kuze do hneda, jako napudrovana, teda hlavne to. Za me: nelibi.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 28. 3. 2014 15:28

To je prave kamen urazu. Ovladnout postproces tak, aby byl divatelny. Neprehanet to co jsi se naucil. Nebo prehnat ale ukocirovat.

-- 28. 3. 2014 16:30 --

tajnik píše:Nejak jsem nemohl prijit na to, co mi na tvych fotkach vadi. Je to takova ta dermakolova barva kuze do hneda, jako napudrovana, teda hlavne to. Za me: nelibi.

Na tehle fotce jsem do barev moc nehrabal. Proste tohle nikon +- vyfotil. Jo holka nebyla nalicena proto ma takove hezke ruzove tvaricky ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 28. 3. 2014 16:03

pro chel:
upravoval jsi nějak výrazně oči? Na mě to působí zvláštně, trochu strašidelně ...

Oja
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 3. 2014 16:22

ty barvy mně taky neberou, ale to je věc osobního vkusu, co mě tahá je přehnaná retuš očí a barva pozadí ve vztahu k pleťovce, trochu mě ruší i světelný flek u levé lícní kosti (z našeho pohledu pravé)... Ale to jen k pocitům, hodnotit si nedovoluji už jen proto, že fotka byla vložena jako ukázka techniky svícení a ne k recenzi.
edit: jednou jsem jen jako legraci udělal "profi" portrét kámošce - držel jsem se hranice koukatelnosti tak, aby kůže měla texturu a oči neměly porcelánová bělma - ovšem i s úpravou proporcí obličeje, prostě to co obyčejně holky chtějí, aby byly jak z titulky Vogue... Pane jo, ta to vůbec nevzala jako vtip, regulérně se nas*rala, že to prostě není ona a já nevím co, ve finále to schytal její chlap, že jestli se mu nelíbí taková jaká je... Vymalováno :-)
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků