Fotoobrazy

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niffki 13. 5. 2011 07:27

Zdravím, prosím o radu.

Chtěl bych si svoje fotky nechat zvětšit a zarámovat. Co se týče fotoobrazů nemám žádné zkušenosti.

1)Jaké firmy na tisk fotografií a zarámování byste doporučili? Chtěl bych mít kvalitní výstup i obraz. (preferuji jiné než fotolaby)

2)Jak nejlépe upravit fotografii než ji pošlu do firmy k zhotovení? Abych předešel sklamání při doručení.

Fotografie na obraz bych použil od Nikonu D700.

Děkuji za rady, komentáře. N.
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 13. 5. 2011 07:47

mozez si vypitat ICC-profile tlaciarne a skusit si to doma nakalibrovat....

Inac jedine zobrat hotovy vytlacak a zdrojovi obrazok a odladit si to +- podla oka.

Samozejreme podmienkou je lepsi monitor (tzv nie TN-panel).

Ja som pomer spokojny aj stim "fotolabom" v drogerii :P, maju stalu tlac (tzv ziadne odchilky ako happyfoto, kde kazda seria je uplne ina) a robia aj vsetky mozne opicky ako platno, na kov, knihy atd atd. Momentalne sa mi vcelku zapacili tie platnove, ale samozrejme zalezi od temi atd.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tinkao 13. 5. 2011 08:49

Na velké formáty se mi osvědčila Thalia Picta v Praze, nevím, jestli nemají pobočku i někde jinde. Tam jsem dávala fotky na "flešce" - v 16 bit TIFFu, poměr stran nejlépe 3:2, aby to nemuseli ořezávat. Dělají kontrolní proužky a když to odsouhlasíš (barva, světlost), tak to tisknou.
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 13. 5. 2011 10:08

děkuji za tipy. Pokud budou ješte nějaké nápady sem s nima ;-) Jinak co se týče těch ICC profilů, mám to posílat s fotkou nebo bez nich?
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 3. 8. 2011 09:19

vždy záleží odkud seš. U nás v Jindřichově Hradci tisknou výborně přímo v muzeu fotografie, nechají fotky prohlédnout u nich na kalibrovaným monitoru s profilem konkrétního fotopapíru a je možno si ještě nějaký korekce udělat přímo na místě...

osobně doporučuji pro tisk spíše fotku trochu přeostřit. Co se týče monitoru, tak moje zkušenost je ta, že člověk často pak dodá fotku spíše tmavší než světlejší. A "levnější" monitory táhnou barvy více dožluta/dotepla, takže u tisku je ta fotka trochu studenější než člověk vidí doma. Ovšem to, co je vidět na kalibrovaným monitoru u nich ve studiu vyleze i na papíře. Je dobrý si udělat třeba 2-3 varianty.

V příloze ukázka co jsem si posledně nechával 60x40
Přílohy
IMG_6628.jpg
IMG_6619.jpg
Petr Komárek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 3. 8. 2011 10:06

Ne Fotoškoda. :D Jejich schopnost dodržet základní pokyny je takřka nulová.. Zbytek netuším. Existuje po různu pár slušných labů a tiskáren v rámci ČR. Většinou se vyplatí nechat si vytisknout nějakej pokus (třeba i menší) a pak člověk ví jestli joo nebo nee.

I když úplně ideální je mít dost peněz na tiskárnu, kalibrovanej monitor a slušnej papír. Pokud člověk tiskne víc tak se to za prvé vyplatí finančně a za druhé ty výsledky můžou vypadat o hodně lépe..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 3. 8. 2011 11:41

Můžu vřele doporučit: http://www.dotornot.eu/index.php
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lucka1235 13. 8. 2015 08:51

Doporučuji www.dantek.cz. Nedávno jsem objednala a super. Foto Škoda bývalo dobré, dnes už to tak není. Také mám zkušenost s Pikliem, fotoknihy mají pěkné ale obrazy nic moc. Takže za mě ten dantek.
lucka1235
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosajsk 13. 8. 2015 09:12

Niffki: slušného tiskaře vybírám podle:
- užité technologie (typ zařízení, značka, počet barev), náhledového monitoru (aby to nebylo staré CRT) a hlavně kalibrace celého řetězce, RIPu, normovaného osvětlení v místnosti... Toto Ti umožní při náhledu doupravit výsledek k obrazu svému, aby to vypadalo stejně i na papíře, zvláště pokud nemáš doma skalibrovaný monitor.

Kontrolní otázky:
- na čem tisknete
- na jaké papíry
- poskytujete ICC profil k náhledu (musí být zvlášť pro každý typ papíru)
- v jaké bitové hloubce tiskne
- máte tiskový RIP (což je lepší)

Pokud s ničím z tohoto nemá problém, neobával bych se. Ještě pozor na laminaci, ne každá laminace je vhodná na každé tiskové médium.

Dále záleží na kvalitě, zkoušel jsem i toto http://www.tiskfotoobrazu.cz/ kde 60x40 vyjde výrazně pod 1000 Kč, ale rámy Nielsen jsou rámy Nielsen...
kosajsk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 13. 8. 2015 09:56

Po štyroch rokoch asi už poriešili...
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 8. 2015 10:27

Neva, zemské to dobrý

Zkoušel jsem ted Thalia Picta kvůli rozměrům. Zatím spokojenost s 13x19
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dominik.prucha 18. 10. 2016 18:05

Zdravím, pravidelně tam nakupuji a dostal jsem 5% slevu na FOTOOBRAZ na http://www.sporeto.cz/reklama-tisk/fotoobrazy-a-tapety/ kod je SPORETO5%
dominik.prucha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků