RAW z Canon 500D .. ako?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TG007 20. 10. 2009 21:04

Proc nefotis do jpg? Ubylo by ti dost starosti. Poud nadale trvas na RAWu pouzivej DPP preved to do jpg a dale upravuj v cemkoliv IfranView, Xn View, Malovani atd. Prijde mi, ze vymyslis zbytecne hlouposti, ale mozna se mylim. Pokud muzu mluvit za sebe tak jsem zkousel DPP a Adobe LR. V nekterych pripadech je vhodnejsi DPP a v jinych Adobe. Neresim to, foceni neni o nejakym softu, ale o necem uplne jinym. Preji ti stastnou ruku pri vyberu toho nejlepsiho softu az potom konecne zacnes fotit dej sem nejakou ukazku :-))))))))))
p.s. tve prilozene fotky jsou bohuzel neupravitelne v jakemkoliv softu at jsou ci nejsou vybrane jen nahodne.
Je jedno čím fotíš, důležité je jak.
TG007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 10. 2009 21:44

LightRoom, ideálně.. nebo dcraw, ale s tim se pracuje trošku složitějc.. SilkyPix myslim funguje s Canonama dost slušně.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DavesMan 21. 10. 2009 10:27

TG007 píše:Poud nadale trvas na RAWu pouzivej DPP preved to do jpg a dale upravuj v cemkoliv IfranView, Xn View, Malovani atd.
Tohle je pěkná blbost! Pokud píšeš o dalších úpravách, tak převod z RAWu zásadně do bezztrátového formátu (ideálně TIFF 16-bit). Pak úpravy, zmešení, doostření a až pak následně převod do JPEG. Pokud nám jde o kvalitu tedy...

Ganec píše:TG007: 1/25 sekundy neudrzis? Ved to bolo bez zoomu (teda na wide) a so stabilizovanym objektivom...
Ty evidentně ne, vždyť je to celý mázlý! Je to vidět, IS verze 18-55 nemá takhle mizernou kresbu. Ani v rozích.
Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 7D, EF 17-40mm f/4 L USM, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 60mm f/2.8 USM Macro, Sigma 70-300mm APO DG Macro, Canon Speedlite 580EX II, Nikon CoolPix S51
DavesMan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2009 10:35

Na tomto zabere mi DPP nehlasil prepaly (iba na pleci .. co nevadi), takze u RawTherapee nevidno az o tolko viac detailov.
Oskusal som aj Lightroom (zaber 2, prvy je z DPP, treti z RawTherapee) .. vyzera ako taky kompromis medzi tymi dvomi.
ObrázekObrázekObrázek
Ktory sa vam zda najrealnejsi?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2009 11:06

DavesMan, je to rozmazane .. uznavam .. bol to jeden z mojich prvych zaberov (je to bratova zrkadlovka) a necakal som ze mi za bieleho dna automatika zvoli taky kratky cas, tak som si na to nedaval pozor. Ako priklad som ho uviedol nie koli detailom, ale koli celkovemu farebnemu prevedeniu.
No aj tak by to stabilizator mal udrzat .. az tak moc rozmazane to nie je.

TG007: JPG z Canonu (ani z DPP) sa mi nepacia (tie bez blesku na slniecku .. s bleskom su fajn) .. doteraz som nemal Canon, ani stary Panasonic, takze na prekontrastovane a presaturovane zabery (ako volakto spominal "poutovky") este nie som navyknuty. Aj ked moja Konica-minolta robila farebnejsie zabery, no tie este stale vyzerali realne.

Pokial som si vsimol tak kazdy (najma ti co maju Canon) ospevuje RAW.
A vidim ze je v tom rozdiel.
Naposledy upravil Ganec dne 21. 10. 2009 11:15, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 10. 2009 11:09

PS: DPP pouziva farebny profil iba od Canonu, u Lightroomu a RAW Therapee si mozes vybrat, podla akeho profilu sa maju fotky vyvolat (ci ich vlastny, alebo Canon)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl 21. 10. 2009 19:03

DavesMan: presne tak postupujem ja: RAW->TIF-> uprava kontrastu/saturacie/narovnanie linii,horizontu/zmensenie/doostrenie->ulozenie do JPG...akurat pri 8-12 obrazkovych panoramach to chce dost volneho miesta
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 10. 2009 20:40

RAW->uprava kontrastu/saturacie/narovnanie linii,horizontu/doostrenie->ulozenie do cohokolvek bezne zobrazitelneho - najcastejsie jpeg, obcas TIF, cim je pre mna fotka hotova :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 31. 10. 2009 23:51

tak tak, ved treba hlavne ten raw upravovat a potom ulozit do co najmenej stratoveho formatu :) teda ja to tak robim :)
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 1. 11. 2009 00:28

TG007 píše: Proste 1/25 neudrzis, i kdyz se na hlavu postavis, nebo je to focene ze stativu?

Tak tedy nwm.. Co jsem presel na zrcadlovku tak stativ vyuzivam jen minimalne, protoze z ruky se stabilizaci bez problemu udrzim 1/8s, a v petine pripadu i 1/3s do 50mm ohniska. Na kompaktu to byvaly o trochu kratsi casy. Takze casy okolo 1/25s pouzitelne jsou. Dokonce velmi dobre. Presto je stativ stativem
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 11. 2009 00:57

Záleží na kvalitě stabilizace objektivu a šikovnosti (schopnosti tu stabilizaci využít). 1/25s mi taky s IS nepřijde nepoužitelné.. a to mam dost mizerné OIS od Panasonicu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2010 09:30

TG007 píše:Mizerny snimek nevylepsis, ani kdyz se nad nim budes modlit.
od toho som si myslel ze je tu RAW

TG007 píše:Proc nefotis do jpg? Ubylo by ti dost starosti. Poud nadale trvas na RAWu pouzivej DPP preved to do jpg a dale upravuj v cemkoliv IfranView, Xn View, Malovani atd. Prijde mi, ze vymyslis zbytecne hlouposti, ale mozna se mylim. Pokud muzu mluvit za sebe tak jsem zkousel DPP a Adobe LR.
U mojho PEN-a som s JPGom z fotaka spokojny.
Len tie bratove sa mi obcas nepacia .. a kedze na niektorych som aj ja...

RAW pouzivam na doladenie WB.
Ako som zistil tu, cez den je lepsie nastavit WB daylight a foto je tak farebnejsie.

Prave som oskusal (na tom pokazenom zabere) DxO a porovnal som vysledok s DPP.
IMG_1198_DxO_raw_autoHihgligtPriority_medium_lightningMedium_5M.jpg
IMG_1198_dpp_daylight_expMinus_lensKorekcie_5M.jpg

Podla mna je medzi tym taky priepastny rozdiel, ze s editormi by som to z DPP tak nevedel upravit. Keby som mal Canon, tak asi este investujem do DxO raw prevodnika .. vyzera to ze chlapici vedia co robia...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků