Zasílání náhledů k výběru

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Goumbik 29. 1. 2018 22:18

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Váš názor na novou on-line aplikaci http://www.nahledovky.cz/ . Slouží k zaslání náhledových obrázků klientovi, který si sám vybere, které chce upravit, případně ke každé fotografii může napsat komentář. Fotograf si zakládá alba a má přehled o počtu fotografií, počtu shlédnutí, zaslání odkazu klientovi, počet vybraných fotografií, atd.

Jako podnět byla přítelkyně, která sama fotí a někdy strávila i 20 minut kvůli telefonátu s klientem, aby si upřesnili výběr, jelikož to nebylo jasné. Děkuji za Váš komentář a přeji hodně podařených snímků :-)

Lukáš
Goumbik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Podivney 31. 1. 2018 08:10

Používám odkaz na „soukromé" (chacha) složky v souborovém systému OneDrive, protože mi vyhovuje víceúŕovňové zanoření adresářů.

Pokud jde o systém jednotlivých alb, bohatě vyhovuje třeba Zonerama.

Jde-li jen o promo na ouplně nový, originální projekt - nenacházím v tom nějakou extra vlastnost, proti již zavedeným. Je mi líto.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 31. 1. 2018 09:01

Pro hodnocení jedním subjektem (zákazníkem) jsem používal vystavení ZIPu s náhledy a oni mi poslali názvy souborů. Fungovalo to dobře, ale mělo to dvě mouchy:

1) Bylo komplikované jim dávat komentáře k fotkám, třeba "Je tam blbý stín na nose, ale ten není problém odstranit"

2) Bylo to dost špatně použitelné pro focení, kde bylo více lidí.

Teď používám svoji vlastní aplikaci, která je v principu podobná, ale funkčně pokročilejší. Je možné vybírat nejen "ano/ne", ale i hodnotit fotky vícestupňově (abych věděl, kterým mám věnovat zvýšenou pozornost při retuši) a hlavně umožňuje hodnotit fotografie více subjektům s tím, že každý vidí, jak hodnotili ostatní.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 1. 2018 09:13

To doplnenie o jednoduché hodnotenie by možno nebolo špatné. Dajme tomu jak v škole 1-5.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Podivney 1. 2. 2018 03:31

Goumbik píše:--- chtěl bych se zeptat na Váš názor na novou on-line aplikaci  http://www.nahledovky.cz/ . Slouží k zaslání náhledových obrázků klientovi, který si sám vybere, které chce upravit, případně ke každé fotografii může napsat komentář. Fotograf si zakládá alba a má přehled o počtu fotografií, počtu shlédnutí, zaslání odkazu klientovi, počet vybraných fotografií, atd.---
Lukáš

Omlouvám se za předchozí komentář. Byl povrchní, unáhlený a zavádějící. Prostě blbý. Mrknul jsem se nyní pořádně a ano - ta aplikace má co nabídnout.

V posledních letech jsem byl nucen několikrát vystřízlivět ze spolehání na online i offline aplikace. Něco si vybereš, zařadíš do způsobu práce, zvykneš si a pak jen bezmocně sleduješ jak to různě bobtná, očesává se o funkce. Také stačí, když aplikace změní majitele, případně se objeví nový manager a zjistí, že reklamní spamování je to nejlepší, čím se produkt dá vylepšit. A nebo prostě zmizí, nefunguje to s novějším OS atp.

To jen na vysvětlenou - nijak to neomlouvá nepřiměřenou reakci mého příspěvku.

-- 1. 2. 2018 03:40 --

lemming píše: --- Teď používám svoji vlastní aplikaci, která je v principu podobná, ale funkčně pokročilejší. Je možné vybírat nejen "ano/ne", ale i hodnotit fotky vícestupňově (abych věděl, kterým mám věnovat zvýšenou pozornost při retuši) a hlavně umožňuje hodnotit fotografie více subjektům s tím, že každý vidí, jak hodnotili ostatní.


Byly by nějaké detaily, návrh ceny? Je to součást nějakého redakčního systému, nebo samostatná aplikace? Je to závislé na konkrétním software, či OS? Měl bych zájem.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 1. 2. 2018 07:31

Podivney píše:Byly by nějaké detaily, návrh ceny? Je to součást nějakého redakčního systému, nebo samostatná aplikace? Je to závislé na konkrétním software, či OS? Měl bych zájem.


Díky za zájem. Technicky je to webová single-page aplikace v Javascriptu, komunikující s backendem v Javě přes REST rozhraní. Ale je designovaná jen pro interní použití; design je takový spartánský (nejsem designer), v admin části prakticky žádný, admin systému může všude. A po hodnotitelích vyžaduje, aby měli účet na Facebooku (= nemusel jsem řešit registraci).

Samozřejmě by bylo možné potřebné věci dodělat, ale to by vyžadovalo tak dva člověkotýdny práce, možná víc (byl by potřeba i nějaký billing atp.).
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goumbik 1. 2. 2018 20:53

Podivney píše:
Goumbik píše:--- chtěl bych se zeptat na Váš názor na novou on-line aplikaci  http://www.nahledovky.cz/ . Slouží k zaslání náhledových obrázků klientovi, který si sám vybere, které chce upravit, případně ke každé fotografii může napsat komentář. Fotograf si zakládá alba a má přehled o počtu fotografií, počtu shlédnutí, zaslání odkazu klientovi, počet vybraných fotografií, atd.---
Lukáš

Omlouvám se za předchozí komentář. Byl povrchní, unáhlený a zavádějící. Prostě blbý. Mrknul jsem se nyní pořádně a ano - ta aplikace má co nabídnout.

V posledních letech jsem byl nucen několikrát vystřízlivět ze spolehání na online i offline aplikace. Něco si vybereš, zařadíš do způsobu práce, zvykneš si a pak jen bezmocně sleduješ jak to různě bobtná, očesává se o funkce. Také stačí, když aplikace změní majitele, případně se objeví nový manager a zjistí, že reklamní spamování je to nejlepší, čím se produkt dá vylepšit. A nebo prostě zmizí, nefunguje to s novějším OS atp.

To jen na vysvětlenou - nijak to neomlouvá nepřiměřenou reakci mého příspěvku.


Dobrý den, to je v pořádku. Na první pohled to vypadá jako kupa dalších aplikací, kde se pouze sdílí fotografie. Cílem nebylo ani sdílení fotografií, spíše přesný výběr náhledů, které má fotograf upravit. Z vlastní zkušenosti vím, někteří lidé mají problém např. se Zooneramou (kde je dvojí značení fotek - dle čísla, pořadí) a potom měla přítelkyně problém rozeznat, které fotky si vlastně klient vybral.

Díky za názor
Goumbik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků