Jak fotit vodu?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bop 30. 11. 2005 20:06

Neco z meho archivu a vyhrabnul jsem jeste i navod. Je to temer rok stare ale za tu dobu se snad fyzicke podminky nezmenily :)

http://www.photopost.cz/pp5free/foto.ph ... &aut=10286

Mozna to jde i jinak, ale me se osvedcilo nasledujici. Hodne denniho svetla, alespon tolik aby jsi mel rozumnou fotku s casem 1/1600s a kratsi. Kolem 1/2000s. Na coz uz nemuzes mic pod mrakem ale slunecno. To bude v techto dnech to nejtezsi. S clonou jsem si uplne tak hrat nemohl, nebot az tak jasno sem nemel, takze sem musel byt rad za f3.2 pri max. zoomu v rezimu makro. Kapal jsem do cernyho relativne velkyho talire, kterej byl misti malicko skrablej, takze jsou videt ty cary na dne. Jak kapat? Udelej si nejakej drzak na malej trychtir, na konci ho ucpi vatou nebo hajzlpapirem a propichni to paratkem. Jo este bych dodal, nezapomen dobit vsechny sady baterek co mas :) Pak taky potrebujes stativ a me se odvedcila i dratena spoust. Nalej vodu do talire a napust trychtirek. Az zacne kapat, dej si nejakej jednoduchej predmet, treba tuzku, prese na hladinu do mista kam kapou kapky. Tam manualne zaostri.Jinak se z neustaleho ostreni po... Pokud nebudes mit fotak na stativu a nebo budes kapat z ruky, na 99% to budes mit rozmazane. A pak uz hura na to! Doporucuju jeste sekvencni foceni a brzo dosahnes sveho. Tip, ja jsem ten muj "nedostatek svetla" obesel ze jsem fotil "proti" slunci. Proto je tam ten roh svetlejsi. Hodne zdaru!!!
Bop
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků