Jak fotit vodu?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rada_losik 21. 11. 2005 10:43

http://galerie.zive.cz/showfull.php?photo=4429

Jak na to? :wink:

Nemám slov a vůbec nevim jak to popsat tak jsem připožil fotku. Doufám že se autor nebude zlobit :wink: Nechci vědět jak byla fotka udělána ale návod jak dělat takový fotky.

Fotka se mi strašně libí a rád bych něco takového zkusil nafotit. Ale vůbec nemám poněntí jak na to.

Napadlo mě fotit s krátkým časem, abych vodu zmrazil, ale můj foťák nepodporuje nastavení času nebo clony :cry:
Nebo fotit s bleskem ale ten se moc odrazí od vody a místo vody je jen bílá skvrna.
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 21. 11. 2005 12:53

Myslím, že na toto potřebuješ foťák, u kterého můžeš nastavit čas a clonu. Pokud možni plný manuál. A také bych věřil tomu, že to bude chtít co nejrychlejší sériové snímání...
Jinak musíš někde najít mooooc světla a doufat, že některá fotka vyjde.
Můj názor.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rada_losik 21. 11. 2005 17:21

Aha tak to jen tak nevyfotim :cry:
A když tak nějaký rady do budoucna;)

Kde je asi tak nejlepší fotit? Kde to tak fotíte?
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 21. 11. 2005 18:30

potrebujes opravdu moooc svetla :) aby cas vychazel tak 1/2000 a kratsi. Potom si dopredu naostrit na misto, do ktereho budes (lip:nekdo ti bude) kapat, a zaaretovat ostreni (prepnout na manualni). A potom se kape a kape a cvaka a cvaka az do zblazneni / uspechu ;)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 21. 11. 2005 19:02

Kde fotíte? Přistavíte si třebas akvárko do atelieru a pomocník vám na povel kapátkem kape do akvarka, nebo jdete s foťákem do koupelny a fotíte v umivadle?

//Mobil-man: nejsem hnidopich, ale umIvadlo?
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 21. 11. 2005 23:09

Na takovou věc je opravdu potřeba spousta světla. Kdybych snes do koupelny všechny lampičky z baráku, nestačí to... zásuvky. Já už něco zkoušel...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 22. 11. 2005 16:41

ja to fotil v lete na zahrade, pri ostrem slunku, s polarizakem..a ceklem to slo..
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 22. 11. 2005 17:32

Jak vás tak čtu tak zatím to nemůžu dělat ani náhodou :cry:

Čas na foťáku si nemůžu nastavit, polarizační filtr nemám, ... :cry:

BOhužel mám velice omezené prostředky a zajímá mě jestli to s němi nějak jde a jak. Mám foťák Canon PS A300, stativ, stolní lampičku a akvarko. Bude to stačít? :)
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 22. 11. 2005 19:03

..chces slyset ne nebo ti mam radsi lhat? ;)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 22. 11. 2005 21:19

Snaha byla :wink: Až přijede bratr s foťákem tak něco zkusím cvaknout a pošlu jak to vypadá :wink:

Ale jak jsem si četl vaše příspěvky tak to asi nedopadne moc dobře
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 22. 11. 2005 23:14

jj rozhodne si to vyzkousej.. i kdyz je to takovej hodne ohranej motiv, myslim ze clovek co foti by si to zkusit mel..
jo a jeste koukam ze sem predtim nenapsal ze je dost vyhoda fotit ze stativu, kdyz uz mas predostreno na misto kam kapes..ale to je snad jasne..
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 23. 11. 2005 15:59

Rozhodně vyzkoušej. I s automatem lze dosáhnout kvalitních výsledků. Důležitá je chuť a trpělivost :)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mickaelb 24. 11. 2005 15:06

Hmn no az se najde nekdo, kdo mi bude kapat, tak zkusim fotit na 1/2000 s uplne zeslabenym bleskem a clonou 8, protoze zkousel sem na to fotit pri ISO 80 nejake detaily a zdalo se to dobre, uvidime co udela voda ;)
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elge 29. 11. 2005 15:26

Vela svetla treba, alebo dvihnut ISO. To tu uz bolo.
Pri kompaktoch si treba navolit nejaky "rychly" mod. Napriklad sport. Ostrenie je povolene, casy idu na maximum podla minimalnej clony objektivu pri pouzitom ohnisku. Konzultuj s navodom k fotaku.
Fyziku neoklames, svetlo potrebujes. Pomoze halogenova lampa urcena na osvetlovanie stavieb - 500W. Najdes v hypermarkete.
Druha moznost je odklonit blesk zrkadlom na bielu plochu dostrany. Voda je ako sklo, nesvieti sa spredu. Pri systemovom blesku staci otocit hlavu do strany a odrazat blesk bielou plochou na kvapku. Uhol dopadu=uhol odrazu.
GoodLight
elge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manas 30. 11. 2005 13:12

No hele, ja fotil totok: http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=15171.
Foceno v normalnim umyvadle v koupelne, rozsviceno klasicky svetlo na strope a zarivka nad zrcadlem u umyvadla, blesk a z ruky. Cca 30 snimku a tento se povedl. Pak jen mirna uprava barev a doostreni v Zoneru. Foceno Fuji FinePix S5500 s nastavenim Auto.
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků