Jak fotit v protisvětle

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod adamek.jan 16. 7. 2005 08:04

Umíte fotit v protisvětle?
článek na DigiArena.cz ze dne 28/02/05

Základní fotografická poučka pro začátečníky zní: "Foťte se sluncem v zádech". Každý pokročilý fotograf však ví, že nejpoutavější snímky vznikají právě díky porušování pravidel pro začátečníky. Naštěstí je snímání se sluncem v záběru jednodušší, než byste si možná mysleli.

Celý článek je umístěn zde, na webu DigiArena.cz.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušis 10. 3. 2006 10:10

Zasněžená krajina po slunci nevypadá už vůbec extra. Jenom bílá plocha. A zkuste tu samou proti světlu !
Dušis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tommy11 21. 6. 2006 21:17

Jo přesně tak, po světle nic moc, když sem vyfotil proti světle je to o něčem jinym.
Tommy11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob&Dave 22. 6. 2006 10:32

Ze je tento server bidny obsahem clanku jsem si vsiml uz davno, ze se z diskuse delaji kratke zpravy tim ze se cast diskuse "zalinkuje" - budiz. Ale ze by diskuse byla tak bidna, aby si moderatori do ni davali linky na stare clanky, tak to sem jeste nevidel.

Jake jsou honorare za kvalitni clanky? Ze bych neco sesmolil?
Bob&Dave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod madeleine 23. 7. 2006 18:32

Bob, čo tak napísať niečo bez honoráru a ukázať tak na čo máš? Lebo kritika je jedna z najľahších... ;o)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykloš 1. 5. 2007 07:38

Někde jsem četl, že při focení proti slunci se má použít blesk.Ale nepřijde mi to moc logické.
cykloš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 1. 5. 2007 07:50

Jen při focení na vzdálenost, na kterou má blesk smysl, samozřejmě. A nejen v protisvětle, i v tvrdém, kontrastním osvětlení. Blesk na foťáku projasní stíny. A protože má barvu přibližně stejnou jako denní světlo, je to OK. Nesmí se to ale přehnat natolik, aby fotka vypadala nepřirozeně, pak ji divák v podvědomí vnímá jako podvod.

http://www.fotografovani.cz/art/fozak_d ... lash4.html
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabannos 1. 5. 2007 08:43

Presne jak rika Pety. Pokud chces fotit v protisvetle a nemit na obrazku jen siluety, tak musis pouzit blesk. Pri foceni v protisvetle je dobre dat si pozor na reflexy. Nektere objektivy se s tim srovnavaji lepe, jine hur. Dobre je pouzit slunecni clonu, nebo si pristinit destickou, samozrejme mimo zaber(obcas postaci i dlan).
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolana 2. 12. 2007 17:53

[quote="cykloš";Někde jsem četl, že při focení proti slunci se má použít blesk.Ale nepřijde mi to moc logické. /quote]

Je to uplne logicke a normalne, casto som takto fotila a nik nerozoznal, ze bol pouzity blesk, len ked ta niekto vidi, ze za extra slnecneho dna fotis s bleskom, tak si o tebe mysli svoje :mrgreen: :twisted:
jolana
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 12. 2007 18:14

Pokud to není silný blesk s vysokorychlostní synchronizací, tak si svoje myslí možná i oprávněně.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cykloš 2. 12. 2007 18:43

To Jolana: už je mi to jasné. :oops:
cykloš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod monikash 6. 7. 2008 07:18

To jste měli vidět včera v místním Westernovém městečku, jak si vzali z této diskuze příklad někteří fotografové a fotili tancující indiány proti svítícímu sluníčku a dokonce bez blesku a sluneční clony. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 27. 9. 2009 16:32

Je to dobré, alebo je to machuľáááááááá?

Obrázek
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gajdost 23. 1. 2010 13:48

V tvojom pripade je lepsie drzat sa hesla - Menej je niekedy viacej ... - :)
D90 + 18-105
gajdost
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků