Focení se suchým ledem

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lemming 28. 5. 2018 11:39

Zdravím, mám dotaz ohledně focení, tak nevím, jestli jsem tu správně, ale zkusím to: Zkoušel jste někdo někdy fotit se suchým ledem? Dělat s ním mlhu / bublající mlžnou vodu? Jak to šlo? Jaké máte zkušenosti s uchováváním suchého ledu? Díky!
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 5. 2018 13:59

Fotit ne, ale mlha ze suchace je moje oblíbená kratochvíle. Skladování v utesnene tlustostenne nádobě z penoveho polystyrenu až nekolik dní v chladných prostorach. Na velke množství mlhy v krátkém čase staci nasypat suchý led do horké vody alespon cca 1:4 objemove. Čím vic vody tim lépe, jinak sama zmrzne na led. Ve studene vode je vyvoj mlhy neefektivní. Mlha moc dlouho nevydrží, v řádu minut. Chce to uzavřeny prostor, at mlhu neodfoukne průvan nebo vítr.

-- 28. 5. 2018 15:02 --

Dobrej tip je zamíchat do vody jar:-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 28. 5. 2018 14:19

Já právě chci fotit "kouzelnou" nádobu, ze které jde mlha. A pokud to bude bublat, tím lépe. Podle toho, co píšeš, by to mohlo fungovat.

Díky za zkušenosti!
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 3. 6. 2018 11:05

Tak jsme včera fotili a dopadlo to dobře, i když jsme měli venkovní scénu a vítr docela foukal. Ledu za 24 hodin ubyla tak čtvrtina, takže v pohodě. Akorát se mlha poměrně rychle rozpouští i bez větru - zkoušel jsem pak doma. Takže je to opravdu spíš na bublající nádobu, než na zamlžení prostoru.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 6. 2018 12:23

My máme v práci celkem pravidelný přísun, takze si pak hrajeme. Není problem zamlžit 30m2 místnost do výšky 0,5 - 0,75 m, ale za par minut je po všem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krejci 21. 6. 2018 19:13

Něco podobného jsem fotila pro jeden nejmenovaný bar.. šlo o drinky suchém ledu a můžu říct,že to bylo něco kouzelného ! Chce to trpělivost, ale stojí to za to.. je to krása na to pak doma pohledět :)
krejci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 25. 6. 2018 08:30

Třeba v pražském Kellyxíru přímo servírují hostům drinky se suchým ledem a vypadá to fakt cool :)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 6. 2018 08:59

Neviem, nie som chemik, nespáli si na tom človek tlamu?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 26. 6. 2018 08:19

Kdyby ten led vypil tak ano, ale když sedí na dně a bublá, tak je to v pohodě.
lemming
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků