Natáčení svatby

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MartinLib 4. 8. 2017 21:39

Zdravím,

ve fotografování mám už myslím celkem dobrý přehled. V natáčení však tolik zběhlý nejsem, a proto Vás všechny, kteří do tohoto témata vstoupili, prosím o radu.

Jdu na svatbu své švagrové a jelikož profi fotografa má zařízeného, ale nikoho na natáčení, tak bude mým úkolem natočit okamžiky z jejího zlomového okamžiku života.

Mé vybavení je: Nikon D5300, Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM, Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G, Genesis Base ABT Kit, Hoya UV filtr HMC 77mm, Hoya polarizační cirkulární filtr HD 77mm a Hoya UV filtr HD 58mm.

Předpokládám, že natáčet by bylo vhodnější sigmou s hd filtrem...? Jde mi spíše o nějaké Vaše typy a zkušenosti. Vím, že tato sestava není vhodná na natáčení - toho jsem si vědom. Jde mi jen o to, abych z toho dostal co nejvíc. Dost mě straší tmavé místa, kde budu nucen nastavit nepěkné parametry. Mám se za každou cenu držet ISO na max. 1600? Jaký režim nejlépe a v jakých situacích použít? Spíše manuál, nebo v ostrých přechodech použít jiný režim? Mám jet jen přes MF, nebo v nějakých situacích použít AF? AF se mi moc používat nechce, jelikož je u tohoto skla opravdu hlučný, ale vzhledem k tomu, že plánuji udělat nějaký zajímavý sestřih s hudbou, tak bych o AF přemýšlel spíše v detailnějších záběrech, které by nesloužili jako památka, ale opravdu jen do sestřihu.

Inspiroval jsem se spousty videosnímky na youtube, ale i přesto - máte nějaký typ, který vždy funguje? Co se ve výsledku vždy zákazníkovi líbí a co ne?

Doufám, že jsem použil správné vlákno a forum celkově. Kdyby ne, prosím o odkaz na kompetentnější stránku.

Děkuji moc předem za všechny reakce!

M.M
MartinLib
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 4. 8. 2017 22:27

Tmy se neboj, video schová o dost více, než fotografie. Za mně : vyhni se zběsilému zoomování a švenkování, všeho s mírou, když si nebudeš jistý tak nic nezkazíš statickými záběry. Hlídej si kompozici abys to neměl moc na těsno a taky rovinu. Vyzkoušej si taky předem mikrofon, já třeba teču když slyším ve videu svoje funění - rodinné video kvůli tomu nesmáznu, ale u svatby by mně asi jeblo.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 15. 8. 2017 14:13

Nejdriv si rozmysli co z toho bude jestli 40min video nebo 3min klip.
Pokud klip tak nikdy nedelej delsi zaber jak 10s .. je to zbytecne.
Mezi zabery pobihej at muzes strihat. Udelej detail jak na sebe hledi pri obrade a pak utec 20m dozadu a udelej 7s zaber jak stoji vsichni atd. Stridej kompozice jinak nebudes mit co strihat.
To ze to delas dobre poznas podle toho ze se nikde nezastavis vic jak na 2min. Pokud ano delas to spatne.
Uz ted vim ze je spatne toceni z ruky, ja to nikdy, po zkusenostech, uz pak nedelal, je to *****. Bud monopod, Steadycam nebo slider. My vyuzivali jen slider a steadycam.
Nesvenkuj. Delej akci strihem a ne pohybem kamery. Ledaze by jsi mel steadycam nebo slider.
Na filtry se vykasli na to nebudes mit cas. Jen samotny objektiv a klidne 1/2000.
Hlidej si expozici.
Vse manual focus.
mej alespon 4 baterky a 3x32gb karty
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků