Foceni ve spatnych svetelnych podminkach

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 27. 6. 2017 14:35

Myslím že tazatel to má vyriešené tak by som sa tu na to vykvajzol.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vendda 27. 6. 2017 22:36

Pro Suk:
Píšeš něco ve smyslu, že fotíš "zatím jenom na manual", no a to je do začátku právě ta nejobtížnější disciplína. Nevím, jestli myslíš manualem kompletně všecko, tj. nastavení citlivosti, clony, času, ruční ostření, WB. Ale je dosti pravděpodobné, že aparát i v jiném režimu (P, A) nastaví přes program podobné hodnoty, jako ty ručně, ale jen o něco rychlejš ( třeba ostření, no mám brýle a v hledáčku si raději nechám zaostřit automatem, prostě nerozeznám přesně místo správného zaostření). Ale v klubu s chabým světlem bych, stejně jako děláš ty, zkusil ISO-auto (pokud ho aparát umí a rozumný limit z hlediska šumu, co ještě snesu), režim M, clonku pokud možno na nízkém čísle (co dovolí objektiv pro slušnou kresbu) a čas, kdy ještě nebudou rozmazaní, tedy pokud to není záměrem. A ostření bych nechal na automatu. Jenomže co člověk, to jiný názor jak na to, a nakonec může být správně i více názorů. Ahoj, vendda.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 28. 6. 2017 15:49

Zdar,

diky za odpoved. Plne manualni rezim mi neprijde nejtezsi, protoze je vzasade nejspolehlivejsi - co si nastavim, to mam a vubec nemusim (a zatim neznam) znat, jak fungujou a reagujou ostatni rezimy :)

Manualem jsem teda myslel clonu, expozici a citlivost. WB mam na automatu (prijde mi, minimale teda takhle v zacatku, OK. S barevnym podani fotek nemam probem).

V klubu, co jsem zatim fotil, tak plne otevrena clona, ISO 6400 a s casem jsem nemohl jit pod 1/40, na nekterych mistech i 1/20.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vendda 28. 6. 2017 17:34

Tak za takových špatných podmínek pro světlo, s tím taky zápasím, až došlo na to, že když jsem nechtěl používat blesk víc než je nutné, jsem si nakonec pořídil o něco světelnější objektiv. Ale tam se výhoda může změnit v nevýhodu ohledně malé hloubky ostrosti, hlavně na krátkou vzdálenost. A samozřejmě jsou to další peníze navíc, takže je dobré se neukvapit. Nevím, jestli neporuším pravidla fóra, když sem dám odkaz na nějaké obrázky, co jsem nafotil, ale tady je:
https://www.zonerama.com/vendda/48097
Je tam foto všeličehos, dost z toho je focené uvnitř. Když při prohlížení klikneš dole vpravo na kroužek s písmenem i, tak se zobrazí zákl. informace o obrázku, čím a jak to bylo cvaklé.
vendda
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků