ISO vs čas závěrky

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 12. 4. 2017 08:42

Dobře, iso 400 šumí víc než 100 a někomu to většinou dokonce nevadí. Nechápu proč se kvůli tomu dohadovat.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 4. 2017 09:23

T-Lama píše:DR - Doutnající Rozbuška. Nebo dynamický rozsah. Věc, která je mimo jiné přímo spojená se šumem.

Mimochodem vyšší ISO se v případě focení s bleskem může použít třeba pro rychlejší nabití blesku, při ISO 200 pálí pro stejnou expozici polovičním výkonem, než při ISO 100.


Jasne, hlavne pri HSS, ze? Omg.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 4. 2017 10:14

PL: U HSS to funguje stejně, protože se zkracujícím se časem se současně používá série záblesků o nižším výkonu. ;)
Jestli mi nevěříš, zkus si to.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 4. 2017 10:20

T-Lama píše:PL: U HSS to funguje stejně, protože se zkracujícím se časem se současně používá série záblesků o nižším výkonu. ;)
Jestli mi nevěříš, zkus si to.


Nejen ze vim, jak blesk behem HSS pracuje, ale zaroven to mam prakticky overene, nebot HSS pouzivam pri reportazi bezne.
Tobe, jako teoretikovi, ovsem zcela unika zasadni problem. Tak se zamysli, treba prijdes na to, kde je zakopany pes.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 4. 2017 10:50

Já bohužel s bleskem nikdy nic nefotil a vlastně ani blesk, ani foťák nemám, takže nevím, co si počnu :hm :roll:
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 4. 2017 11:00

Jdu dělat popkorn :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 4. 2017 11:04

Zakopaný pes je ukryt v povaze jednoho místního Jarmila, co si hraje na všeznalého mistra a umělce. Zatím co ho kdekterý vyučený komunál strčí snadno do kapsy. :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 4. 2017 11:09

T-Lama píše:Já bohužel s bleskem nikdy nic nefotil a vlastně ani blesk, ani foťák nemám, takže nevím, co si počnu :hm :roll:


Dekuji za potvrzeni me domnenky, ze nevis, o cem pises.

-- 12. 4. 2017 12:10 --

Puntík píše:Zakopaný pes je ukryt v povaze jednoho místního Jarmila, co si hraje na všeznalého mistra a umělce. Zatím co ho kdekterý vyučený komunál strčí snadno do kapsy. :-)


Moc si fandis, Jarmile. Na tvuj level pseudu umu neni treba ani vyucnak.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 4. 2017 11:17

Tady došlo patrně k omylu, Jarmil je cosi jako naivní, sebestředný, narcisistní a vychloubačný hlupák. Takže si to jistě dokáže každý srovnat sám. Tedy kromě toho Jarmila. ;-) :-D
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 12. 4. 2017 11:35

O blesku moc nevím, raději s ním nefotím. Jak s ním fotím, mám na fotkách šum. Asi jak ho ten blesk zviditelňuje. Nebo nevím.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 12. 4. 2017 12:14

A jéje, a vypadalo to jak mierumilovné vlákienko...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 4. 2017 12:47

Puntík píše:Tady došlo patrně k omylu, Jarmil je cosi jako naivní, sebestředný, narcisistní a vychloubačný hlupák. Takže si to jistě dokáže každý srovnat sám. Tedy kromě toho Jarmila. ;-) :-D


Tak to je vsem jasne, ze se v tom nevidis. Krome tebe, prirozene.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 12. 4. 2017 13:03

A ja do fotek sum pridavam v photoshopu ... co s tim?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 4. 2017 13:43

Napis Gancovi a zbuchajte clanok o tom preco je dobre mat na fotke viac sumu :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 12. 4. 2017 14:09

Fotic by se mohl zapojit.
AwwA
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků