ISO vs čas závěrky

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 12. 4. 2017 15:00

Fidko píše:Napis Gancovi a zbuchajte clanok o tom preco je dobre mat na fotke viac sumu :-)

pocul som, ze fotky su potom ostrejsie :D :hm
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chel 13. 4. 2017 01:25

to musis ale pouzit speed booster
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 13. 4. 2017 06:16

Zajímalo by mě ideální workflow podle Gance... Najít nejbližší turnaj ve stolním tenise, strčit PEN do trenýrek a vyrazit. Cestou nabít baterku přes powerbanku, dorazit na místo, projet checklist nastavení podle Gancovek, ujistit se, že zrcadlovkáři kolem nezvládají vyvážit bílou. Za použití osvědčených postupů jako ostření palcem na displeji se zapnutou detekcí mihálníc (nezapomenout na to jak se správně drží beznosorožec), zoomování nohama, rukama a displejem, nafotit 4000 záběrů do nejlepšího OOC JPEGu, samozřejmě se zapnutou stabilizací hráčů. Přijít domů stáhnout záběry, vytříd ve irfanview, doladit vyvážení bílé přes modrý kanál, dodat šum pro lepší ostrost to vše na předpotopním LCD a deploy rovnou na gancovky a do bezzrcadlovkového vlákna přidat nejlepší sportovní fotku fóra - opět.

Vynechal jsem něco :?: Těším se na článek na Gancovkách, ale ten až po vysvětlení proč světelný širokáč není světelný širokáč.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 4. 2017 07:24

:D :D
(ale chudák původní tazatel, kam jste se to zase dostali)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 13. 4. 2017 16:19

Chudak, to jo :)

Jeste dotaz. Jaky ma vliv iso na DR (dynamicky rozsah)?

To jakoze, kdyz upravuju fotky v rawu, tak muzu vytahnout vic detailu ze stinu a z prepalu? Ja myslel, ze to udava bitova hloubka rawu? Mluvim o stejne expozici na ruzne iso.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 4. 2017 18:10

Čím větší je ISO, tím menší je DR. A to, kolik toho jde vytáhnout ze stínu či světel z RAWu záleží na konstrukci snímače. Každý výrobce to má trochu jinak. A čím větší je snímač, tím méně šumu obraz obsahuje a tím pádem jde ze stínů vytáhnout víc informací. Na špici jsou FF od Sony a Nikonu.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 4. 2017 20:59

vidím potenciál, bude to pokračovat?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 13. 4. 2017 21:53

Mikeczcz píše:Zajímalo by mě ideální workflow podle Gance... Najít nejbližší turnaj ve stolním tenise, strčit PEN do trenýrek a vyrazit. Cestou nabít baterku přes powerbanku, dorazit na místo, projet checklist nastavení podle Gancovek, ujistit se, že zrcadlovkáři kolem nezvládají vyvážit bílou. Za použití osvědčených postupů jako ostření palcem na displeji se zapnutou detekcí mihálníc (nezapomenout na to jak se správně drží beznosorožec), zoomování nohama, rukama a displejem, nafotit 4000 záběrů do nejlepšího OOC JPEGu, samozřejmě se zapnutou stabilizací hráčů. Přijít domů stáhnout záběry, vytříd ve irfanview, doladit vyvážení bílé přes modrý kanál, dodat šum pro lepší ostrost to vše na předpotopním LCD a deploy rovnou na gancovky a do bezzrcadlovkového vlákna přidat nejlepší sportovní fotku fóra - opět.

Vynechal jsem něco :?: Těším se na článek na Gancovkách, ale ten až po vysvětlení proč světelný širokáč není světelný širokáč.

:D :D
Tohle mě úplně složilo pod stůl. Taky bych chtěl dostávat podobné nápady v šest ráno :-) .
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 15. 4. 2017 13:22

Tak trochu jsem doufal, že se vyjádří mistr sám.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků