Wildlife fotografie

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roquefort 10. 12. 2016 17:14

Máte někdo zkušenosti s focením medvědů a jiných šelem? Chystám se na čundr na Kamčatku, kde, jak jsem se dozvěděl, se pravděpodobnost setkání s medvědy blíží jistotě, tak bych si chtěl odvézt nějaké pěkné fotky :-) Uvítal bych pár tipů.

Co jsem pochytil, tak se medvědi přes léto nejvíc srocují u řek, kde loví ryby, takže na to by se možná hodil nějaký polarizační filtr :?:

Jako foťák bych si s sebou vzal nějaký ultrazoom (zrcadlovku s objektivy se mi tahat nechce). Další možnost je, že bych si půjšil Sony A6000 a k němu pořídil nějaký teleobjektiv, ale ty nemívají takové přiblížení a přece jen bych k těm medvědům radši nelezl úplně blízko :-)
Naposledy upravil Roquefort dne 11. 12. 2016 16:31, celkově upraveno 1
Roquefort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 11. 12. 2016 12:21

Jedna vyčtená rada:

Co dělat při napadení medvědem? Nic. Medvěd se o vše postará :)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.I.P 11. 12. 2016 20:44

Obrátil bych se s dotazem spíš na zaměřenější : http://wildlifefotoforum.cz
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 13. 12. 2016 20:03

Nevím jak Kamčatka, ale mám zkušenost z Tater. Nejdůležitější věc je, aby o tobě medvěd věděl (stačí samomluva :-) ), tím pádem nedojde k překvapenému setkání, ze kterého budete oba vyděšení a zároveň aby byl udržován přiměřený odstup - podle mě bezpečná vzdálenost je tak do 20 metrů. Pokud o tobě bude vědět, tak buď uteče nebo si bude dělat svoje. Pokud loví - na té Kamčatce třeba v řece - tak práce i žrádla má asi dost a je velmi pravděpodobné, že okolí mu vůbec nebude vadit. Určitě bych se vyhnul medvědicím s mláďatama - jsou zvědavé, takže můžou přijít až k člověku a to pak může být zle. Jako zálohu bych nechal: batoh s jídlem (v případě útoku batoh odhodit, tím ho zdržíš a zajistíš si nějaký čas na vyklizení pole), pokud by šel už hodně blízko, dají se koupit spreje, které jim *****í, spíše ho to ale ještě víc rozzuří. Dobrý je mít i v "záloze" nějaký strom poblíž na který dokážeš v případě útoku rychle vylézt, ale který zároveň medvěd nemůže porazit - na stromy lezou jen medvíďata, popřípadě menší druhy dospělých medvědů. Medvěd nemá mimické svaly v obličeji, takže nelze odhadnout jeho náladu. Při nocování v přírodě je určitě dobré veškeré jídlo uzavírat do přímo určených anti-medvědích plastových tanků. Good luck 8-)
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2016 20:17

Ten spray mi pripomenul starý fór o sprievodcovi ako poučuje turistov:
Tu je peperspray za 10 euro, tu sú rolničky za 5 euro a červená páska za 4 eurá. Medveď neznáša ten spray a odplaší ho cervená farba a rolničky. A ako poznáme že že je nablízku medveď? Ľahko, všade kde je je trus plný rolničiek a červenej pásky, ktorý páchne ako peper...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 13. 12. 2016 23:31

PalmTungsten píše:... podle mě bezpečná vzdálenost je tak do 20 metrů...

Tak na tuto vzdálenost opravdu good luck (poslední slova před smrtí) ;-) To dá medvídek za dvě sekundy, když se do toho opře.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roquefort 15. 12. 2016 11:40

Tak nakonec se mi zdá jako nejlepší varianta půjčení Sony A6000 + objektiv Tamron 16 - 300 mm (cca 450 mm při přepočtu na kinofilm). Nicméně odlétám až v létě, tak uvidím jak se to vyvine, ale ten APS čip bych tam asi mít chtěl :-)

n3pi píše:Tak na tuto vzdálenost opravdu good luck (poslední slova před smrtí) ;-) To dá medvídek za dvě sekundy, když se do toho opře.

Zas tak bych to nedramatizoval, samozřejmě člověk musí být obezřetný, ale bezdůvodně na tebe medvěd nezaútočí. Jak píše PalmTugnten, člověk nesmí medvěda překvapit. Čeho se trochu bojím, je noční návštěva medvěda ve stanu :-)
Roquefort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alešak 15. 12. 2016 12:16

Když necháš v předsíňce stanu asi 10 řízků, tak se medvěd na tebe vykašle... :-)
Alešak
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků