Fotenie sobášu v kostole

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod michalkooo123 12. 8. 2016 15:05

Dobrý deň,

zaujímali by ma vaše pohľady a skúsenosti s fotením sobášov.

Moja konkrétna otázka je, či je vhodné použiť systémový blesk (SB 900 a TTL meranie) pri priorite clony, alebo času?
Alebo je výhodnejšie nastaviť manuálny režím vo foťáku a manuál na blesku?
Ako fotíte vy? Ďakujem za postrehy
michalkooo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 8. 2016 15:43

Sobas je svatba?
Venku na projasneni stinu priorita clony a blesk na TTL, obvykle s kompenzaci do minusu, aby nebyl zablesk prilis dominantni.
V interieru plny manual a blesk na TTL bez kompenzace.
PS: na posledni svatbe jsem blesk nevyndal z brasny. Osobne jej pouzivam az pouze pri skutecne velmi kontrastni scene a nebo pri samostatnem portretovani novomanzelu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkooo123 12. 8. 2016 15:56

Ahoj ano je to svatba.

Vonku mas na mysli spolocne foto pred kostolom/gratulacie, ci svadobne portrety v prirode napr?
Pretoze ja osobne pri portretoch nepouzivam blesk ale cisto denne svetlo, preto ma to zaujima. Uz som premyslal nad tym ze vyklopim blesk na 60 stupnov a pouzijem na vyhladenie tienov aj pri portretoch, mozno by to nebol zly napad.

A vyvazenie bielej v kostole automatika, ci skor "slniecko" ?
michalkooo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 8. 2016 16:10

Na projasneni stinu obecne. V konecnem dusledku je fuk, jestli je to venku, uvnitr a kolik se foti lidi. Urcite netvrdim, ze je lepsi fotit bez blesku, nebo naopak bez nej. Vzdy je to zalezitost, alespon v mych ocich, konretni situace, konkretniho prostredi a toho, jak chci, aby fotka svetelne pusobila. V zime jsem fotil svatbu v Brandyse a meli tam rozsvicene lustry a ikdyz se tam dalo fotit bez blesku, tak jsem fotil casteji s bleskem, abych nemel vylozene presmahle prave ty "hezke" lustry. Venku pak blesk na projasneni postav...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků