Technici vs Provozari

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 1. 2016 19:41

Radek71 píše:To znamena ze delaji produkce, ze si domluvi uvolneni kavarny dopoledne a sezenou obleceni pro model, ze jedou do Lisabonu FOTIT, oslovi prodavacku v kramku, ze foti "stary Lisabon" a ze od ni potrebuji aby XY.


Tohle je třeba muj problém. Člověk někde jde, napadají ho fotky, co by se tam daly vyfotit. Uplně krásný fotky. Přesně takový, jaký by chtěl. Ale problém je, že by k tomu byla potřeba produkce. No a v tu chvíli je to v pytli a smířím se s tim, že to cvaknu tak, jak to je a zkusim z toho dostat co nejvíc. Nějaká skutečná produkce tam, kde sem si to vymyslel se mi povedl párkrát a to jen v situaci, kdy to bylo placený focení pro někoho a i tam sem většinou narazil na limity jako že málo lidí, nevhodný lidi, neni vybavení tam, kde by mělo být apod. No a pak člověk kouká na ty fotky od RedBullu nebo Mammutu a řiká si, co za tim asi stojí...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 1. 2016 19:58

proc hned Redbull, staci poprosit trafikantku at se kouka z okynka
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 1. 2016 20:01

To byl jako že opačný extrém... Jinak já mam problém, že mě ty fotky napadají zásadně na horách a tam je to se složitější produkcí obvykle problém :-)

Jinak produkcí sem nemyslel, že někoho o něco poprosit, nebo že někomu řeknu, ať si zítra vezme zelenou bundu a modrou čepici. Myslel sem náročnější věci. Tohle beru jen jako běžnou "přípravu".
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 1. 2016 13:26

Je to otázka. Já jsem si teď koupil pro radost knížku fotek Zdeňka Halámky z osmdesátých a začátku devadesátých let, Karlovy Vary. Když napíšu, že jsou to takový jednoduchý obrázky, asi to vyzní blbě, ale ono je to právě to, co se mi na tom líbí. Produkci nepotřebuje, má to hodnotu alespoň jako knížka, funguje to po třiceti letech, a asi ho to stálo hromadu času. Tam vidím problém já. Kde ho vzít.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 1. 2016 15:10

Článok k téme: "Are You Better Technically or Aesthetically?"
http://www.dslrbodies.com/newsviews/are ... cally.html
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 1. 2016 15:31

Neuveriteľné, Ganec googlí tuším na každú tému. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 1. 2016 16:39

.. lebo negooglim .. ;-)
http://www.bythom.com/ je jeden z webov, ktoré priebežne kontrolujem.
Thom Hogan sa tam odkazuje na jeho weby "dslrbodies.com" a "sansmirror.com".

A občas napíše aj niečo iné ako o nových foťákoch...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rathdavid 19. 1. 2016 20:37

jo Ganec máš pravdu
rathdavid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 1. 2016 14:18

Ganec píše:ktoré priebežne kontrolujem


A jak mu to jde, nemusis Thoma casto opravovat?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 20. 1. 2016 21:51

a ty ho taky nemusíš opravovat, běž fotit makro psy čivavy . . 8-P 8-P
marty64
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků