Ulice - jen tak.

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 10. 2015 19:51

To od Puntika je dobry.

-- 13. 10. 2015 20:54 --

Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 14. 10. 2015 20:26

Radek71 píše:To od Puntika je dobry.

..jo výborné.

..............

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 10. 2015 22:29

Radek71 píše:To od Puntika je dobry.


souhlas, postprodukce teda obvyklá, ale ty dvě poslední fotky maj krapet tý duše :), takže to ani moc nevadí.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 10. 2015 22:57

... Nikon1V1+FT1+Nikkor70-300/4,5-5,6G
BA_Ruzinovska_x1024.jpg
bacil2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2015 07:50

U poulicni fotografie mi nevadi spatna technicka kvalita, ale o to vic mi vadi zasahy v postprodukci, ktere jsou videt.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2015 07:54

Ja mám rád u pouličného foto taký "foto minimalizmus", preto sa mi páčia fotky od .ce. Ale Puntík sa teraz vytiahol, tie posledné dve sú na palec hore!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2015 08:15

Fotominimalismus nejde moc delat, protoze vsude je lidi jak sracek, vsechno zasekany. Ja ujizdim na typu fotek ala 4:50 Zizkov, prazdna ulice a na ni pekar tahne karu, vsude opar. Close up veci nejsou ulicni fotografovani, strelba do davu lidi je problem. Vsimni si fotky Bacila, ona je jakoby dobra, respektive o moc lepsi to udelat nejde, ale jak to rozbiji ty miliardy detailu
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2015 08:27

No práve, u tej Bacilovej mi napadlo ako prvé, nemať tam nič, max jednu šalinu v pozadí, a v popredí len dedko se špacírkou. Inak prázdno.
Ale viem, že v reále by to šlo leda tak po vyhlásení stanného práva.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2015 08:48

Taky je to o urbanismu, driv byly sileny proluky, fabriky byly na poli za mestem, konecna byla taky v poli, tam jeden barak, nikdo nemel auto, vyvesni stity byly decentni a logicky, zadna reklama na jogurty na fizlarne apod. Ulice byl "cisty"... dneska vyfotis ulici na vesnici a mas tam popelnici, 3 kontejnery na trideni, satelit, odstaveny Favorit, slozeny Ytongy, dodavku co privezla svarecku a celkove je to bordel.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 10. 2015 09:00

Když už teda jde diskuze, tak ta bacilova fotka v náhledu dobrý, ale po rozkliku je to zaostřený na tu bábu v prostředku, která je asi tak 1% snímku, linie to vedou někam za ní. Tak nějak pěkná hra s perspektivou a ultra dlouhým ohniskem.
Puntík pěkný, jen klasika vysoký kontrast, ale jemu se to tak líbí, to už víme. Naopak mi to přijde hodně dobrý kompozičně i decisive moment, prostě solidní street. Výhoda téhle úpravy je, že to bude fungovat i za deset nebo třicet let, narozdíl od těch módních "wash" stylizací.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 10. 2015 09:37

Já mám obrovský problém ve výběru. Nemohu sem dát nic, podle čeho by moji známí event. poznali, že jde o mne. Už na grafice - a tam byla situace o mnoho lepší - říkali, že je to domov nemocných lidí. A kdybych se zmínil, že se tam občas objevím, už bych si nesměl přisednout. Tady je to mnohem horší. A ten blok je v jednom člověku, který hejbe fórem ad absurdum - a Ganec to není. A to se, bohužel, nikdy nezmění.

Ale jinak o moc lepší fotky stejně nedělám, zkřížený vrstvy ani šoupat hlavou mě vůbec neláká. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2015 09:59

Ale zas neblázni Puntíku, poznám x horších fór a keby ma podľa nich alebo podľa účastníkov tohoto niekto posudzoval, tak sa s ním nemám o čom baviť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2015 10:01

Dobrou fotku sem asi nikdo jeste nedal. To ze nekdo jede na starym kole, nebo sedi v rohu vylohy neni neco, co by stalo ze povzdech. Dobra fotka je na cerpacce u stojanu odstaveny auto po dotankovai, kde u okynka spi ridic a spolujezdkyne vzadu u okynka benzinky kupuje vafle a kafe pro oba a zaroven je videt kus lokality vzadu. Takovy fotky delal .. .a ted si nevzpomenu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 10. 2015 10:32

Dobrá fotka neexistuje. Jsou jen lidé, kteří ji za dobrou považují. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 10. 2015 15:14

Lotrandor píše:Když už teda jde diskuze, tak ta bacilova fotka v náhledu dobrý, ale po rozkliku je to zaostřený na tu bábu v prostředku, která je asi tak 1% snímku, linie to vedou někam za ní. Tak nějak pěkná hra s perspektivou a ultra dlouhým ohniskem.
...musím ten záber trochu upresniť ... išlo mi primárne o dokumentačnú hodnotu ... tá budova Slovenského rozhlasu v pozadí je totiž vzdialená cca 4,7km a je ju vidieť v tej našej zadymenej Bratislave iba za určitých mimoriadne priaznivých poveternostných a svetelných podmienok, tomu bolo samozrejme podriadené všetko ostatné ... s danou technikou sa dá urobiť aj "slušnejší" obrázok
... napr. tu:
http://galerie.digiarena.e15.cz/showful ... oto=150828
bacil2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků