Pár začátečnických dotazů

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2015 08:16

reign píše:Se mi rodina smála když jsem ještě s Prakticou lehal do mokrého listí, abych měl kytky i s oblohou a speciálně v Tatrách to na jaře celkem studilo :-D


Tak já to tak dělám pořád, ale ta možnost ulehčit si to u ne příliš pohyblivých motivů pomocí LV+otočného displeje se celkem hodí (a při focení od hladiny ve studené vodě se to hodí 2x). Sice budou ortodoxní namítat, že je to akorát mechanismus, co se jim během focení války v poušti zasekne a nevyhrajou WPP a že správně se fotí přes hledáček, ale to asi přežiju. A u těch dětí je to uplně ideální. Koukám na kluka co dělá a ani neví, že ho od země fotim. Lehnout si, tak jde rovnou za mnou, co dělám...

Fakt jak s tou automatickou převodovkou - člověk si zvykne, že je to pohoda a každé ráno v zácpě po městě může v klidu popíjet kafe a holt si jednou ta těch 5 let na okruh (co bývá nejčastější argument) půjčí něco s manuálem.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod snopa 2. 6. 2015 08:16

Já ten displej vlastně používal jen na festivalech, když jsem chtěl záběr na podium přes dav diváků, občas snímek s nataženejma rukama nad hlavou, když šlo o nadhled a jinak to nešlo.
Jinak ty pózy co tu popisujete neprovozuju, nepoužívám, nedělám.

:pozor :lol:
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2015 08:17

T-Lama píše:Bohužel zatím snad nikdo nedělá displej, co by šel rovnou od těla vyklopit v obou osách, ono i konstrukčně byto nebylo moc bytelné, nebo naopak bylo velké. :(
Při focení na výšku z podhledu (či z úrovně pasu bez klekání) by to bylo šikovný.


S tim souhlas, ale tam už by to muselo být asi na nějakym kloubu a to už bych se možná trochu bál o životnost. Pokud by to teda nebylo z titanu :-D

-- 2. 6. 2015 09:20 --

snopa píše:Jinak ty pózy co tu popisujete neprovozuju, nepoužívám, nedělám.


Tak to je pak jasný, že to nevyužiješ... Já třeba fotim od země celkem často (třeba kvůli psům) a nemuset si lehat do rozmoklého sněhu, když mam před sebou ještě celý den se hodí :-) Samozřejmě na focení rychlé akce to použitelné neni (tam už to chce igelit a klasiku). A na ty děti je to fakt ideální.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 2. 6. 2015 08:33

Úplne ideál je to práve na dieťa, kedy vyklopím display dohora a fotím od pupku vo výške detských očí.
A zároveň je to trochu milá spomienka na fotenie flexaretom a čumenie do šachty... ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2015 08:37

to bob22: Tak s ročním klukem jsem doteď fotil skoro od země a bylo to taky v ve výšce očí :-D Teď už se to trochu mění. Když sedí/se plazí tak furt skoro od země. Když je někde opře tak už to dám i z kleku, pokud nechci podhled. Večer něco hodim do "oblíbeného objektivu".
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků