Krásně ostré portréty

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hornster 3. 5. 2015 23:18

Čau,

jsem začátečník a zatím oťukávám focení portrétů a narazil jsem na tohoto fotografa, jehož tvorba mě velmi zaujala, proto bych se chtěl zeptat jestli je nějaký trik na to jak to "dělá" - myslím jak docílí toho, že modelka je tak krásně ostrá a prokreslená
https://500px.com/photo/96089693/mara-by-martin-k%C3%BChn?from=user
Hornster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 5. 2015 23:38

Objektiv za 26000 Kč, dobre svetlo, odrazka, korektní zpracování postprocesu. Na me uz je to moc zehleny. Ale v relaci.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 4. 5. 2015 06:37

A tělo za 50 nebo kolíky stojí A7
Nicméně vzhledem k tomu že je to dost zblyzka a pozadí relativně daleko by se podobného efektu dalo dosáhnout i 35tkou na cropu.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 4. 5. 2015 07:41

Šlo by to aj lacnejšie. Dajme tomu canon eos 5 mk2, k tomu 50/1,4 canon alebo sigma alebo podobne. Samozrejme lightroom + PS + postproces.
samozrejme bazar.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 5. 2015 08:07

Doporučuji nejprve nafotit 500 fotografii aparatem ktery je k dispozici a az nasledne resit rozdily. Chtit jezdit zavody do kopce za 3m 42s a ptat se na jaky auto koupit budi obavy ze jiste meziclanky procesu byly vynechany. NIcmene velka pravda je, ze ceny skel az na naproste vyjimky odpovidaji kvalite. Muze se stat, ze vlastni kvalita optiky je vyborna, je nizka cena, ale to jsou napriklad manualni skla, ktere maji nevyhody extremni obsluhy. Na portrety tohoto typu to ale nemusi vadit. Doporucuji naklikat tech 500 fotek sestry nebo sestrenice.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 5. 2015 09:06

Fakt je že natrénovať portréty ide v pohode aj s nejakým nikonom 5100 + 35/1,8 a 85/1,8 a sme na zlomkoch cien.
A možno človek zistí, že ho to až tak neberie. Ja som tiež svojho času pod vplyvom rodriho budoval makro výbavu až kým som nepochopil, že pol dňa ležať v tráve a čakať na ferda ma fakt nebaví...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 4. 5. 2015 09:20

Krom umění fotit (čímkoliv) bych ještě dodal umění práce s editorem. Takže je toho na jednoho eléva poměrně dost. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 5. 2015 09:38

JA bych doporucil nafotit necim pujcenym, pokusit se sam upravit + napostovat vysledky nekam, treba sem, i kdyz to tady vypada jakoze je to nekonstruktivni, tak na vlozeny RAW se vscihni vrhnou. S vysledkem pak nejak pracovat. Potretni 55mm sklo na APSC je uz docela overkill, asi se zjisti, ze staci lowcost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 4. 5. 2015 09:51

Nehledal bych v tom vědu. Jde jen o to, umět fotku zmenšit a poté doostřit v editoru. Tohle je kvalitně připravená fotka pro prezentaci na webu.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 4. 5. 2015 10:04

Obávám se, že při nejmenším bez drobné retuše nikoliv. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 4. 5. 2015 13:16

Ještě doplním, že u portrétní fotografie se hojně využívá selektivní doostřivání. Tedy doostří se ve větší míře zpravidla oči, rty, vlasy šperky. Pak to vypadá docela efektně. Nicméně chce to dělat s citem, protože když se to přežene nepůsobí to moc přirozeně.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 5. 2015 08:50

Svetlo, sklo, FF telo, a dobre zmakly postprocess doostrovani.
http://galerie.digiarena.e15.cz/showphoto.php?photo=176618&cat=518
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornster 18. 5. 2015 18:21

dík za rady a typy - dotaz jsem spíš myslle jako - co všechno se musím naučit abych se tam dostal - FF nemám a momentální vybavení je Canon 600D + Canon 85mm 1,8/f

ještě jsem se chtěl zeptat jestli nemáte nějakej dobrej tutoriál na doostřování - koukal jsem třeba na Nik collection, kde je Sharpener Pro
Hornster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 18. 5. 2015 19:34

Nik collection je fajn, ale nechaj si to taky hoši zaplatit ;-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 18. 5. 2015 19:45

Nik uz je ted google. Jsem si to taky koupil. Cena nejak 3000 myslim.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků