Superrozlišení

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 3. 2015 11:07

Tohle je hodně stará technika, je třeba fotit ze statitivu. I tak je každá fotka trošku posunutá, ale je to jen o náhodě. Pro zvětšování používám u tohoto PhotoZoom a pak už jen srovnání v Photoshopu a vykrývání vrstev. Práce na na pár minut. Ostrost a úbytek šumu je poznat. U Oly EM5-MKII si tohle člověk odpustí a výsledek je hodně dobrý, i když ne vždy bez chyby.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 1. 3. 2015 12:22

Prave ze je tam vyslovne uvedeno nefotit ze stativu ale z ruky
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 1. 3. 2015 12:27

No vyhodu budou mit fotaky z dobrou stabilizaci, kde je ten pohyb fotaku lepe kompenzovany. Tak ja bych to klidne skombinoval, dam to na stativ s kulovou hlavou, vypnu stabilizaci, hlavu neutahnu/nezajistim, fotak drzim v ruce a fotim. Minimalizuji tim ty pohyby na minimum. Chce to vyzkouset, co bude lepe fungovat. Nebo jeste vyexportovat 8Mpx framy z 1-2s 4K videa :D

ady_h: poskytnes fotky v plnem rozliseni?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 2. 3. 2015 10:59

kultus ,no pravdupovedat uz som to vymazal cele, len som chcel vyskusat aky to ma efekt a zostalo mi len to co som sem dal :hm :nenapadne
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 6. 3. 2015 19:25

Tak jsem si to zkusil sam, v plnem rozliseni cca 80Mpx (19x 20Mpx fotka 3:2) zadna hitparada coz se dalo cekat, ale po zmenseni na puvodni velikost 20Mpx (nebo i o neco malo vetsi velikost 30-35Mpx) jsem zustal v nemem uzasu. Detail a odsumeni fotky je neskutecne. Az jsem zdeseny jak oproti tomu vypadaji i normalne detailne a pekne konverze z RAWu. Mam ale jeden problem a doredu upozornuji, ze ve Photoshopu nejsem nijak zbehly. Postupoval jsem presne podle navodu a vsechny snimky (RAWy) jsem po zakladni uprave importoval primo z LR do PS6, kde po nacteni vypadaji vsechny vrstvy jako v LR. Po tom co jsem prosel vsemi upravami v PS6 jsem chtel vysledek ulozit jako jpg, ale barvy jsou po ulozeni uplne nekde jinde. Urcite tam je nejake nastaveni barev pri exportu, ale nemuzu to najit. Prosim o napovedu :) Diky, az poradite nahodim vysledek i se srovnanim ;)
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 6. 3. 2015 21:43

Co si tak zkousel fotit? Krajinu? Z ruky nebo ze stativu?
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 7. 3. 2015 08:34

Jenom rychlovka z ruky pred barakem na odzkouseni, nic hodnotne :) Vi nekdo co s tim PS, jak to nastavit abych mel barvy ktere vidim na displeji v RW2 i po exportu do jpeg?

edit: zde srovnani , kvuli spatneumu uploadu jen 100% vyrezy ze stredu a praveho spodniho okraje 20Mpx snimku FZ1000. Poradi zprava:
1. RAW konverze jedne z puvodnich expozic
2. zmensenina 80Mpx fotky se "superrozlisenim" z PS
3. jpeg primo z fotaku

Obrázek Obrázek
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 7. 3. 2015 22:16

vytahnu FUjifilm S5 P. a to zkusim, asi v tomhle pripade ale nejdrive vsechny fotky vyvolat do JPEG nebo TIFF a teprve pak spojovat, anebo prekonvertovat rawy na DNG nejdrive . .

nevim jinak jakej by to melo mit vyznam asi jen laboratorni, mate li preci D7100 ci D600 ci 5D/7D tady vsude uz jsou detaily vice nez dostatecne . . pokud nechcete plakaty, treba ale mate jiny zkusenosti . .
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 8. 3. 2015 10:44

No, nevim jestli tady maji vsichni Hi-endove zrcadlovky :D mimochodem je ti jasne, ze kdyz nahodis i na D7100 setak nebo klidne i 18-105mm, tak ti jde velka cast detailu stejne do haje a muzes mit i 36Mpx senzor. Samozrejme budes mit vic detailu nez na snimaci s mensim poctem Mpx, ale plny potencial to stejne nevyuzije (oproti napr. kvalitnemu pevnemu sklu), to jen tak na okraj aby sme to nebrali tak absolutne. Nebo si myslis, ze treba s APSC bezzrcadlovkou sony/fuji/samsung s dobrym objektivem nedosahnes na detail z D7100?

To je na tobe jestli si schopny ten extra detail vyuzit nebo ne. Je s tim dost prace at uz pri porizovani zsnimku tak hlavne pri postprocesu. Spouste lidi dela problem i vyvolavani RAWu a taky jim staci jen jpg. Rekl bych, ze je to pro specialni zabery, hlavne krajinne nebo architektonicke, kdyz chces zachovat spoustu detailu, napr. panorama nejakeho vetsiho mesta...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 8. 3. 2015 14:16

Tady je složeno asi 10 fotek na ISO 3200 v Registaxu a porovnáno s originálem. Umí to i ZPS, u obou programů je to bez navýšení rozlišení.
porovnání.jpg
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 9. 3. 2015 21:01

Tak odsumeni myslim slusne, otazka je nakolik to stoji za to, v zasumenejsim obrazku je vic ostrosti. Ja ted zkousel trochu slozitejsi podminky ikdyz na ISO80. 100% vyrezy, zleva:
1. nejostrejsi jpeg expozice
2. RAW export
3. fotka slozena z 22 expozic v PS

Obrázek

Ikdyz to neni nejostrejsi, z RAWu jsem tolik ostrosti, detailu pri udrzeni rozumne miry sumu nedostal ikdyz jsem delal vsechno co se dalo :) Na to jake byly odminky to ale celkem ujde, foceno na 400mm (FF), F4, 1/320s
kultus
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků