Velkoformátová kresba tužkou

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Impressionist 7. 2. 2015 10:14

Zdravím,

Kresba tužkou 60x50cm - nejlepší by bylo to oscanovat - zkoušel jsem to v Copy Generaly, kde to neblo možné, protože by se zničila i kresba i přístroj. Dostal jsem tip, že to mám jít zkusit do megapixelu, ale tam scanují jen věci do velikosti A3. Nevíte, kde by bylo možné v Praze něco takového provést? Jde o realistickou-hyperrealistickou kresbu a hodně záleží na detailech i kontrastu.
Další možnost je fotka, ale zde nastává problém ve zpracování práce. Tužka - Grafit se hodně leskne a jelikož jde o poměrně velký formát, je poměrně složité najít správnou polohu. Navíc nemám žádné fotostudio takže bude práce vždy osvětlená více z jedné strany, což už značně zkresluje skutečnost. Nemáte s podobnou věcí někdo zkušenost? Díky za rady.


OM-D E-M5, 12-50mm, 45mm 1.8
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 2. 2015 13:23

Rada je jednoduchá a zárověň i složitá. Tyhle práce - reprodukce plošných předloh, jsou ve fotografii naprosto běžné. Jen je potřeba mít alespoň minimální znalosti, dvě pokud možná stejná světla, reprodukční stojan nebo vhodný stativ, krycí sklo a polarizační filtr. Na přístroji nesejde. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 7. 2. 2015 13:37

Nevim proc by to znicilo scaner. U Copy Genaral jsem nedavno nechaval scanovat cca 140x96 cm. Jinak pokud si netroufas sam, tak u Skody ti to ofoti v atelieru na FF ve velkem rozliseni
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Impressionist 7. 2. 2015 15:04

Puntík píše:Rada je jednoduchá a zárověň i složitá. Tyhle práce - reprodukce plošných předloh, jsou ve fotografii naprosto běžné. Jen je potřeba mít alespoň minimální znalosti, dvě pokud možná stejná světla, reprodukční stojan nebo vhodný stativ, krycí sklo a polarizační filtr. Na přístroji nesejde. :-)

Zdravím

krycí sklo? Polarizák mám.
Díky

Janeiro píše:Nevim proc by to znicilo scaner. U Copy Genaral jsem nedavno nechaval scanovat cca 140x96 cm. Jinak pokud si netroufas sam, tak u Skody ti to ofoti v atelieru na FF ve velkem rozliseni


údajně by to ušpinilo jakési válce. Tvrdili, že by to zničilo přístroj, ne kresbu (asi si neuvědomili, že to ta "špína" tvoří kresbu). Ale díky.
Impressionist
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků