Jak na foceni svatby

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 3. 2014 12:32

Ale to přece vůbec není o tom, jestli je to ve dne, v noci, uvnitř, nebo venku. Hlavní je nemít tmavý obličeje (pokud to nemají být siluety), mrtvolný oči bez jiskry a podobný nešvary. Blesk je šikovnej třeba v protisvětle a jak koukám, tak ho tam má někde i mimo tělo (v první sérii fotek)a snad i s barevnym filtrem, pro kreativní použití.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tellinger 18. 3. 2014 12:51

Nejlepší bude, když si to všechno do těch 3 měsíců otestuju, venku za normálního světla a třeba i s bleskem. Na hokeji mi taky chvíli trvalo, než jsem se to naučil ;)

Dík moc všem za super rady.
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzyk.1 18. 3. 2014 13:30

To jsem taky nemyslel podle denní doby, je to spíš o stylu jakým člověk fotí.. Já třeba za poslední 2 roky u svateb blesk nepoužil kromě nějakých nočních fotek (party nebo kreativní hrátky se světlem) nikdy :)
www.honzamartinec.com
honzyk.1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzyk.1 18. 3. 2014 13:30

To jsem taky nemyslel podle denní doby, je to spíš o stylu jakým člověk fotí.. Já třeba za poslední 2 roky u svateb blesk nepoužil kromě nějakých nočních fotek (party nebo kreativní hrátky se světlem) nikdy :)
www.honzamartinec.com
honzyk.1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 3. 2014 14:19

Já třeba na poslední svatbě blejskal skoro celou dobu - ne že by světelný sklo nebylo, ale světlo vevnitř bylo tak šílený (rozdíly na scéně, různý barvy, stíny atd.), že vůbec netušim, co bych bez blesku dělal... A venku v poledne proti sluníčku se stínama na obličejích ze stromu, u kterýho stály taky nic moc... Ono podle mě dost záleží, i kde to je. Třeba v kostele v Kobylisích sem skoro blejskat nemusel.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ady_h 18. 3. 2014 14:30

cim menej blesku tym lepsie, pozerat sa na svetlo co je k dispozicii a hrat sa s tym :-) ked uz blesk tak urcite + farebne filtre na vyrovnanie farby svetla s okolim nech to nevyzera divne, resp. nech to nevyzera tak ze bol ten blesk pouzity ;-)
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzyk.1 18. 3. 2014 15:35

Ono je to fakt individuální podle toho jak kdo fotí..Já třeba odfotím z celého dne tak 95% fotek při cloně 1.4 na 24/35/85 a nikdy nedostatek světla nemám..Nepočítám extrémy když je třeba oběd v nějakém hradním sklepě což jsem už taky zažil..ale jinak mi vždy stačí dostupné světlo
www.honzamartinec.com
honzyk.1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 18. 3. 2014 15:56

honzyk.1: Jak řešíš ohniska, máš 2 těla nebo často měníš? Fotky máš dobrý, koukám vsco je v módě:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzyk.1 18. 3. 2014 16:14

doteď jsem řešil jedním tělem D3s (dřív D700), letos jedu 2 těla..ale i s jedním jsem to stíhal vždycky všechno..Svatba celkově je takovej adrenalinovej sport a tohle tomu ještě přidalo na "zajímavosti" :-D .. jo vsco jsem používal, teď od toho ustupuju, ale barvy pořád dost podobný..ono tyhle barvy letí ve státech kde už se svatby jinak skoro ani nefotí, tady někomu přidávání zrna do fotek a ubírání barevnosti a kontrastu přijde jako šílenost:))..ale já si v tom zůstanu:)
www.honzamartinec.com
honzyk.1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 18. 3. 2014 17:57

No v loňském roce jsem také byl požádán, abych nafotil svatbu kamarádovi.

No naštěstí se dva měsíce před termínem ženil jiný kamarád a tak jsem si na jeho obřadu zatrénoval. Ale to jsem si jen myslel. Svatba byla v kostele ( Mariánská Týnice) s mizerným nažloutlým světlem, blesk byl samozřejmostí. Měl jsem jedno tělo a dva objektivy, 17-50/2,8 a 70-200/4 nestačil jsem je ani včas přehazovat, je to fakt sešup ten obřad. :-)) .
No nicméně přišel druhý termín a tam už to bylo celé jen na mě. To co jsem si myslel, že jsem už natrénoval mě bylo k ničemu, svatba se konala v červenci v poledne v nedostavěné kapli bez střechy (Panenský Týnec). Byl jsem vyzbrojen dvěma těly a na každém jeden z dříve zmíněných objektivů + ext. blesk. Obřad hrůza podmínky, a ani mráček, v červenci slunce silné a vysoko.
No ale obřad jsem zvládnul celkem v poho a slušné fotky se povedly, jen jedna věc se přihodila, když oddávající s asistentkou mě při podpisu jednoho svědka vlezli do záběru a já něž jsem se přemístil, svědek to měl za sebou a já to neměl. Naštěstí mě to prošlo, ale rádi z toho nebyli.
Focení po obřadu , to už proběhlo úplně v poho, avšak né v klidu. Spěchalo se na oběd.

Ale to nejhorší teprv mělo přijít, když jsme dojeli do místa,kde se konala oslava s obědem a vším dalším. Na stropě jen pár začouzených dvojzářivek, strop obložen tmavě hnědým dřevem, stěny žluté jak slunečnice a aby na hosty nepražilo slunko, tak se zatáhly rudé silonové závěsy. Umíš si představit to světlo, jaké tam bylo.
Hnus. :shock:
Bleskem o strop to nešlo, o stěny také ne a tak nezbylo než nasadit difuzér a blejskat napřímo. Hrozně jsem děkoval Canonu, že alespoň o vyvážení bílé jsem se nemusel starat a můj foťák to zvládá celkem slušně, a i tady to zvládnul. nakonec se fotky povedly a novomanželé byli spokojeni. Na CD měli 290 fotek a 100 na papíru. Já ale byl po té šichtě tři dny mrtvej, jak kdybych odběhal dva maratony. 14 hodin na nohou a dva foťáky na krku.

Příště už mě snad nic horšího nemůže potkat, to už jsem si odbyl a bude to jen lepší. ;-) :-D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 3. 2014 18:18

to snopa: Já měl při posledním obřadu taky super světlo - mix zářivek (světla) a žlutých žárovek (lustr). Za zády oddávajícího velké okno s červeným závěsem, po levé ruce nevěsty okno bez závěsu mezi těmito dvěma okny světlo co prosvítalo přes závěs v barvě trikolóry. Navíc na nevěstu dopadalo světlo z okna a na ženicha se už nedostalo.. Paráda :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pota 25. 7. 2014 11:29

Fotil jsem v podobném místnosti hostinu - dřevěný zvyšující se stroj s dřevěnými trámy, tmavě hnědé a stěnu sice bílé, ale nízké a daleko. Navíc novomanželé seděli zády k oknu, takže na první pohled průser. Dal jsem blesk o strop na plnej výkon a nakonec v pohodě. Jen jsem musel vyvažovat. Na poslední svatbě se mi docela i osvědčil Samyang 8mm.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků