Hodnoceni fotografii v galerii

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 16. 12. 2017 16:38

chel píše:nekdo to musel cele vymyslet ... pokud bych ji mel hotovou a mel ji udelat znova asi by to byl fofr ...


pod to se můžu podepsat. už se mi stalo, že jsem během projektu nějak zapomněl ukládat a nejednou bác, restart a nic. půl hodiny práce na fotce v hajzlu. ale dal jsem se do toho znovu, už jsem věděl co chci a za pět minut hotovo. to tvůrčí je nejpracnější :)
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 16. 12. 2017 16:58

chel píše:A ja myslel ze mi odpovi ...

Už jsem byl pryč. Ostatně: „Všechno má svůj čas ..." a nemyslím si, že má sdělení jsou pro toto fórum tak zásadní, aby nesnesla odkladu.

od chel 10. 12. 2017 18:50
Podivney: Ok abych se poucil. Jak by jsi se zachoval, pokud by jsi chtel hodnotit v galerii, ale videl by jsi tam fotky, ktere by zaslouzily z tveho pohledu 1-4, s tim ze tech jednicek by bylo celkem dost?

- V prvé řadě, předkládané fotografie nehodnotím, neboť sám nepředkládám vlastní.
- Omlouvám se, ale nevidím důvod, proč ztrácet čas podporou ukázkového rozesírání. A způsob, jakým k těm hodnocením přistupuješ, prostě rozesírání je. Nepřijde mi to jako rozumný dialog s výměnou argumentů. Spíš mi to připadá, jako mávání vlajkou Pravdy, kdy nakonec dojde i na tu vlajkovou tyč.

V životě jsem takto pokřivenou komunikaci mnohokrát zažil a stále zažívám. Na různých úrovních, v různé intenzitě a vážnosti. No a mě to jednoduše přijde krajně neefektivní, na něčem takovém se podílet. Vždy to skončí blbě, pro všechny zúčastněné. Odmítám hrát tyto hry (proč si nepřečteš toho Berneho?).

I mě „se vyráží názory", ale nepotřebuji někomu okopávat kotníky. A klidně souhlasím s přirovnáním k výstupu průmyslové kamery. Nebylo to laskavé, mělo to však vtip a důraznost, dostatečnou pro návrat do reality (bude-li zmíněný autor o to stát).

A citát autority na závěr ...
Je-li toto fotografické fórum a tématem hodnocení fotografií, nemohu nevzpomenout, jak pan Sudek zavzpomínal v jednom rozhovoru: „Povídal mi jednou Zrzavý, pane Sudek, proč tu fotku děláte, vždyť to není umění? A já mu povídal, a pane Zrzavý, škrábe vás to?“

Jen tak, bez jakýchkoliv negativních konotací :-)
Tak jsem si uvědomil, že mnohé Tvé fotografie mi barevnou škálou evokují dílo pana Zrzavého.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 16. 12. 2017 17:17

Podivney píše:
od chel 10. 12. 2017 18:50
Podivney: Ok abych se poucil. Jak by jsi se zachoval, pokud by jsi chtel hodnotit v galerii, ale videl by jsi tam fotky, ktere by zaslouzily z tveho pohledu 1-4, s tim ze tech jednicek by bylo celkem dost?

- V prvé řadě, předkládané fotografie nehodnotím, neboť sám nepředkládám vlastní.
- Omlouvám se, ale nevidím důvod, proč ztrácet čas podporou ukázkového rozesírání. A způsob, jakým k těm hodnocením přistupuješ, prostě rozesírání je. Nepřijde mi to jako rozumný dialog s výměnou argumentů. Spíš mi to připadá, jako mávání vlajkou Pravdy, kdy nakonec dojde i na tu vlajkovou tyč.

Pak jsi nepochopil smysl tohoto tematu. Smyslem tohoto tematu je podivne deni v galerii. Ktera funguje na principu zpetne vazby. A to chtene zpetne vazby, protoze galerie je urcena pro hodnoceni praci. Momentalni tvar galerie na digiarene funguje ted z casti v modu bratrickovani a 9 za devitku, aniz by jakkoliv hodnoceni bralo v uvahu pravidla galerie a to hodnoceni 1-10 1 sracka a 10 uzasna.
Nevidim duvod proc nehodnotit fotografie i v tom pripade ze tam nemas zadnou fotku. Je to ciste subjektivni vec a muze tam prakticky hodnotit fotky i nefotograf. Kazdy mame nejaky soubor sveho citeni co je dobre a co ne. K tomu nepotrebujeme vzdelani.
Je videt ze mi ani nechces odpovedet, protoze pokud by jsi mi odpovedel, asi by jsi se dostal do konfliktu s pasivitou kterou razi dost lidi hlavne neublizit. Ale pokud se nebude rikat co si clovek o tom danem dilku mysli nemyslis ze se dany fotograf ani nedovi co si o tom lidi mysli? A pak roste jeho ego viz. 9tka za 9tku. Co jsem tam doted zazil bylo presne to o cem mluvim. Dam 3 a uz je zle :D Nebo CCTV atd ... a dalsi potrefene husy se zacnou sdruzovat a cctv obhajovat jak je to uzasne ...
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 16. 12. 2017 18:39

Chele, do zdejší galerie nezapadáš ani ty, ani tvoje fotky, vůbec bych se tím netrápil a zkusil normálnější spolek, toto nespravíš ani za 100 let, kor s tvým jemnocitem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 16. 12. 2017 18:55

... ale, me to bavi. :D U me leckdy plati, ze cesta je cil ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 12. 2017 20:29

chel píše:........Nevidim duvod proc nehodnotit fotografie ...... Je to ciste subjektivni vec a muze tam prakticky hodnotit fotky i nefotograf. Kazdy mame nejaky soubor sveho citeni co je dobre a co ne. K tomu nepotrebujeme vzdelani......

Ano, hodnocení je čistě subjektivní a v případě člověka bez alespoň částečného vzdělání (a to v jakémkoliv oboru) je pro ty ostatní úplně zbytečná věc, se kterou je nesmyslem se zabývat. Snad jen když jde o potenciálního kupce. :-)
Souhlas s reignem. :-)


Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 16. 12. 2017 20:45

Ten jehoz fotky jsou hodnoceny se nemusi zabyvat ani nazory "nejlepsiho fotografa v danem tematu". Vse zalezi jen na tom jestli chce nebo nechce.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 17. 12. 2017 21:42

Dalsi perla k fotce jsem napsal ze tam ma duchy u stromu a dal fotce 8.
Prisel nejaky ublizeny jemuz jsem taky komentil fotky a napsal .. sami se podivejte.
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 12. 2017 22:42

Z toho si nič nerob Chele, ja som onehdá na Facebooku videl foto kde odfotil chlapík tehuľku pred telkou s bleskom a bol nadšený že jeho stará ma svätožiaru. Doměnky hýkali nadšením a padali slová ako zázraky sa dejú... Keď som to racionálne vysvetlil bol som skoro za vola.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 17. 12. 2017 22:55

tak u lidi co nefoti to treba pochopim :D ale tady? To je poklepavani po ramenou i za preslapy. Nepochopim .. ikdyz tady slo asi o urazene ego toho komentujiciho jelikoz jsem se mu k jeho dilkum predtim taky vyjadril.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podivney 18. 12. 2017 19:01

od chel 16. 12. 2017 17:17:
Pak jsi nepochopil smysl tohoto tematu. Smyslem tohoto tematu je podivne deni v galerii. Ktera funguje na principu zpetne vazby. A to chtene zpetne vazby, protoze galerie je urcena pro hodnoceni praci.
---
Je videt ze mi ani nechces odpovedet, protoze pokud by jsi mi odpovedel, asi by jsi se dostal do konfliktu s pasivitou kterou razi dost lidi hlavne neublizit.


„--- nepochopil smysl tohoto tematu --- nechces odpovedet ---". A proč bych vlastně měl? Ten dialog v pohodě zvládneš i za mě! Všechno víš a hned si sám i odpovídáš. Opravdu si myslíš, že když přijdu z pole, role, a aniž bych dřeváky vyzul, hned se hrnu do seknice a na mé dalekocestné truhličce se pídím, co mi kdo napsal? A že by mi to škrábalo? Ne, naštěstí jsou i jiné světy.

Aktivita versus pasivita. Mé temné Já, z hlubin podvědomí doluje vzpomínky, hesla a ironické komentáře. Nejsi však pamětníkem a tak by stejně patřičně nezarezonovaly. Takže zjednodušeně:

ad Podivné dění v galerii - co je tu k divení? Dynamika skupinového soužití, přenesená do anonymních dálav sociálních sítí (dle mého, je přesnější výraz komunit), sebou nese zbytnění či potlačení dávno popsaných jevů. Funguje to stejně jako v tlupě pračlověka Janečka. Místo skřeků se píšou komentáře, na slabé kusy se cení tesáky, B samci pošťuchují A samce a cpou se mezi „kluky co si spolu rozumí". Normálka Darwin.

To je důvod, proč mám rád Berneho. Poskytuje skvělý, jednoduchý, v neposlední řadě i vtipný aparát pro analýzu výměny signálů mezi jedinci i v rámci skupin. A pokud Ti to nedochází - i Ty jsi součástí té podivnosti a úderný styl Tvého revolučního aktivismu, jen umocňuje vyšinutí stylu diskuse. Zdánlivě opačná polarizace je pouhá iluze, která - dle mého - nic neřeší. Vznikají jen další řetězy ukřivděnosti a naschválů, chválení si vlastního peří a kaceřování názorů „těch druhých". A to už tu jedno takové vlákno je, kdy idea je nade vše a reálný výsledek jen znechucení. Opravdu chceš být druhým Gancem?

Trivializující didaktické okénko. Co by na to asi řekl pan Berne?
Mě se třeba líbí, jak přesně popisuje přechod od racionality Postupů (technologií) přes jejich vyprazdňování povrchním ritualizováním k Obřadům (Rituálům). Proto ve vývoji společností dochází k bojům mezi vzývateli různých druhů rituálů a slepé opakování zažitých vzorců v sebepotvrzujících „pospolitostech". A jsme zase u Darwina. Silnější pes jebe. A realita? Ta pláče někde v koutě. Původní, třeba i racionální jádro mizí pod nánosem ideí a nakonec to končí jak domorodci v Tichomoří, kteří po WWII. stavěli imitace letišť a obřady přivolávali ty velké ptáky, co jim přinesly tolik hezkých věcí.

Stačí se jen porozhlédnout na tomto, či jiném foru. Kdo chce - fotí. Kdo se chce pochlubit - nechť vystaví fotky - pak se ale nemůže divit, že jiní lidé, mají jiné názory a je to furt dokola. Elity, burani, umělci, neumětelové, primitivové, nebo MY a ONI. Všichni jsou cvoci, jen já jsem letadlo! Jo a zbytnělé EGO - jóóó to je to, co mají ti druzí, ta nedochůdčata.

ad Nechceš odpovědět - co vlastně chceš slyšet? Abych se přidal a politoval Tě? Abych zabíjel čas imitacemi diskuse o B&W převodu? Hrál hry na „pospolitost"? Proč? Stačí si přečíst Tvůj podpis pod příspěvky, podívat se na Tvé fotky a sledovat, jak provoláváš:„Color Akbar!". Vidíš nějaký prostor k diskusi? Já ne.

Tvé fotografie, byť směřují k technické dokonalosti, mě neoslovují. To neznamená, že bych s Tebou o mých názorech na ně nepokecal. I já mám za to, že máš tah na branku ale ta zaťatost Tě zároveň zabetonovává. Právě proto jsem zkusil (podobně jako u PL), naznačit, že existují i jiné druhy diskuse, než popichování a vyskakování, kvůli každé blbosti. Prostě mám zkušenost (a ne ojedinělou), že třeba talentovaný ale stále předna##aný mladý muž je dobrý jen na prošlapávání sněhu. Nepovolí-li, časem ho jeho boj za spravedlnost zavede do slepé uličky dogmatu nebo víry uhlířské. Nebo na fotografické fórum :-) . Časem velká většina talentovaných lidí okolo mě, skončila jako totální konformisté, revoluční nátěr oprýskal a ... kde nic tu nic. A nebyli první ani poslední.

Ale musím uznat, že u PL alespoň vidím nějaký růst (myslím fotografický :-) takže O.K.

Ani Tvá nedávná komunikace s Florem mě opravdu nepřesvědčila, že bych se jen pokusil smočit pero a nadrásat něco na toto téma. A to si myslím, že ten jeho převod do černobílé se mu opravdu nepovedl. Ale zase, na prostoru malého *.jpg se toho moc nadělat nedá.

Takže klidně můžeš trávit čas Zábavou „ voni nic nechápou ...". Nakonec i na tu zpětnou vazbu došlo - viz reakce: od reign 16. 12. 2017 18:39 a od bob222 17. 12. 2017 22:42 (kluci nic osobního ;-) ), jasně vyplývá, že se již blížíš k cíli. Dosáhls kýžené, pozitivní zpětné vazby, provázené soucitným porozuměním, ba i poklona Tvému jemnocitu prosákla. Co by za to Ganec dal! Od burana jako jsem já - se toho ale věru nedočkáš.

Zbylo mi tu trochu chlácholení od včerejška ...
Ale neboj, nejsi první, kdo osamocen čelí Tmě, podobné situace se stále opakují. A rozevlátí romantici, kterým svět nerozumí, to občas i skvěle přetaví, např. takto:
„--- a smutný vězeň takto mluví k nim: Vy, jenž dalekosáhlým během svým,. co ramenem tajemným zemi objímáte,. vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe,. v tiché se slzy celí rozplýváte,. vás já jsem posly volil mezi všemi. Dalekáť cesta má!! marné volání!!!

Témata k samostudiu (E. Berne - Jak si lidé hrají):
- hlad po uznání
- hlad po struktuře
- strukturalizace času a programování jako operační aspekt právě té strukturalizace
- zábavy a hry ...etc.

Konec dnešního okénka starého suchoprda Od půl osmé jdu fotit. Opravdu! Nekecám. Možná dojde i na barvu! Určitě černou ;-) a bílou ...
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 18. 12. 2017 19:46

Hezky napsano ;) Skoda ze my dva mame, ale jine cile zde. Ty kvuli sledovani lidskeho hemzeni a ja hlavne kvuli fotky ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 18. 12. 2017 23:35

Příspěvky pana Podivney-ho mě hladí po duši, nic podobnýho sem na místních diskuzích zatím neviděl. Je to radost si je přečíst, v místní žumpě svítí jako maják. Jak sem mohl pan Podivney zabloudit, to nechápu. Ovšem perly s****m hází s noblesou :D .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 18. 12. 2017 23:56

Jo ale ma to hacek. Pokud si vycucnes fakta, co vlastne napsal zjistis, ze to je prazdne nic. Asi by mu sla mozna politika .. desitky vet, ale obsah nula. Ale chapu ho, je tu z jednoho duvodu jako ja ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 12. 2017 02:11

jo, chele, občas bys měl přemýšlet nad tím, co říkají ostatní
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků